GALÉNIC, Beauté de Nuit – Żel chrono-aktywny na noc

Nowy chrono-aktywny żel marki Galenic jest bardzo ciekawym kosmetykiem. Zawiera enzym z papai, który w pierwszej fazie po aplikacji będzie usuwał martwe komórki naskórka, by o okolicy godziny 1:00, kiedy następuje pik regeneracyjny – wspomóc skórę w odnowie.

Żelowa konsystencja jest celowa, aby intensywnie nawadniać skórę. Po aplikacji kosmetyku okazuje się, że pomimo tej konsystencji nie ma żadnej potrzeby uzupełnienia pielęgnacji wieczornej dodatkowym kosmetykiem. Żel na noc jest dedykowany każdej osobie niezależnie od wieku, pięknie pachnie, jest bardzo przyjemny w użyciu i jak zawsze w przypadku Galenic – podany w eleganckim słoiczku. Szczegółowy opis poniżej.

galenic_beaute-de-nuit

Co dzieje się ze skórą, gdy śpimy?

Noc to czas wyjątkowy. Tak jak cały organizm, skóra znajduje się wtedy w stanie głębokiego odpoczynku, podczas którego zachodzą dwa naturalne procesy: utrata wody i odnowa komórkowa. W trakcie snu skóra jest mniej odporna na odwodnienie. Naturalna bariera tworzona przez komórki jest osłabiona, traci napięcie i staje się przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody. Dlatego po przebudzeniu skóra często wydaje się napięta i przesuszona.

1:00 W NOCY*. SZCZYT ODNOWY KOMÓRKOWEJ

W nocy skóra regeneruje się, tworząc nowe komórki. Proces ten osiąga swój szczyt około godziny 1:00, gdy skóra produkuje nawet 8 razy więcej nowych komórek niż w ciągu dnia. Noc jest więc dla skóry czasem niezwykle ważnym.

*Fisher LB. The diurnal mitotic rhythm in the human epidermis. Br J Dermatol 1968; 80; 75-80.

 

INTUICJA TWÓRCÓW GALÉNIC: „CHCIELIŚMY POMÓC SKÓRZE ODRADZAĆ SIĘ KAŻDEJ NOCY”

Dobry sen wpływa na piękny wygląd po przebudzeniu. Twórcy formuł Galénic  pragnęli wspomóc skórę w głębokim,  niczym niezakłóconym odpoczynku,  by o poranku wyglądała jak odrodzona. Skórze regenerującej się w trakcie snu nie należy przeszkadzać, lecz wesprzeć naturalnie zachodzące w niej procesy. Zapobieganie utracie wody i wspieranie naturalnej odnowy komórkowej to wyzwania, które podjęli naukowcy Galénic tworząc Beauté de nuit.

 

EKSPERTYZA GALÉNIC: UMIEJĘTNOŚĆ DOSKONAŁEGO ŁĄCZENIA SKŁADNIKÓW

Umiejętne połączenie składników to podstawa sztuki Galena. Polega na precyzyjnym wyborze składników oraz połączeniu ich w strukturze galenowej zapewniającej najwyższą skuteczność. Tylko odpowiedni składnik aktywny podany w umiejętnie skonstruowanej formule umożliwi osiągnięcie wymarzonych efektów pielęgnacyjnych.

1 | NIECODZIENNY SKŁADNIK. PAPAJA.

Twórców Galénic zainteresowały wyjątkowe właściwości papai rosnącej w Indiach. Gdy jest młoda, mimo silnego słońca, deszczu i ataków owadów, skórka papai nie niszczy się i pozostaje gładka. Sekretem rośliny jest proteaza zawarta w mleczku owoców i liści. Enzym ten ma wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, a także modelowania i zabliźniania tkanek. W ten sposób skórka papai ulega nieustannej odnowie. Czy może być także strażnikiem ludzkiej skóry?

Pozyskanie składnika aktywnego z papai nie należało jednak do łatwych. Ekstrakcja musi odbywać się przy użyciu ciepła, które jednocześnie przemienia proteazę w cukier, sprawiając, że traci wszelkie właściwości ochronne. Uniknięcie tego zjawiska było prawdziwym wyzwaniem. Konieczne było zastosowanie stabilizatora termicznego, który umożliwiał zatrzymanie przemiany proteazy w cukier, a tym samym pozyskanie cennego składnika aktywnego. W ten sposób narodziła się makroproteaza z papai.

Przed ostatecznym włączeniem makroproteazy z papai do formuły nowego dermokosmetyku, składnik aktywny musiał zostać przetestowany pod kątem skuteczności. Badania wykazały, iż makroproteaza z papai sprzyja działaniu złuszczającemu na poziomie +61,7% w porównaniu do 41,8% w przypadku kwasu glikolowego.

