Fotografie na widoku! Pomysł na domową galerię

Domowa galeria to doskonały sposób na nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru i odzwierciedlenie osobowości domowników. Do It Yourself!

Domowa galeria to doskonały sposób na nadanie wnętrzom indywidualnego charakteru i odzwierciedlenie osobowości domowników. Ładnie oprawione zdjęcia nie tylko przywołają miłe wspomnienia, ale też będą przykuwały uwagę i stanowiły główną ozdobę w pomieszczeniu.

fot. Bosch (3)

W galerii dobrze będą prezentowały się zdjęcia rodzinne, portrety, pejzaże z podróży czy fotografie obrazujące zainteresowania domowników. W ramkach możesz zamieścić również dziecięce obrazki, wycinki z gazet, plakaty i pocztówki oraz fragmenty tkanin.

Nie bój się mieszać i łączyć – dotyczy to nie tylko zawartości ramek, ale też samych oprawek. Możesz zdecydować się na wszystkie ramki w takim samym kolorze, kształcie i rozmiarze, lub wręcz przeciwnie – zaszaleć i zestawić w galerii oprawki o różnych barwach, mniejsze z większymi czy owalne z prostokątnymi.

fot. Bosch (2)

Ważne jest, abyś przemyślał, jak chcesz powiesić ramki. Możesz stworzyć galerię pozornie chaotyczną lub zestawić ramki w sposób uporządkowany. Jeśli chcesz powiesić je w idealnie równych liniach, użyj lasera krzyżowego Bosch Quigo, który z niezwykłą dokładnością rzuca na ścianę dwie krzyżujące się, prostopadłe linie: pionową i poziomą.

fot. Bosch (1)

Natomiast w zachowaniu równych odległości między ramkami pomoże Ci dalmierz laserowy (np. Bosch PLR 15). Jego obsługa jest bardzo intuicyjna – żeby go uruchomić, wystarczy, że przesuniesz włącznik palcem w dół. Urządzenie od razu włączy pomiar odległości. Dalmierz przez cały czas wskazuje na wyświetlaczu aktualną odległość pomiędzy krawędzią urządzenia a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera.

Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...