Modne fryzury z warkoczem – inspiracje prosto z wybiegów

Fryzury z warkoczem to niezmiennie modny trend w damskich fryzurach. Występuje w wielu wariantach: warkocz holenderski, kłosek, bokserski czy wodospad to tylko niektóre propozycje splotów włosów. Innym urozmaiceniem jest ilość warkoczy: można zdecydować się na ponadczasową klasykę: warkocze dobierane po po bokach, jeden dobierany warkocz z tyłu luźno zwisający na plecach lub korona z warkocza. Jeśli jednak Wasze włosy nie są wystarczająco długie lub gęste – mamy dla Was poniżej wiele innych różnorodnych propozycji na piękne warkocze.

Spis treści:

Fryzury z warkoczem

fot. EAST NEWS

Fryzury z warkoczem – ponadczasowy klasyk, który jest zawsze modny

Fryzury z warkoczem stały się ponownie modne! Nie są już kojarzone z babcinym wyglądem, ale z topowymi modelkami prosto z wybiegów. Katalogi z najnowszymi fryzurami odkrywają przed nami nieznany dotąd urok warkoczy. Fryzjerzy zmienili tradycyjne sploty w małe dzieła sztuki wzbogacając techniki zaplatania o nowe kombinacje, dodając kolorowe pasma do splotów czy łącząc upięcia warkoczy z kokami. Najmodniejsze uczesania z warkoczami to  warkocz wodospad, asymetrycznie, artystycznie plecione warkocze lub przeciwnie tradycyjne sploty typu kłos. Zauważyć można było także fryzury z warkoczem z lekkim nieładem lub zaplecione w tak zwany potrójny warkocz. Czyli jak zwykle, kreatorzy pozostawili dużą dowolność wyboru. Zobaczcie modne fryzury damskie długie w postaci misternych splotów.

Trendy pomysły na różne sploty włosów

Poza tym, że fryzury z warkoczem są modne, to są także niezwykle wygodne. Nie wiesz, jak nosić warkocze? Jeśli nie masz wystarczających umiejętności plecenia – wybierz splot klasyczny. Szukasz urozmaicenia? Postaw na splot typu „kłos” lub na francuski warkocz dobierany. Jeśli chcesz poeksperymentować i pozwala Ci na to gęstość Twoich włosów? Spleć kilka warkoczy i dopiero z nich stwórz oryginalną fryzurę. Poza asymetrycznymi czy luźno spiętymi warkoczami, możesz także nosić opaskę do włosów z warkocza czy koronę z warkocza. Korona z warkocza  powstaje ze skrzyżowania dwóch warkoczy zaplecionych w stylu francuskim po obu stronach głowy. Bardzo elegancką fryzura jest także kwiatek z warkocza upięty z tyłu głowy. Powstaje z kucyka zaplecionego w kłos i upiętego wokół nasady. Jak widzicie możliwości fryzur z warkoczem jest wiele.

Zapraszamy do galerii z fryzurami z pokazów mody, które być może zainspirują Was do eksperymentów ze splotami. Napiszcie, czy lubicie takie fryzury?

Fryzury z warkoczem – inspiracje prosto z wybiegów

Fryzury z warkoczem

Christian Siriano New York Fashion Week, fot. EAST NEWS

3 warkocze plecione od czubka głowy

Pokaz marki Detacher, New York Fashion Week, fot. EAST NEWS

fryzura z warkoczem

fot. freepik

Fryzury z warkoczem plecionym od czoła

Emporio Armani, Paris Fashion Week Spring/Summer, fot. EAST NEWS

Warkocz wodospad pleciony z boku

Valentin Yudaskin, Paris Fashion Week Spring/Summer, fot. EAST NEWS

Fryzury z warkoczem

Pokaz marki Detacher backstage, New York Fashion Week Spring/Summer, fot. EAST NEWS

Warkocz wodospad blond

House of Holland, London Fashion Week Fall/Winter, fot. EAST NEWS

Warkocze dobierane po bokach głowy

Emporio Armani, Paris Fashion Week Spring/Summer, fot. EAST NEWS

Długie włosy zaplecione w kilka warkoczy

Emporio Armani, Paris Fashion Week Spring/Summer, fot. EAST NEWS

upięcia włosów z warkoczem

Wiosna/lato ANTONIO MARRAS, Mediolan, fot. EAST NEWS

I niejako „na deser” – oryginalny pomysł na kunsztowną fryzurę z pokazu Alexandra McQueen – jesień 2014

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (282 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...