 

2 | PRECYZYJNA STRUKTURA GALENOWA

Celem Galénic było zachowanie wszystkich właściwości nowego składnika aktywnego. Osiągnięto go dzięki utworzeniu unikalnej struktury galenowej, zapewniającej najwyższą skuteczność. Twórcy Beauté de Nuit puścili wodze wyobraźni i opracowali zaawansowaną strukturę: CHRONO-PATCH GEL™

WODNY ŻEL. Woda będąca głównym składnikiem mleczka papai, to naturalny i nieodłączny składnik makroproteazy z papai. Aby w pełni wykorzystać jej właściwości, zamiast kremu twórcy wybrali więc postać żelu o wysokiej zawartości wody.

EFEKT PLASTRA. Aby zapewnić działanie składników nawilżających przez całą noc, przywrócić sprężystość i zahamować utratę wody, wynaleziono zaawansowaną strukturę tworzącą na skórze rodzaj niewidzialnego plastra.

CHRONOAKTYWNOŚĆ. Należało jeszcze sprawić, by ten wodny żel z efektem plastra działał w zgodzie z naturalnymi cyklami skóry. Po aplikacji makroproteaza z papai zaczyna eliminację martwych komórek naskórka, uwalniając wierzchnią warstwę skóry. Dzięki temu, gdy około godziny 1:00 w nocy nadchodzi szczyt odnowy komórkowej, nowopowstałe komórki mogą łatwiej przedostać się na powierzchnię i zająć miejsce pomiędzy istniejącymi komórkami, tworząc „nową skórę”. Dzięki chronoaktywnemu działaniu żelu po przebudzeniu skóra wydaje się świeższa, bardziej świetlista i nawilżona.

 

CHRONOBIOLOGIA. PRZEBUDZENIE W NOWEJ SKÓRZE

GODZINA 23:00

Makroproteaza z papai wkracza do akcji. Zastosowana przed snem eliminuje martwe komórki zalegające na powierzchni skóry. Działanie to est możliwe dzięki dużej zawartości wody w formule Chrono-patch gel™.

GODZINA 1:00

Odnowa komórkowa osiąga swój szczyt. Chronoaktywny żel współgra ze skórą, towarzysząc jej w odnowie komórkowej. Nowopowstałe komórki mogą z łatwością przedostać się na powierzchnię skóry, który została już oczyszczona z martwych złogów.

MIĘDZY 1:00 A 4:00

Efekt plastra odgrywa kluczową rolę, chroniąc skórę przed utratą wody. Gdy kanały są otwarte, składniki aktywne przenikają w głąb skóry. Struktura z efektem plastra działa jak długa nawilżająca kąpiel – nawilża skórę na powierzchni zapobiegając utracie wody z głębszych warstw, a przy tym pozwala skórze oddychać. Skóra odzyskuje sprężystość dzięki cząsteczkom nawilżającym (gliceryna roślinna i sorbitol) oraz wysokiemu stężeniu kwasu hialuronowego o dużej masie cząsteczkowej. Ta lekka, płynna, półprzepuszczalna struktura z efektem plastra zapewnia długotrwałe działanie** i zachowanie poziomu prawidłowego nawilżenia skóry.

GODZINA 7:00

Doskonałe połączenie składnika i formy podania kosmetyku sprawia, że cera po przebudzeniu jest świeża, promienna i wypoczęta. Gładka, niewiarygodnie delikatna i sprężysta. Wygląda piękniej i młodziej, jakby narodziła się na nowo.

*Wierzchnie warstwy skóry. **Badanie kinetyczne w czasie 8 godzin na 16 badanych.

 

3 | SKUTECZNA PIELĘGNACJA BEAUTÉ DE NUIT

Unikalna kompozycja składników aktywnych i struktura galenowa pozwalają osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Formuła o niewielkiej liczbie składników sprawia, że w nocy skóra maksymalnie odpoczywa, tak by po przebudzeniu być jeszcze piękniejszą. Twórcy formuły Beauté de nuit dodali do kompozycji tylko niezbędne składniki, które naturalnie łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Beauté de nuit to pochwała prostoty, przynosząca najlepsze efekty.

Wyjątkowa pielęgnacja na noc zamknięta w krystalicznym, opalizującym żelu. Po zastosowaniu daje uczucie nawilżającego kompresu, który otula skórę na noc. Delikatnej, błękitnej konsystencji towarzyszy lekki, świeży zapach z nutami słodkiego lotosu i pudrowymi akcentami mimozy i irysa.

 

GALÉNIC Beauté de nuit
Żel chrono-aktywny na noc 50 ml – 188zł
dostępny w aptekach

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (260 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...