Fryzury wieczorowe na krótkie włosy i długie

Skorzystaj z naszych najnowszych propozycji na fryzury damskie wieczorowe na krótkie włosy. Kasia i Darek Miłkowie z salonu Miłek Design podpowiadają jak uczesać się na wielkie wyjście zgodnie z własnym temperamentem i bieżącymi trendami fryzjerskimi.

ryzury wieczorowe na krótkie włosy

Niezależnie czy wybieramy się na oficjalny bal karnawałowy czy imprezę wśród grona najbliższych przyjaciół problem wyboru kreacji i odpowiednio dobranej fryzury towarzyszy nam co roku. Nie zawsze czujemy się dobrze w ekstrawaganckich lub, przeciwnie, zbyt powściągliwych uczesaniach. Sylwestrowa konwencja wymaga od nas szyku i wyjątkowego wyglądu. Celebrując karnawał pamiętajmy jednak, że gwarancją udanej zabawy jest dobre samopoczucie. Jeśli decydujemy się na odważne i niekonwencjonalne uczesanie musimy uważać by przy doborze kreacji i dodatków nie przesadzić z różnorodnością konwencji stylistycznych. Pamiętajmy, że „mniej znaczy więcej”, a unikniemy niezamierzonych, w skrajnych przypadkach komicznych efektów.

Jeśli trendy stanowią dla nas ważny punkt odniesienia w tym sezonie mamy ułatwione zadanie – panuje duża różnorodność i obowiązują luźne zasady. Modne są naturalne koloryzacje oraz pasma włosów w kolorach fluorescencyjnych, misterne upięcia oraz ostre asymetryczne cięcia, włosy długie, swobodnie rozpuszczone i włosy krótkie a’la chłopczyca. W tym roku przygotowując się do karnawałowej zabawy możemy też skorzystać z szerokiej gamy dodatków i ozdób do włosów – wówczas nawet klasyczne uczesania można przekształcić w wyjątkowe, nawet ekstrawaganckie fryzury. Toczki, woalki, opaski, małe kapelusiki – wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem, że odpowiadają charakterowi imprezy, na którą się wybieramy. Czasem wystarczy zrobić asymetryczny przedziałek czy zapleść włosy w warkocz, a codzienna fryzura nabierze wyjątkowego charakteru.

Nasza metamorfoza karnawałowa może być doskonałą zapowiedzią realizacji noworocznych postanowień dlatego nie musimy jej traktować w kontekście jednorazowego wydarzenia – karnawał może być świetnym pretekstem do kolejnych zmian. Kasia i Darek Miłkowie z Miłek Design prezentują kilka propozycji uczesań karnawałowych – odpowiednich dla tych formalnych ale i mniej obowiązujących noworocznych okazji.

Fryzury wieczorowe na krótkie włosy: Demoniczna geometria

Supermodne asymetryczne cięcie dla włosów średniej długości będące wariacją na temat fryzury bob. Zaczesany z boku przedziałek i ukośne cięcie podkreślają siłę charakteru. Fryzura dobrze komponuje się z naturalną koloryzacją lub delikatnym balejażem. Długość włosów powinna zależeć od zarysu twarzy – podłużny owal twarzy będzie podkreślało doskonale krótkie cięcie włosów. Twarz okrągłą wysmuklą włosy dłuższe.

Asymetria i fryzura bob to dwa bardzo modne elementy połączone w jednej fryzurze – podpowiada Kasia Miłek.

Czego będziesz potrzebować:
Prostownica, klamra do podpięcia prostowanych włosów.

Jak wykonać:
Użyj odpowiedniego dla Twoich włosów szamponu i odżywki. Wysusz włosy. Wyznacz asymetryczny przedziałek, podepnij górną partię włosów. Prostuj włosy w partiami oddzielając pasma o szerokości 2 cm. Lakieruj.
Po całkowitym wyprostowaniu przeczesz włosy.

ryzury wieczorowe na krótkie włosy - Demoniczna geometria

Fryzury wieczorowe na krótkie włosy: Praktyczny kontrast

Wariacja na temat uczesania typu pixie – drugiego obok fryzury bob modnego w tym sezonie uczesania. Fryzura bardzo praktyczna i łatwa w wykonaniu. Prosta grzywka do linii brwi kontrastuje z swobodnie wymodelowanymi włosami tyłu głowy. Świetnie komponuje się z sylwestrowymi ozdobami do włosów – doskonałe będą opaski i woalki.

Kontrasty, jak połączenie symetrii ze swobodnym nieładem jest jedną z panujących tendencji w stylizacji włosów. Grzywkę można modelować na wiele sposobów dostosowując ją do różnych okazji.

Czego będziesz potrzebować:
Okrągła szczotka lub prostownica, lakier.

Jak wykonać:
Użyj odpowiedniego dla Twoich włosów szamponu i odżywki. Tył włosów swobodnie wymodeluj kierując strumień lakieru powietrzem z suszarki – to dosyć łatwa metoda by nadać włosom zamierzony kierunek i utrwalić fryzurę.
Oddziel grzebieniem grzywkę od czubka głowy. Grzywkę nawiń na grubą szczotkę i polakieruj, lub zawiń prostownicą pod spód.

ryzury wieczorowe na krótkie włosy - Praktyczny kontrast

Fryzury wieczorowe na krótkie włosy: Anielskie wersety

Fryzura bob , czyli klasyczne już uczesanie dla tradycjonalistek ceniących wygodę. Pamiętajmy, że elegancja to również błyszczące, zadbane włosy, z koloryzacją dobraną odpowiednio do barwy skóry. Bob to fryzura polegająca na bardzo dokładnym i precyzyjnym cięciu włosów wokół głowy na wysokości linii żuchwy, często z grzywką lub dłuższymi pasmami włosów po bokach głowy. Boba charakteryzuje mocno zaznaczony przedziałek. W tym wypadku przedziałek zastąpiliśmy grzywką zaczesaną z włosów tylnej partii głowy uzyskując efekt w stylu z lat dwudziestych – opowiada Darek Miłek – Fryzury w tej konwencji świetnie sprawdzą się w okresie karnawałowym 2012.

Czego będziesz potrzebować:
7-10 dużych wałków na rzepy, szczotka szkieletowa, wsuwki, lakier.

Jak wykonać:
Użyj odpowiedniego dla Twoich włosów szamponu i odżywki. Wysusz włosy podwijając je okrągłą szczotką. Wysuszone włosy nawiń na 7-10 okrągłych, grubych wałków na rzepy (nawinięcie włosów suchych powoduje, że ich skręt będzie wyglądał naturalnie). Nawinięte włosy na wałki trzymaj 15 minut. Grubą i szeroką szczotką szkieletową rozczesz delikatnie włosy w różnych kierunkach. Ustal przedziałek. Partię grzywki podepnij wsuwkami. Całość utrwal lakierem.

Fryzury wieczorowe na długie i krótkie włosy- Anielskie wersety

 

Fryzury wieczorowe na długie włosy: Stylowa awangarda

Uczesanie sylwestrowe lub fryzura na specjalne okazje. Bardzo efektowna. Najlepiej prezentuje się na włosach średniej długości. Fryzura nie jest skomplikowana ale bardzo czasochłonna i wymaga dozy cierpliwości. Uczesanie świetnie komponuje się z delikatnym makijażem i prostymi, geometrycznymi kreacjami.
Pamiętajmy, że fryzura powinna odpowiadać linii naszej twarzy. W tym wypadku uczesanie na pewno będzie dobrze wyglądać u osób z owalną, pociągłą twarzą ? podwinięte do środka włosy poszerzają optycznie jej linię, dlatego nie sprawdzi się w przypadku okrągłej buzi.

Czego będziesz potrzebować:

Karbownica, szeroki grzebień, lakier, wsuwki, suszarka.

Jak wykonać:
Użyj odpowiedniego dla Twoich włosów szamponu i odżywki. Karbuj włosy cienkimi pasmami zaczynając od włosów od spodniej warstwy włosów. Polakieruj całość włosów. Szerokim grzebieniem oddziel cztery pukle włosów: boki, tył i przód. Podwiń do wewnątrz boczne pukle, podepnij wsuwkami. Górny pukiel włosów mocno polakieruj. Resztę włosów ukierunkuj suszarką i lakierem do włosów.

Miłek Design - Anioly i Demony - Stylowa awangarda

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. marttoolla6  13 stycznia 2012 15:15

  super ta ostatnia fryzurka!

  Odpowiedz
 2. Mary-Kate  16 stycznia 2012 20:59

  kolor ostatniej jest WOW!

  Odpowiedz
 3. dudqa  7 sierpnia 2013 11:58

  niektóre bardzo odważne

  Odpowiedz
 4. xtina120  3 stycznia 2016 23:47

  Odważne 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany