Walentynki odchodzą w zapomnienie. Teraz wraz z przyjaciółkami świętuje się… Galentynki!

Nadchodzi nowa moda, która, co ciekawe zrodziła się w serialu. Nic dziwnego, że ma aż tak silne przełożenie na rzeczywistość. W końcu seriale właśnie są obecnie nieodłącznymi elementami naszej codzienności. I tak Leslie Knope z „Parks and Recreation” wymyśliła Galantynki, czyli dziewczyńskie święto, które ma wyprzeć kiczowate Walentynki. Czy w tym roku zamiast kolacji z ukochanym wybierzesz szaleństwa z przyjaciółkami?

Masz partnera, ale wolicie omijać szerokim łukiem zatłoczone restauracje w Dzień Zakochanych? Jesteś singielką i 14 luty działa na ciebie jak płachta na byka? I sparowanych i samotnych coraz częściej zniechęcają Walentynki, a to przez swoją kiczowatą otoczkę, wymuszane kupowanie prezentów. Już kilka tygodni przed tym świętem zmuszone jesteśmy myśleć, co kupić chłopakowi na walentynki.

Mamy więc dla was alternatywę – Galantynki. O tym święcie zaczynają rozpisywać się media, a przyjaciółki ochoczo komentują je na Instagramie. O co chodzi? Najprościej – poświęć ten czas na spotkanie z koleżankami, bez względu na wasz stan cywilny i uczuciowy. Od teraz, o ile macie ochotę Walentynki to Galentine’s Day, czyli wielkie święto dziewczyńskiej przyjaźni. Piszecie się na to?

źródło: www.pixabay.com

Walentynki odchodzą w zapomnienie. Teraz wraz z przyjaciółkami świętuje się… Galentynki!

Wiele osób jest zdania, że Walentynki są świętem niesprawiedliwym, bo nie dla każdego. Każdy za to ma przyjaciela. I o ile mężczyźni nie są zbyt uczuciowi i nie potrzebują celebrować męskiego koleżeństwa, z paniami jest zdecydowanie inaczej. Nie stronimy od całusków na przywitanie, przytulanek i otwartości pozbawionej jakichkolwiek granic. Mówimy sobie o wszystkim, nie musimy malować się przed wspólnym spotkaniem, płaczemy i piłujemy sobie paznokcie jednocześnie. To relacja, którą warto celebrować. Dlatego właśnie nieformalnie ustanowiono nowe święto – Galentynki, które mają zastąpić tradycyjne Walentynki.

Galentynki ktoś musiał jednak nazwać i oferować im jeden dzień w roku. W Urban Dictionary zarezerwowano im 13 luty, czyli dzień przed Walentynkami.  Nic więc nie stoi na przeszkodzie, a by już wtedy zacząć świętowanie, albo przełożyć je o jeden dzień. Tym samym uciekając od walentynkowego kiczu. To dobry pretekst do zorganizowania babskiego wieczoru, wyjścia do kina czy imprezę. Ale z pewnością dobrze będziecie się też bawiły w domu – towarzystwo jest najważniejsze.

Święto z serialu

 

Galantine’s Day zaczyna się popularyzować, a co ciekawe pomysł na to święto zrodził się w fikcyjnym świecie, bo w… serialu. Wspominała o nim Amy Poehler w „Parks and Recreation”. Serialowa Leslie Knope, podobnie jak bohaterki polskiej produkcji „Lejdis”, które wymyśliły świętowanie Sylwestra w sierpniu, wpadła na pomysł Galentynek. I o ile w przypadku polskich bohaterek nie było większego odzewu, o tyle Walentynki dla przyjaciółek zaczynają się popularyzować.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...