Frezarka do paznokci – charakterystyka i obsługa, praktyczne porady

Obecnie do wykonywania zabiegów manicure, nadawania kształtu paznokciom oraz pedicure, zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w domowym zaciszu stosuje się różne urządzenia. Jednym z nich jest narzędzie, którego podstawowym elementem są frezy. Mowa oczywiście o frezarce do paznokci, o której dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

Frezarka do paznokci

 

Czym jest frezarka kosmetyczna?

Frezarka do manicure to urządzenie służące do stylizacji skórek oraz do zdejmowania z paznokci lakierów hybrydowych, żeli i akryli. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu nie ma konieczności moczenia dłoni w acetonie. Jedyne, co należy zrobić, to wybrać odpowiednie frezy, ustawić docelową prędkość, kierunek obrotu oraz włączyć narzędzie.

Frezy i ich rodzaje

Frezarka kosmetyczna to urządzenie, którego podstawowym elementem są frezy. Różnią się między sobą zastosowanym przy produkcji materiałem, kształtem oraz ziarnistością. Tak zwane drobne ziarno sprawdza się idealnie podczas usuwania twardych i suchych skórek. Natomiast grube znajduje zastosowanie przy usuwaniu lakierów, żeli i innych produktów z płytki paznokcia. Do pozostałych, lecz ważnych funkcji pełnionych przez frezy o różnej gradacji należy wygładzenie nawierzchni paznokci, nadanie im wymarzonego kształtu oraz opracowanie odcisków. W sporym stopniu zmniejsza się również czas zabiegu. Zastosowanie frezarki do paznokci zwiększa także jakość wykonania manicure.

Profesjonalne frezy zakładane do frezarki wyróżnia niezwykła trwałość. Dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad dotyczących ich sterylizacji, dezynfekcji oraz przechowywania mogą posłużyć nawet przez kilka miesięcy. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje frezów o wielu końcówkach. Do najpopularniejszych zalicza się kulki, walce, stożki oraz szpice. Można je zamówić w zestawie lub zakupić jako samodzielny produkt. Ze względu na tworzywo użyte przy produkcji wyróżnia się frezy gumowe, kamienne, ceramiczne, diamentowe oraz karbidowe.

Jak obsługiwać frezarkę do manicure? Najważniejsze aspekty

Wbrew pozorom po przeczytaniu załączonej instrukcji i obejrzeniu kilku dostępnych w internecie kursów, frezarka do paznokci wydaje się być urządzeniem dość intuicyjnym oraz prostym w obsłudze. Jednak warto mieć na uwadze także kwestie bezpieczeństwa podczas jej używania.

Poniżej znajdziesz najważniejsze aspekty, które mają wpływ na efekt końcowy.

 

Wybór kapturka

Dopasowanie kapturka do wykonywanej w danym momencie czynności to w zasadzie najważniejsza z kwestii. Ze względu na różnice w kształcie oraz w poziomie gradacji inne nakładki będą stosowane do matowienia płytki, a inne do dopracowywania kształtu czy opracowywania skórek. Ich odpowiednie dobranie to gwarancja estetycznie wyglądających paznokci.

Ustawienie obrotów

Prędkość obrotów regulowana specjalnym pokrętłem powinna być dopasowana do preferencji osoby wykonującej manicure lub pedicure oraz do wykonywanej aktualnie czynności. Dzięki ustawieniom tego parametru do własnych potrzeb praca z urządzeniem, jakim jest frezarka kosmetyczna, stanie się przyjemna i nieskomplikowana.

Wypracowanie siły nacisku

Podczas wykonywania zabiegów za pomocą frezarki do paznokci należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowaną siłę. Zbyt mocny nacisk może spowodować uszkodzenie płytki oraz powstanie nierówności na jej nawierzchni, a w przypadku skórek ich przecięcie i bolesne skaleczenia. Dyskomfort i ból nieprzemyślanych działań stylistki w najgorszym przypadku będzie utrzymywać się nawet kilka dni.

Dbanie o urządzenie

Odpowiednia dezynfekcja, sterylizacja oraz przechowywanie urządzenia mają istotny wpływ na jego trwałość. Powyższe parametry wpływają także zabezpieczenie przed wystąpieniem u klienta jakichkolwiek zakażeń. Właściwa dbałość o sprzęt to podstawa przy wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych.

Stosowanie frezarki do manicure to gwarancja rewelacyjnych efektów osiąganych w znacznie krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych metod. Prosta obsługa i niska cena to kolejne powody, dla których warto zainwestować w profesjonalne urządzenie do opracowywania paznokci i skórek. Przekonaj się, jak przyjemna i szybka może być stylizacja wykonywana teraz nie tylko w gabinecie, a także w Twoim domu. Nie zwlekaj! Już dziś przejrzyj dostępne oferty i wybierz najlepszy dla siebie model!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...