Gdańsk, Wrocław – Piazzolla w mezzosopranowym wykonaniu

Tango śpiewane mezzosopranem już w kwietniu i maju zawita kolejno do Wrocławia i Gdańska. Izabela Kopeć wraz z kwintetem klasycznym da recitale w Hali Stulecia i Filharmonii Bałtyckiej.

Kocert Izabela Kopec

„Show Me Your Tango”, koncert składający się z kilkunastu unikalnych pieśni Astora Piazzolli, zaaranżowanych na mezzosopran i kwintet klasyczny, to ponad godzinna uczta tanga nuevo. W programie znaleźć można utwory takie jak „Vuelvo al sur”, „Los pajaros perdidos”, „Milonga en ay menor”, czy z rzadka wykonywany wokalnie „Oblivion”.

Cykl recitali jest kontynuacją płyty mezzosopranistki Izabeli Kopeć, wydanej w maju 2012r.  pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango” (wyd. MJM MUSIC PL). Album zebrał doskonałe recenzje w tygodniku „Polityka”, „Rzeczpospolitej”, „Polska The Times”, „Twoim Stylu”. Promował go utwór pt. „Oblivion”, do którego teledysk wyreżyserowała Kasia Adamik. Viedoklip miał premierę w TVP2:

https://youtube.com/watch?v=w0kfQD6oxsg

 

Do swoich koncertów Izabela Kopeć zaprasza uznanych polskich i zagranicznych instrumentalistów. W Hali Stulecia i Filharmonii Bałtyckiej wystąpią z nią Tomasz Filipczak (fortepian), Christian Danowicz (skrzypce, koncertmistrz wrocławskiej Orkiestry Leopoldinum), Konrad Kubicki (kontrabas), Robert Horna (gitara), Klaudiusz Baran (bandoneon).

Patronami medialnymi koncertu są: TVP Wrocław, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, portal Wroclove.pl, portal TangoNuestro.pl. Partnerami są: Związek Artystów Wykonawców STOART, wydawnictwo Kurhaus, BONECKY oraz Hair by Korzeniowska.

Producentem koncertu jest ARTMUS-IK

Ceny: od 60 zł

Izabela Kopec

Izabela Kopeć jest mezzosopranem i najważniejszą polską przedstawicielką gatunku classical-crossover. Od lat łączy różne gatunki muzyki (pop, jazz, rock, a nawet house) z operowym głosem. W 2012 roku wraz z muzykami luksemburskiego Aconcagua Quintet wydała klasyczną płytę z pieśniami Astora Piazzolli pt. „Piazzolla. Show Me Your Tano”. To hołd złożony przez artystów legendarnemu twórcy tango nuevo.

Płyta „Piazzolla. Show Me Your Tango” od premiery rynkowej zebrała już kilkanaście entuzjastycznych recenzji. Tygodnik „POLITYKA” w nr 25/2012 pisze: „Muzyka na albumie pozostaje wierna dawnym nagraniom samego Piazzolli. Z drugiej strony ekspresja Izy Kopeć, choć wpisana w klasyczne reguły śpiewu operowego, ma bardzo osobisty, oryginalny charakter (…) Warto posłuchać, nawet jeśli się nie jest koneserem tanga”. Dziennik „Polska The Times” dodaje: „Ten krążek wchodzi w uszy po drugim, trzecim odtworzeniu i zostaje na bardzo długo”.

W 2013r. Izabela Kopeć została stypendystką Prezydenta m. st. Warszawy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany