Jak zrobić z fryzury z warkoczem?

Spis treści:

Do mody powracają różnego rodzaju fryzury damskie z warkoczem: warkocze i warkoczyki, które będą się wspaniale prezentować w połączeniu z pięknymi, kobiecymi upięciami, lub naturalnymi, długimi włosami. Odpowiednio zaplecione warkocze, mogą wyglądać nie tylko dziewczęco lecz zarazem bardzo wytwornie i wspaniale współgrać z eleganckimi kreacjami (nawet tzw. warkocze DNA). Ponadto istnieje wiele sposobów zaplatania warkoczy, które stają się coraz bardziej wymyślne – jak na przykład warkocz wodospad. Coraz więcej projektantów mody stawia na naturalny look i powrót do korzeni. Istnieje kilka sposobów na zaplecenie naprawdę stylowych i spektakularnych warkoczy. Panie mogą przebierać wśród warkocza zwykłego, francuskiego, tak zwanego kłosa, czy też warkocza zaplecionego wokół głowy.

Jak zrobić z fryzury z warkoczem

fot. maria-orlova-pexels

 

Zwykły warkocz

Z pozoru może się wydawać, że zaplecenie zwykłego warkocza nie wymaga jakiejś niesamowitej finezji i przygotowania. Jednak, aby warkocz wyglądał naprawdę estetycznie i nie psuł się już po godzinie lub dwóch, warto stosować kilka trików. Najważniejsze, by włosy były dobrze rozczesane, tak by podczas zaplatania warkocza nie plątały się i nie wychodziły na zewnątrz. Odpowiednio przygotowane włosy należy najlepiej zarzucić na jeden bok z przodu głowy, by dobrze widzieć wykonywanie całej czynności. Następnym krokiem jest podzielenie włosów na trzy równe pasma. Można to zrobić przy pomocy grzebienia. Zaplatanie należy rozpocząć od założenia jednego, zewnętrznego pasma na środkowe, a następnie nałożenia drugiego pasma zewnętrznego na to pierwsze. W ten sposób należy zapleść warkocz na całości włosów. Czynność warto wykonywać powoli i w skupieniu, tak by włosy były splecione dość ściśle i nie rozplątywały się. Na koniec warkocz należy związać przy końcówkach cienką gumką do włosów .

 

Warkocz francuski

Zaplecenie warkocza francuskiego wymaga nieco większego skupienia i umiejętności. Nie jest jednak to tak skomplikowane, jak się może wydawać na pierwszy rzut oka. Zaplatanie powinno się rozpoczynać na czubku głowy. W tym celu należy właściwie rozczesać włosy, a te znajdujące się na czubku oddzielić od reszty i rozdzielić na trzy równe części. Kosmyk znajdujący się z prawej strony należy przytrzymać prawą ręką, natomiast dwa pozostałe lewą. Kolejnym korkiem jest przełożenie prawego pasma włosów przez środkowe pasmo, a następnie przytrzymanie placami lewej dłoni. Następnie środkowy kosmyk włosów należy przeciągnąć na prawą stronę. Zaplatanie należy kontynuować  w ten sam sposób, aż na wysokość karku, dodając za każdym razem z lewej strony kolejny kosmyk włosów. Resztę włosów zawiązuje się gumką. Bardzo ważne jest, by postępować zgodnie ze wskazówkami, by warkocz nie rozplątał się w trakcie zaplatania, lub aby najzwyczajniej nie pogubić się w gąszczu włosów. Ten rodzaj splot  jest najczęściej  wykorzystywany we fryzurach komunijnych z warkoczem.

 

Zaplatanie kłosa

Warkocz przypominający kłos to modny od kilku lat trend. Świetnie się prezentuje w połączeniu w eleganckimi kreacjami. Po rozczesaniu, należy z włosów oddzielić dwa osobne pasma. Zaplatanie warto rozpocząć z prawej strony. Wystarczy chwycić cieniutkie pasemko włosów z prawej strony oddzielonej sekcji włosów, a następnie dodać je do włosów znajdujących się po lewej stronie. Kolejnym krokiem jest wydzielenie cienkiego pasma włosów z lewej sekcji włosów i przełożenie jej na prawa stronę. Należy kontynuować zaplatanie, zwracając szczególną uwagę na to, by pasma były splecione dość ciasno, dzięki czemu kłos nie ulegnie zniszczeniu. Jeżeli nie chce się uzyskać efektu zbyt mocno ściśniętych włosów, należy pochwycić warkocz z obu stron i delikatnie rozciągnąć na boki. Dzięki temu sploty warkoczy minimalnie się rozszerzą a fryzura wyda się bardziej lekka i frywolna.

 

Zaplatanie warkocza wokół głowy

W tym sezonie niezwykle mody jest warkocz zapleciony wokół głowy. Taka stylizacja doskonale prezentuje się u Pań o owalnym i pociągłym kształcie twarzy. Ponadto włosy uczesane w ten sposób, są ułożone i nie  trzeba ich poprawiać co kilka minut. Z pewnością będą wspaniałą i wygodną alternatywą dla kobiet, które nie chcą, by włosy przeszkadzały im podczas czasu spędzonego z rodziną przy stole. Z jednej strony głowy należy oddzielić fragment włosów na przodzie. Z niego powstanie warkocz, który zostanie zapleciony od ucha do ucha. Włosy należy podzielić na trzy pasma a następnie zaplatać tak, jak warkocz francuski. Następnie do splotów należy dodawać kolejne sekcje z jednej strony głowy, na przykład od strony czoła. Gdy zaplecze się warkocz , należy związać go cienką gumką i schować za uchem, a resztę włosów rozpuścić. Włosy znajdujące się z tyłu głowy można także upiąć w fantazyjny kok, należy to wykonać jednak na tyle ostrożnie, by zakończenie warkocza nie było widoczne.

Materiał przygotowany razem z Kliniką Handsome Men

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...