Fryzury na Święta – jak zrobić prostą i efektowną fryzurę świąteczną?

W przedświątecznym szale przygotowań, wszyscy będą mieli na głowie masę obowiązków. Czasem jednak warto odpuścić sobie lepienie kolejnej porcji pierogów, czy też kolejne zakupy w hipermarkecie. Pomyśl wtedy o sobie. W szczególności panie na pewno będą chciały pomyśleć o tym, w jakiej fryzurze zaprezentować się w Święta.

Fale na włosach

Nikt nie powiedział, że fryzura musi być efektem misternych upleceń. Wręcz przeciwnie. Mogą to być zwykłe fale na włosach, które prezentują się niezwykle elegancko z wieloma stylizacjami. Jak możesz je wykonać? Oto kilka doskonale znanych sposobów :

  • papiloty – klasyczne, doskonale znane. Pozwalają na to, aby już po kilku godzinach na głowie znalazły się piękne fale,a nawet loki.
  • prostownica – dostępne są zwykłe oraz tradycyjne prostownice, które pozwalają na wykonanie fal o dowolnej częstotliwości. Nie można jednak zapominać o tym, żeby przed użyciem tego urządzenia, nałożyć kosmetyk termoochronny. Dla dobra własnych włosów.
  • warkocz – równie tradycyjny sposób, jak papiloty. Aby efekt utrzymał się jednak przez długi czas, należy użyć sprayu z solą morską przed zapleceniem warkocza. Najlepiej w tej kwestii sprawdza się warkocz dobierany.
  • dyfuzor – jedna z najtrudniejszych technik. Zalecana tylko i wyłącznie w przypadku włosów podatnych na stylizację.

Mocno wygładzone i nabłyszczone włosy

Polecane tylko i wyłącznie do krótkich włosów. Jedna z najmodniejszych stylizacji każdego sezonu. Niektóre fryzury wychodzą z mody, ale nie ta. Wystarczy tylko spojrzeć na znane gwiazdy, które właśnie w takiej fryzurze bardzo często występują na uroczystych galach. Co najważniejsze, będziesz w stanie wykonać ją w kilku prostych krokach.

W pierwszej kolejności, umyte włosy należy wygładzić. Potem wystarczy użyć spray’u nabłyszczającego. Jest kilka firm, które oferują naprawdę dobre spray’e, zapewniające długotrwały efekt. Na końcu łosy należy ułożyć na bok, wyraźnie zaznaczając przedziałek.

Kucyk z długich włosów

Czy powiedziałabyś, że klasyczny kucyk na włosach może stać się elegancką fryzurą świąteczną? Tak, czasem te najprostsze rozwiązania, są najlepsze w użyciu, a do tego nie ma problemu z ich wykonaniem. Są różne wersje takiej fryzury. Możesz ułożyć ją samodzielnie. Najlepiej przy pomocy ozdobnych frotek do włosów. Równie dobrze możesz poprosić o pomoc fryzjerkę, która na pewno pomoże ułożyć eleganckiego kucyka z długich włosów.

Warto poszukać w internecie ciekawych wersji tej fryzury. Możesz się bowiem mile zaskoczyć tym, że klasyczny kucyk może zostać przedstawiony w tak wielu, różnych kombinacjach.

Modne upięcia

Propozycja dla kobiet będących posiadaczkami długich włosów. Klasyczny kok jest wciąż na topie. Do tego możesz wybrać posrebrzane dodatki, które w blasku świątecznych lampek będą wyglądać efektownie. To nie jedyne upięcia, jakie można wykonać z długich włosów. Wszystko tak naprawdę zależne jest od efektu, jaki właścicielka włosów, będzie chciała osiągnąć.

Upięcia górne włosów są o tyle dobre, że pasują do eleganckich kreacji, jak również do tych mniej zobowiązujących.

Stylowe propozycje do włosów

Jeżeli ktoś poszukujesz innych, ciekawych propozycji na włosy, możesz na przykład zajrzeć na https://kraina-stylu.pl/Jest to witryna, która zawsze służy bardzo ciekawymi poradami. Można być mile zaskoczonym tym, ileż to fryzur czeka do wykonania. Niektóre będzie można wykonać samodzielnie, a jeszcze inne na pewno chętnie wykonają fryzjerzy. Warto tam zaglądać regularnie, ponieważ wciąż pojawiają się tam nowe wpisy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (39 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...