Fotoksiążka dla rodziców – idealny prezent na rocznicę ślubu, ale i bez okazji

Udany prezent to taki, który sprawi, że obdarowana osoba rzeczywiście będzie zachwycona. Nie oznacza to wcale, że podarunek musi być bardzo kosztowny. Jeżeli chcecie sprawić rodzicom przyjemność i wręczyć im coś od serca, to powinniście zdecydować się na fotoalbum.

Fotoalbum – idealny prezent dla rodziców

Nie tylko otrzymywanie prezentów jest przyjemnością. Jeszcze większą radość przynosi ich dawanie. Oczywiście podarunek musi być trafiony. Na szczęście nie trzeba wiele się zastanawiać, gdyż można od razu postawić na fotoalbum. Taki prezent jest ponadczasowy. Możecie go podarować z okazji rocznicy ślubu, urodzin, imienin czy po prostu po to, by sprawić rodzicom frajdę. Na pewno będą wzruszeni. Nie musicie nawet wychodzić z domu, by zamówić fotoalbum. Do tego możecie go stworzyć samodzielnie od A do Z. Wybierzecie papier na jakim mają być wydrukowane zdjęcia, a także rodzaj okładki. Fotoalbum może być wypełniony zdjęciami na papierze kredowym lub błyszczącym. Do wyboru jest okładka twarda, miękka albo zeszytowa. Można zdecydować się na  złote, srebrne czy też różowo-złote uszlachetnienie, a także lakier wypukły. Na okładce umieśćcie pasujący do okazji napis wykonany wybraną przez Was czcionką, a także zdjęcie w dużym formacie. Pamiętajcie, by na okładkę wybrać fotografię o odpowiedniej rozdzielczości, by nie były widoczne piksele. Jest to oczywiście ważne także na każdej stronie albumu. Szczególne istotne jest to, by na danej stronie znajdowały się zdjęcia podobnej jakości. Należy zatem zadbać o odpowiednią kompozycję. Album dla rodziców można tworzyć w oparciu o pewien klucz, czyli wykorzystać zdjęcia z różnych okresów albo danego wydarzenia.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu albumu dla rodziców?

Tworząc fotoalbum na rocznicę ślubu czy inną okazję dla swoich rodziców, warto zadbać nie tylko o dobór zdjęć, ale także o ozdobienie wnętrza gifami czy też choćby chmurkami z tekstem. Można pod każdym zdjęciem umieścić podpis, który będzie do niego komentarzem. Tutaj do wyboru macie styl formalny albo nieformalny. Podpisy mogą mieć charakter humorystyczny czy też dopasowany do danej fotografii. Umieszczenie dat pod zdjęciami także może być dobrą opcją. W ten sposób fotoalbum stanie się rodzinną kroniką, która będzie przekazywana kolejnym pokoleniom. Warto podkreślić, że nie wszystkie strony fotoalbumu muszą być wypełnione zdjęciami. Jedną ze stron możecie poświęcić na wpisanie życzeń dla rodziców czy też specjalnie stworzonego na tę okazję wiersza. To od Was zależy jaką formę przybierze ostatecznie album dla rodziców.

Dlaczego warto wybrać album dla rodziców na prezent?

Fotoalbum jest niewątpliwie świetnym pomysłem na prezent. Wywoła szczery uśmiech na ustach rodziców. Możecie w nim umieścić wspólne rodzinne zdjęcia, ale też zdjęcia rodziców z czasów młodości. Warto przygotować album ze zdjęciami ułożonymi chronologicznie. Ale mamy jeszcze jeden fajny pomysł. Otóż w albumie mogą znaleźć się zdjęcia ukochanego wnuka czy pupila. Jak więc widzicie możliwości jest dużo, wystarczy tylko odrobina kreatywności. Zaletą takiego prezentu jest również to, że sprawdzi się niezależnie od okazji. Nie trzeba więc obawiać się prezentowego faux pas. Musimy też wspomnieć, że cena fotoalbumu nie jest wysoka, co niewątpliwie jest kolejną zaletą. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do tworzenia i zamówić album dla rodziców.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  4 marca 2023 16:47

  bardzo fajny pomysł 🙂

  Odpowiedz
 2. Magdalena  6 marca 2023 23:17

  Super, szkoda, że mam tak mało zdjęć

  Odpowiedz
 3. córka  10 marca 2023 18:54

  My rodzicom na rocznicę ślubu roombę podarowaliśmy, to był dla nich super prezent 🙂

  Odpowiedz
 4. Lamotek.pl  14 kwietnia 2023 22:59

  Genialny pomysł na prezent – nie tylko dla rodziców. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany