Gabinet medycy estetycznej – jak wybrać odpowiedni?

W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć mnóstwo rozmaitych ofert świadczonych usług. Z uwagi na sporą konkurencję jak i zapotrzebowania ludzkości na przestrzeni wieków, różnią się one przede wszystkim rodzajem, jakością oraz cenami. Bez wątpienia w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie poprawą swojej urody, przy pomocy medycyny estetycznej, która oferuje nam szeroki wachlarz możliwości zmiany lub poprawy swojego wyglądu.

Z danych agencji badań zajmujących się badaniem opinii publicznych – wynika, że ponad dziewięćdziesiąt procent osób decydujących się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej stanowią kobiety. Niemniej jednak, wbrew powszechnemu twierdzeniu, że są, to głównie starsze panie, nie trudno zauważyć, że coraz częściej chęć zmiany wyglądu występuje również u młodych ludzi. Nierzadko już po dwudziestym roku życia, w wyniku kierowania się współczesnym kultem piękna jak i samą chęcią wkroczenia w dorosłość bez kompleksów, młodzież decyduje się w głównej mierze na poddanie zabiegom takim jak: usuwanie cellulitu (będącego zmorą tak wielu kobiet) przy użyciu laserów, powiększanie/modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej powszechnie nazywanej botoksem, leczenie trądziku lub blizn po trądzikowych również przy użyciu promieni laserowych czy też modelowanie sylwetki – zwłaszcza poprzez niwelację tkanki tłuszczowej.

Nie podlega wątpliwości fakt, że zmiana lub poprawa defektów urody w znacznej mierze podnosi naszą samoocenę, sprawiając, że stajemy się dowartościowani, a co za tym idzie, jesteśmy szczęśliwsi, pewniejsi siebie, a co więcej udowodnione, że osiągamy więcej sukcesów.

Bardzo ważnym aspektem (o którym wiele osób zapomina, a który należy wziąć pod uwagę decydując się na dokonanie zabiegu jakiejkolwiek części naszego ciała) jest wybór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej. Istotne w tej kwestii okazuje się, aby zwłaszcza pomieszczenie, w którym przeprowadzony on zostanie było sterylne i czyste, jak również spełniało podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Pamiętać należy również o tym, aby dokonała go osoba, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje oraz kompetencje. Najprościej ujmując najlepszym wyborem w tym zakresie może okazać się lekarz chirurg, który przed wykonaniem zabiegu przeprowadzi z nami odpowiedni wywiad medyczny jak i wskaże ewentualne przeciwwskazania, eliminując tym samym komplikacje i późniejsze rozczarowaniem czy niezadowolenie z efektów pacjenta.

Nie budzi zapewne wątpliwości fakt, że poprawa mankamentów urody w gabinetach medycyny estetycznej jest często dosyć kosztowna. Jednak ciężko wskazać tutaj konkretny zakres cenowy, bo wszystko zależy nie tylko od rodzaju samego zabiegu, ale również czy wykonany on zostanie w wielkim mieście jak na przykład Katowice czy Warszawa, czy też w mniejszej miejscowości. Bez wątpienia jednak można stwierdzić, że efekty jaki osiągniemy oddając się w ręce specjalisty z zakresu medycyny estetycznej, nie będziemy w stanie uzyskać żadnymi kremami czy kosmetykami dostępnymi na rynku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (49 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  4 grudnia 2017 19:39

  Nie iść na zabieg do kosmetyczki, nawet jeśli przeszła jakieś kursy.
  Na zabiegi, które wymagają większej interwencji: botoks, kwas, czy tak ostatnio modny lifting powiek, lepiej wybrać lekarza medycyny estetyczniej.

  Interesuję się tym tematem, bo sama kilku zabiegom się poddałam: kwas w lwie bruzdy i botoks.

  No i nie iść, tam gdzie najtaniej 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany