Fryzury, które zrobisz sama w domu krok po kroku

Codziennie rano zawsze ten sam problem – jak się dzisiaj uczesać? Koniec końców wiążemy pośpiesznie włosy i pędzimy dalej do swoich obowiązków. A chciałoby się czasem wyglądać nieco inaczej, odmienić swój codzienny wizerunek. Niestety czasu i pomysłu brak. Jeśli chcesz i potrzebujesz zmian, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd uczesań, które wykonasz samodzielnie w domu – czasem nawet w pięć minut!

Ułożenie włosów, w taki sposób, by tworzyły sensowną fryzurę to odwieczny problem każdej z nas – jeśli nie masz krótkich włosów czy fryzury bob. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele. Często po prostu brak nam czasu, ciągle się śpieszymy – zwłaszcza rano. Inną przyczyną jest brak pomysłu na to jak upiąć krótkie włosy i zaczynamy w końcu marzyć o długich puklach, które będzie można zapleść w warkocza. To czego nam brakuje, to przede wszystkim inspiracja – dlatego pokażemy Ci modne damskie fryzury, które zrobisz sama w domu – krok po kroku. 

Fryzury które zrobisz sama w domu

Źródło: Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Fryzury, które zrobisz sama w domu krok po kroku

Nie zawsze musisz iść do fryzjera, żeby Twoje uczesanie wyglądało efektownie. Sama, w domu przed lustrem każdego ranka ułożysz swoje włosy w zupełnie inny sposób. Nie potrzebujesz do tego dodatkowej pary rąk. Wystarczy, że poznasz parę trików, które znacznie ułatwią Tobie życie. Zwłaszcza w nerwowe poranki, kiedy cała rodzina toczy batalię o dostęp do łazienki.

Wybraliśmy uczesania ponadczasowe i uniwersalne w różnych wariantach. Klasyką gatunku jest kok – efektowna i praktyczna zarazem fryzura, ostatnio modna w bardziej swobodnej odsłonie. Kolejnym klasykiem jest warkocz i tutaj też masz wybór: wersję z grubszymi splotami, a także pasmami dobieranymi gęściej i drobniej. Innym wariantem jest nieśmiertelny kucyk – przede wszystkim dla pań, które mają długie i gęste włosy. Dla zwolenniczek stylu nawiązującego do boho również warkocz, ale jako subtelny splot przebiegający przez jeden lub dwa boki głowy.

Zobacz fryzury, które zrobisz sama w domu:

Kok

Kok to fryzura polegająca na związaniu włosów z tyłu głowy lub na jej czubku. Jest w zasadzie uniwersalna – bardziej wystylizowana i przylegająca nadaje się na oficjalne okazje; zaś swobodna i luźna nawet na co dzień w zupełnie prywatnych sytuacjach.

 

Z warkoczem

Fryzury z warkoczem to bardzo urocza, dziewczęca i swobodna wersja uczesania. Jeśli dobrze się czujesz w oryginalnych, luźnych stylistykach, a jedną z nich jest styl boho – to te propozycje mogą przypaść Ci do gustu.

 

Kucyk

Jeśli Ci się wydaje, że pospolity kucyk można uczesać tylko i wyłącznie w jeden sposób to wiedz, że to nieprawda. A najlepiej przekonaj się na własne oczy! To propozycje dla pań, które mogą się pochwalić grubymi, gęstymi włosami.

 

Warkocz

Uczesanie kojarzące się z latami dziecięcymi jest obecnie modną fryzurą – zwłaszcza jeśli dobieramy grube, luźne sploty. Taka fryzura idealnie nadaje się na wyjście do teatru, spotkanie z przyjaciółmi, ale również na co dzień.

fryzury które zrobisz sama

Źródło: pixabay.com

Kiedy masz tylko 5 minut

Bardzo często nie mamy czasu na ujarzmienie swoich włosów. Rano najczęściej robimy wszystko w biegu, podobnie jest z układaniem włosów – wiążemy szybko gumką i pędzimy do swoich obowiązków. A gdyby tak poznać triki, które pozwalałaby na ułożenie fryzury w pięć minut? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! Zobacz zaskakujące i inspirujące pomysły na fryzury, które zrobisz w 5 minut.

 

Czy masz już pomysł na to, jaką fryzurę zrobisz jutro rano?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...