Fotelik Toria Elite – co warto o nim wiedzieć?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest fotelik samochodowy. Sprzęt tego typu potrzebny jest już od pierwszych dni malucha. Jeśli po jakimś czasie użytkowania wymaga wymiany – warto przyjrzeć się modelowi Toria Elite.

fot. mat. nadesłane

Fotelik samochodowy Recaro Toria Elite – charakterystyka

W ofercie produktów Recaro dostępnych jest wiele fotelików samochodowych, które spełniają różne potrzeby dzieci i rodziców. Jednym z nich jest fotel Toria Elite. Czym się wyróżnia?

Fotelik, który rośnie z dzieckiem

Toria Elite to model fotelika przeznaczony dla dzieci od 15 miesiąca, do 12 roku życia pociechy, do wzrostu maksymalnie 150 cm (76 – 150 cm). Wyposażony jest w oparcie z zagłówkiem, wyróżnia do 14 pozycji regulacji. To sprawia, że sprzęt rośnie wraz z dzieckiem. Wygodną i ergonomiczną pozycję do leżenia zapewnia wyjmowana wkładka.

Wysokiej jakości system audio

Fotelik Recaro Toria Elite posiada głośniki wbudowane w zagłówek, a także połącznie audio oraz kieszonkę na sprzęt mobilny. Dzięki temu dba o najwyższą jakość rozrywki podczas podróży. Zarówno maluch, jak i większe dziecko mogą zrelaksować się, natomiast jego głowa znajduje się w bezpiecznej pozycji.

ASP, czyli zaawansowana ochrona boczna

Fotelik posiada odłączane absorbery, które szybko i bezproblemowo można zamontować w foteliku. W razie zderzenia wykazując one właściwości pochłaniające energią, która oddziałuje na dziecko, a tym samym – zapewniają najwyższy poziom ochrony. Absorbery muszą być instalowane od strony drzwi/działającą na dziecko zapewniając maksimum ochrony. Pamiętaj, by zawsze instalować absorbery od strony drzwi.

Wysokiej jakości system wentylacji

Podczas przewożenia dziecka w foteliku ważny jest dopływ świeżego powietrza. Fotelik samochodowy Toria Elite posiada system wentylacji, w postaci otworów w skorupie zewnętrznej oraz wykonane z siatki wstawki w tapicerce, co ma zapewniać nieustanną cyrkulację powietrza.

Prosta instalacja

ISOFIX oraz Top Tether umożliwiają zarówno łatwą obsługę, jak i spełniają restrykcyjne normy homologacji i-Size. Fotelik posiada trzypunktowe zakotwiczenie, które utrzymuje fotelik w optymalnej dla dziecka pozycji. Ponadto rozkłada ono energię, która w przypadku kolizji oddziałuje na malucha. Fotelik może w nieruszanej pozycji pozostawać w samochodzie nawet, gdy ma być rozbudowany dla dziecka o wzroście 100-150 cm.

Możliwość regulacji jedną ręką

Fotelik samochodowy Toria Elite wyposażony jest w trzy pozycje odchylenia, bez względu na to, czy mały podróżnik przypięty jest samochodowymi pasami bezpieczeństwa, czy wewnętrznym systemem pasów. Wysoki poziom komfortu jazdy zapewnia płaska pozycja spoczynkowa. Odchylenie fotelika w szybki sposób można zmienić jedną ręka.

Fotelik Toria Elite – co go wyróżnia?

Konstrukcja fotelika Toria Elite pochłania energię. Co to oznacza? W momencie kolizji pochłania ona siłę oddziaływania i jest tam absorbowana. Sprzęt wyposażony jest w opatentowany system bezpieczeństwa HERO. Oznacza to, że dzieci o wzroście od 76 – 105 cm mogą być bezproblemowo przypięte za pomocą tego systemu. Dzięki połączeniu zagłówka i ochraniaczy pasów naramiennych skręcenie pasów w momencie zapinania jest niemożliwe, jak również ześlizgiwanie się ochraniaczy. Dzięki temu proces przypinania malucha jest w pełni bezpieczny.

Fotelik samochodowy Toria Elite posiada ochraniacze do pasów, które – dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału – nie nagrzewają się i zabezpieczają skórę dziecka. Siedzisko wykonane z pianki dopasowuje się do kształtu ciała podróżnika i gwarantuje wysoki poziom komfortu jazdy.

W foteliku samochodowym prowadnica pasów jest oznaczona za pomocą koloru zielonego, co ułatwia odpowiedni montaż. Co więcej, optymalną pozycję, dopasowaną do wzrostu dziecka, zapewnia zagłówek o regulowanej wysokości, dodatkowo połączony z pasami. Regulator pasów wraz z systemem HERO ułatwia przymocowanie maluszka do fotelika.

Model Toria Elite wyróżnia się ergonomicznym designem – boczne, płaskie powierzchnie umożliwiają wygodne ustawienie dziecka. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, a wszystkie funkcje rodzić pozna nawet bez instrukcji. Fotelik posiada miejsce, w którym mogą być przechowywane pasy. Nie trzeba ich demontować, aby zmienić położenie fotelika dla dziecka starszego.

Fotelik samochodowy Toria Elite to odpowiedni wybór dla rodziców dzieci od 15. miesiąca, aż do ukończenia 12 roku życia. Posłuży przez długi czas, bez konieczności zamiany na większy.

Wózek dla dziecka – jaką firmę wybrać? Przegląd 5 popularnych producentów

Wózek dla dziecka – jaką firmę wybrać? Przegląd 5 popularnych producentów

Chcąc zapewnić naszemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju, staramy się dać mu maksimum komfortu w każdej sytuacji. Pomagają w tym liczne sprzęty dla rodziców, dzięki którym są oni w stanie troszkę lepiej zapanować nad chaosem,

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (14 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany