Fryzury na lato – Co radzi Oskar Bachoń?

Lato w tym roku zapowiada się upalnie. Poza tym, coraz częściej Polski spędzają wakacje na egzotycznych plażach. I wreszcie, po latach upada mit, że długie włosy zawsze dodają kobiecie uroku. Otóż uroku każdej kobiecie dodadzą wypielęgnowane i nawilżowe włosy. W różnych wersjach. Paradoksalnie są kobiety, którym długie włosy dodają kilogramów. Szczególnie gdy warkocz jest ciężki a pani nie należy do najszczuplejszych. Tymczasem zadbane włosy, odpowiednio przycięte nadadzą sylwetce lekkości i świeżości.

fot. pixabay.com

 

W czym rzecz? W tym, że każdy element naszego wyglądu, a więc także włosy, pokazują jak traktujemy samych siebie. Dlatego na lato proponuje wygodne lekkie, wycieniowane fryzury damskie, zaopiekowane odpowiednimy kosmetykami, które z jednej strony nawilżą je aż po same końce, z drugiej – zabezpieczą przed niszczycielskim działaniem promieni UV.

Fikuśnie przycięta grzywka, czy świeżo podcięte końcówki będą się też pięknie prezentować pod kolorowym kapeluszem czy chustką. Jednocześnie nakrycia głowy ochronią strukturę włosa przed agresywnym działaniem promieni słonecznych.

Dlatego tuż przed wakacjami idź kochana na kawę sama ze sobą i pożegnaj się ze swoim rozdwojonym hombre, 5 centymetrami cieniutkiego warkoczyka czy tym koszmarem, którego ciągle nie możesz rozczesać. Powiedz im: pa, miło było, ale się skończyło. I zdecyduj się na krótszą i młodszą wersję swojej kobiecości. Zainwestuj w pianki nadające lekkość, olejek na końcówki, kolorowe kapelusze i chustki. A nade wszystko zrób urlop suszarce i prostownicy. Twoje włosy też chcą odpocząć, a fachowo ścięte ułożą się same.

Proponuję w tym sezonie różne wersje odkrytej szyi. Może to być klasyczny paź. Mogą różne jego kombinacje. Te fryzury mają ogromną zaletę. Z przodu sprawiają wrażenie, że ich bohaterka ma długie włosy. Równocześnie poprzez odsłonięcie szyi pozwalają kobiecie czuć się świeżo i lekko. Nie wymagają przy tym wielkiej troski. Wystarczy palcami i odpowiednią pastą lekko wymodelować pasma najbliżej twarzy.

 

Autor: Oskar Bachoń

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (142 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. kasia87g  24 czerwca 2016 10:59

  na lato przede wszystkim jak dla mnie strzałem w dziesiątkę są różnego rodzaju upięcia, koki warkocze, mam długie włosy i w rozpuszczony ciężko byłoby wytrzymać 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  24 czerwca 2016 13:04

  Czyli moja krótka fryzura i ja idealnie wpisujemy się w rady Oskara Błachonia – szyja zawsze odkryta, a włosy co rusz przeczesuje ręką, gdy wiatr bawi się w osobistego fryzjera.

  Odpowiedz
 3. lola.92  24 czerwca 2016 17:21

  Ja tam zostaję przy swoich długich włosach, nie mam zamiaru ich obcinać, bo są takie trendy a nie inne, lato się skończy trendy się zmienią, a włosy nie odrosną w ciągu miesiąca zbyt dużo. Zawsze mogę jakieś upięcie zrobić, żeby włosy mnie zbyt mocno nie grzały.

  Odpowiedz
 4. Jaworka  25 czerwca 2016 21:42

  Moda modą i mimo że akurat na takie cięcie czy fryzurę jest trend to nie znaczy że mnie w niej będzie dobrze zawsze biorę pod uwagę trochę nowoczesności i dobranie fryzury do urody

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany