Po czym poznać, że on jest niestabilny emocjonalnie?

Poznałaś mężczyznę, który naprawdę Cię oczarował, spotykacie się lub jesteście razem już jakiś czas, a Ty wciąż masz wrażenie, że zamiast czuć pod nogami bezpieczny grunt, siedzisz na emocjonalnej huśtawce? Pomimo zauroczenia, jakie wyraźnie między Wami istnieje, wyczuwasz z jego strony ciągłe napięcie i nie jesteś w stanie przewidzieć jego zachowania? A może czujesz, że on nigdy nie jest z Ciebie wystarczająco zadowolony i przechodzisz samą siebie, by zdobyć jego uznanie? Uważaj! To mogą być oznaki emocjonalnych zaburzeń z jego strony! Sprawdź, po czym poznać, że mężczyzna jest niestabilny emocjonalnie i zastanów się, czy zachowanie Twojego partnera łączy w sobie więcej niż trzy niepokojące symptomy!

 

on jest niestabilny emocjonalnie

Po czym poznać, że on jest niestabilny emocjonalnie?

Masz podejrzenia, ze twoja miłość może być toksyczna? Jeśli chcesz znaleźć lub potwierdzić jej oznaki – przeczytaj nasz poradnik:

1. Pojawia się wtedy, gdy sam tego potrzebuje

Rozchwiany emocjonalnie mężczyzna nie zważa na plany ani potrzeby swojej partnerki. Jeżeli najdzie go taka ochota, zjawi się pod jej domem bez zapowiedzi o 1 w nocy lub będzie wydzwaniał o 5 nad ranem, bo „doszedł do ważnych refleksji” i chce je z nią przedyskutować. Kiedy zaś z niewiadomych przyczyn straci dobry humor, całkowicie „zniknie z radarów”, nie odbierając telefonu i nie dając znaku życia nawet przez kilka dni.

 

2. Nie da się z nim czego zaplanować

Nikt (nawet jego przyjaciele czy rodzice) nie jest w stanie wymóc na nim poważnej obietnicy ani ustalić czegoś z wyprzedzeniem. Jeżeli ilekroć próbujesz zaplanować wspólny urlop czy choćby weekendowy wypad, słyszysz, że on „wolałby niczego na razie nie rezerwować” lub „jeszcze nie jest pewny, czy mu to pasuje” i ta sytuacja powtarza się zawsze, nawet wtedy, gdy on nie ma stałej pracy, lepiej daj sobie z nim spokój! Jak mielibyście planować wspólną przyszłość, skoro nie możecie nawet wybrać się nad morze lub do klubu?

 

3. Nie ma prawdziwych bliskich przyjaciół

Mężczyźni z emocjonalnymi problemami często opowiadają o tym, jak wspaniałych mają przyjaciół i zdają się pałać sympatią do wielu osób z otoczenia swojej partnerki. W rzeczywistości jednak spotykają się ze znajomymi tylko wtedy, gdy mogą się przy nich rozerwać i kiedy obie strony nie mają aktualnie żadnych poważnych problemów. Kiedy zaś w życiu ich (albo ich rzekomych przyjaciół) zaczynają się schody, znikają, nie kontaktując się z nikim poza swoją partnerką, która staje się nagle jedyną osobą obciążoną ich problemami.

Po czym poznać, że on jest niestabilny emocjonalnie?

Zobacz także: Kiedy zakończyć związek – 7 sygnałów, że nadszedł ten moment

 

4. Stale każe Ci się z czegoś tłumaczyć

Jeżeli Twój partner nieustannie ma do Ciebie pretensje, wracając do mało istotnych zdarzeń sprzed wielu miesięcy, a nawet lat lub oczekuje, że będziesz się przed nim tłumaczyć za drobiazgi, za które zresztą nie odpowiadasz (np. miły SMS od eks, który nagle o Tobie pomyślał, choćby z okazji Świąt czy urodzin), uciekaj! Związek z nim będzie niekończącą się udręką.

 

5. Jest perfekcjonistą w każdej dziedzinie życia

Ludzie o emocjonalnych zaburzeniach często starają się kontrolować wszystkie sfery swojego życia, co sprawia, że stają się perfekcjonistami. Ich dążenie do osiągnięcia ideału przenosi się jednak w końcu także na partnerów, a wtedy jeden nieodpowiedni gest czy niewłaściwe słowo, wypowiedziane w towarzystwie jego znajomych, wystarczy, żeby rozpętać prawdziwe piekło. Nie wpisujesz się w kolorowy obrazek z jego doskonałego życia? Wiedz, że nie jesteś w stanie tego zmienić. Nawet gdybyś wyglądała jak Kate Moss, gotowała jak Martha Stuart, ćwiczyła jak Ewa Chodakowska i śpiewała jak PJ Harvej, nigdy nie będziesz dla niego wystarczająco dobra

 

Po czym poznać, że on jest niestabilny emocjonalnie?

6. Krytykuje wszystkich wokoło, najchętniej swoje byłe dziewczyny

Niestabilni emocjonalnie mężczyźni są zwykle bardzo krytyczni dla otoczenia. Dalecy od ideału, będą wytykać innym najmniejszy błąd i dostrzegą najmniejszą plamę na sukience Twojej koleżanki. Chętnie też skrytykują swoją ex, jeżeli tylko nadarzy się taka okazja. Ilekroć więc słyszysz od niego, że gdyby nie te okropne byłe dziewczyny, byłby już gwiazdą rocka, piłkarzem na miliardowym kontrakcie lub businessmanem zaczynającym dzień od kawy i lektury „Forbesa”, wiedz, że jego kolejna wybranka usłyszy to samo o Tobie.

 

7. Masz wrażenie, że chce coś powiedzieć, ale się powstrzymuje

Jeżeli on często robi minę, jakby chciał coś powiedzieć, ale na wszelki wypadek się przed tym pohamował, możesz być pewna, że nie miał na myśli nic miłego. Kolejna kąśliwa uwaga zachowana w myślach? Kolejny element, który nie pasuje do jego idealnej układanki? A może jednak ważna deklaracja, która nigdy nie wypłynie z jego ust? Zrównoważeni mężczyźni nie boją się mówić tego co myślą!

Po czym poznać, że on jest niestabilny emocjonalnie?

Polecamy: Twoje obawy, które mogą zniszczyć związek

 

8. Bez skrupułów okazuje rozczarowanie

Dajesz mu prezent, nad którym pracowałaś dwa miesiące, a jego mina wyraża niezadowolenie? Organizujesz Wasz wspólny wyjazd lub jego urodzinowe przyjęcie, a on narzeka, że wybrany przez Ciebie termin koliduje z transmisją meczu? Zachowuje się, jak rozkapryszony książę, przez co czujesz się, jakbyś adoptowała złośliwe duże dziecko? Uciekaj, ile sił!

 

9. Jest wyjątkowo impulsywny

Czy Twój mężczyzna łatwo traci cierpliwość i wybucha w najmniej oczekiwanych sytuacjach? Potrafi zrobić awanturę o to, że dodałaś do sałatki za mało majonezu i często masz wrażenie, że nie potrafi nad sobą zapanować? A może wydaje Ci się, że jest wręcz zdolny do wszystkiego? Nagłe wybuchy gniewu to jeden z najbardziej typowych objawów emocjonalnej niestabilności!

 

10. Kreuje się na ofiarę

Jeżeli on przypisuje każdą swoją porażkę niesprzyjającym okolicznościom lub celowemu działaniu innych ludzi, nieustannie prosząc Cię o wsparcie i ciągłe zapewnienia, że to naprawdę nie była jego wina, możesz być pewna, że masz do czynienia z niestabilnym emocjonalnie mężczyzną.

 

Możesz też zadać sobie pytania, takie jak:

  • Czy on ciągle szuka mocnych wrażeń?
  • Czy zawsze próbuje być w centrum uwagi?
  • Czy wielu ludzi się na niego skarży?
  • Czy zachowuje się w teatralny sposób, urządzając Ci sceny?

Odpowiedzi twierdzące poświadczą, że masz do czynienia z mężczyzną z zaburzeniami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (259 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...