Gadżety dla roślin. Smart doniczka, bombki nawadniające i inne akcesoria, które przydadzą się miejskiej ogrodniczce

Mało w którym wnętrzu nie spotkamy dziś kwiatów. Odzwierciedlają naszą tęsknotę za naturą i zmieniają na lepsze nasze pokoje, kuchnie, a nawet łazienki. Chcemy więc jak najlepiej o nie dbać, by jak najdłużej cieszyć się ich obecnością. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które nam w tym pomogą.

Kwiaty dodają życia każdemu wnętrzu i są niezwykle trendy, dlatego chętnie decydujemy się na nie w swoich domach i mieszkaniach . Co więcej, wiele z nich, oprócz funkcji dekoracyjnej oczyszcza powietrze czy nawet pomaga w zasypianiu. Jesteśmy wdzięczni naszym kwiatom za to wszystko, dlatego chcemy, aby pięknie i jak jak najdłużej rosły. W tym celu powstają coraz to nowe gadżety dla roślin, którym postanowiłyśmy dziś się przyjrzeć. Będą doskonałym prezentem dla miejskich ogrodniczek, a także wsparciem dla początkujących hodowców kwiatów.

źródło: www.pixabay.com

Gadżety dla roślin. Smart doniczka, bombki nawadniające i inne akcesoria, które przydadzą się miejskiej ogrodniczce

 

Smart doniczka

Lua to nic innego jak Tamagothi – tyle, że w doniczce, a dbamy nie o zabawkę, a o prawdziwe życie. O potrzebach kwiatka informuje jednak doniczka pokazująca emotikonki, designem wyraźnie korespondująca z legendarnym jajkiem. Jak to działa? Donicę, w której zamieszka kwiatek wystarczy połączyć ze swoim smartfonem aplikacją. Tam wpisujecie szczegółowe informacje na temat swojej rośliny, która odtąd będzie wyświetlała na osłonce jedną z 15 emotikon, wyrażając tym samym swoje potrzeby. Smart doniczkę można już zamawiać, a dostawa dotrze do was wraz z końcem roku.

https://www.instagram.com/p/B0Dqc5blVOg/ https://www.instagram.com/p/B0DBMTXJekn/

 

Kule nawadniające

Jak sama nazwa wskazuje, są to kule nawadniające kwiaty. Wykonane są jednak z dmuchanego ozdobnego szkła, dlatego też zyskujemy na dodatkowej dekoracji. Jak działają kule? Wypełniamy je wodą i wtykamy do doniczki. Co więcej woda utrzymuje się w zbiorniczku przez około 2 tygodnie, regularnie nawadniając kwiat i nie dopuszczając do przesuszenia ziemi.

https://www.instagram.com/p/Bnhv5qjlsUU/ https://www.instagram.com/p/BcF9UCpHwVb/

Designerskie konewki

Dziś konewki są już często ozdobą samą w sobie. Wymalowane są na niej motywy secesyjne lub wzory zaczerpnięte z najpiękniejszej porcelany. Mamy też sztukę z metalu czy zabawne rozwiązania, będące przy okazji pomysłowym recyklingiem. Oczywiście, oprócz funkcji ozdobnej, konewki mają przede wszystkim ułatwić nam nawadnianie roślin tradycyjnymi metodami. Ma ono swój wielki urok!

https://www.instagram.com/p/BxNtvuwFf0o/ https://www.instagram.com/p/Bv8_w33DCnE/

 

Ledowa taśma

Sprawdzi się tam, gdzie wymagany jest szybki wzrost roślin w warunkach dużej wilgotności, czyli w akwariach, a także przy sadzeniu warzyw i owoców w warunkach domowych, roślin ozdobnych, wczesnego kiełkowania oraz ziół. Jak zapewnia producent – skutecznie stymuluje fotosyntezę i może być nawet jedynym źródłem światła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  20 lipca 2019 23:59

  wow! czego to jeszcze nie wymyślą 🙂

  Odpowiedz
 2. Jaworka  21 lipca 2019 11:53

  Super te konewki

  Odpowiedz
 3. klaudiaban  22 lipca 2019 16:35

  Ze mnie ogrodniczka to tylko ogrodowa, a ściślej warzywna 🙂

  Odpowiedz
 4. Skosa Sandra  24 lipca 2019 08:32

  Bardzo interesujące. Sama jestem zakochana w kwiatach i mam w domu całą kolekcję.

  Odpowiedz
 5. Ewcia  28 maja 2020 07:02

  Konewki – rewelacja!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany