Fotografia ślubna

Fotografie ze ślubu dla większości par są pamiątkami na całe życie. Zakochani sięgają po nie, żeby przypomnieć sobie te bezcenne momenty albo żeby podzielić się swoimi wspomnieniami z bliskimi i przyjaciółmi. Zdjęcia pozwalają uchwycić ulotne chwile i warto zadbać o to, żeby były nie tylko zapisem wydarzeń z dniu ślubu, lecz również wyrażały klimat, emocje i uczucie, które łączy Parę Młodą w tym ważnym dla nich dniu.

 

Amator czy profesjonalista?

Pierwszym pytaniem, na które musi odpowiedzieć Młoda Para odnośnie fotografii to, kto będzie odpowiedzialny za uwiecznianie ślubu i wesela? Możemy zaangażować znajomego amatora, który spędzi czas na robieniu zdjęć w trakcie wydarzenia. Możemy także wynająć profesjonalnego fotografa- to najczęściej stosowane rozwiązanie, na które decydują się pary. Warto pamiętać, że na robienie zdjęć w kościele musimy mieć specjalne pozwolenie, które posiada większość profesjonalistów.

Poszukiwania warto zacząć od wywiadu wśród znajomych i rodziny- może będą znać kogoś godnego polecenia, z kim wcześniej współpracowali i są zadowoleni ze zdjęć przez niego robionych. Wartym sprawdzenia źródłem informacji jest także prasa lokalna i Internet. Na stronach internetowych specjaliści umieszczają swoje portfolia i referencje od klientów. Należy pamiętać, że fotograf, spełniający twoje oczekiwania może przypaść do gustu także innym, więc warto zarezerwować termin w momencie, kiedy będziecie już zdecydowani na dzień ślubu.  Zdecydowana większość par bierze ślub w okresach wiosennym i letnim, co sprawia, że zimą i późną jesienią nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem fotografa.

Co uwiecznić?

To do was należy decyzja, co będziecie chcieli uwiecznić na zdjęciach i które momenty mają stać się pamiątką na wspólne lata. Szczegóły i nasze wymagania trzeba uzgodnić z osobą, która będzie robiła zdjęcia. Część par decyduje się na obecność fotografa przez cały dzień ślubu, zaczynając już od wczesnego rana. Towarzyszy on w czasie przygotowań i przymiarek oraz dojazdu do kościoła, czy Urzędu Stanu Cywilnego, a później  podczas ceremonii zaślubin i wesela. Najlepiej jest jak Młoda Para ma zaufanie do fotografa i nie krępuje ich jego obecności- zdjęcia spontaniczne i niezauważone są najbardziej wartościowe, bo wyrażają prawdziwe uczucia.

W plenerze

Fotografie w pięknej scenerii to marzenie każdej pary. Na sesję zdjęciową musimy poświęcić od 3 do 4 godzin. W zależności od pory roku można spodziewać się innej scenerii. Zimą świat pokryty jest śniegiem, ale niestety ilość światła może być niedostateczna . Natomiast latem na brak słońca nie można narzekać, ale za to temperatura może oddziaływać negatywnie na  nasze nastawienie do pozowania i efekty mogą być odmienne od oczekiwanych. Na wszystko są oczywiście sposoby- w ciepłe dni na sesję można udać się rano albo pod wieczór, a w zimne dni wybrać podświetlane ruiny zamku.

Wybór fotografa powinien być jednym z pierwszych etapów przygotowań do ślubu. Unikniecie przez to stresu związanego z poszukiwaniami na ostatnią chwilę i odnajdziecie kogoś, kto sprosta Waszym wymaganiom. Dobry fotograf, to fotograf, którego będziecie mogli polecić Waszym najbliższym! Do dzieła!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...