Mikrotrend na wiosnę: gazetowe i komiksowe nadruki na ubraniach oraz torebkach!

Jeszcze przed ogłoszeniem kalendarzowej wiosny udało nam się zapowiedzieć kilka trendów w modzie, które tej wiosny znajdą odbicie w projektach, jakie znajdziemy w sieciówkach i na popularnych platformach zakupowych. Znalazła się wśród nich kolorowa kratka, groszki, plumeti czy gore-tex. Zastanawiacie się, co jeszcze przygotowali na ten sezon projektanci? Oto kolejna nowość – gazetowe i komiksowe nadruki!

Gazetowe i komiksowe nadruki w stylu pop art to moda, która co jakiś czas do nas powraca. Za każdym razem podziwiamy ją w innej odsłonie. W niektórych sezonach na pierwszym planie królowały reprodukcje słynnych dzieł Andy’ego Warhola – z twarzą Marylin Monroe czy puszką zupy pomidorowej Campbell (zresztą, jak zaraz się przekonacie, dla Versace wciąż jest to bardzo nośny motyw). W innych stawiano na detal i komiksowe postacie z dialogowym dymkiem, mieszczącym w sobie zabawne lub prowokujące hasło. Tym razem, projektanci największych domów mody, takich jak Prada czy Balenciaga, postawili na odwzorowywanie komiksów jeden do jednego – utrzymując je w oryginalnej, bladej kolorystyce, nadrukowując na ubraniach całe paski i strony komiksowe, bez zważania na to, czy ich treść będzie czytelna dla otoczenia. W podobny sposób podeszli oni także do gazet, traktując je jak gotowe kalki do przenoszenia na ubrania i torebki. Zobaczcie, jak prezentują się ich projekty i sprawdźcie, czy będziecie odwoływać się do tego trendu we własnych stylizacjach!

Timur Romanov Unsplash.com

Mikrotrend na wiosnę: gazetowe i komiksowe nadruki na ubraniach oraz torebkach!

Gazetowe i komiksowe nadruki to trudny trend, przy którym trudno zachować stylizacyjny balans, dlatego nazwaliśmy go mikrotrendem – w końcu musi być stosowany z umiarem. Balenciaga przełamuje szarość gazetowego materiału, budując kontrast z kolorowymi spodniami i dodając ekscentryczne duże kolczyki lub przewiązując jasne koszule rękawami bluzy, zawieszonej nonszalancko na plecach. Prada stawia na total look, wykorzystując jednak naturalną dla komiksu, bladą kolorystykę lub łączy czarno-białe komiksy z pojedynczymi akcentami barwnych plam. Ewentualnie urozmaica je wstawkami z innymi kolorowymi printami bądź dodatkami w postaci naszywek z guzików i koralików. ANNAKIKI ożywia natomiast jednostajny look czarnymi paskami z wybranymi hasłami (pojawiają się one nawet na butach) i ciemnymi okularami. Zobaczcie jak prezentują się opisane projekty!

 

Komiksowe nadruki na projektach Prady:

Na ubraniach Balenciagi:

I w projekcie ANNAKIKI:

Versace zostaje tymczasem przy Warholu:

 

Co sądzicie o tym nowym wiosennym trendzie? Czy lubicie nowoczesne nadruki w stylu pop art? Czekamy na Wasze komentarze!

Chcesz poznać inne trendy nadchodzącej wiosny? Zajrzyj tutaj:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (259 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...