Temat: Ząbkowanie

5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #539411
  alinaW
  Participant

  Witajcie, czy któraś z Was używała dla swojego maleństwa preparat Camilia na problemy z ząbkowaniem. Można o nim poczytać tutaj: http://radosnezabkowanie.pl/camilia/. Opis jest przekonywujący, czy u Was działało?

  #540290
  truskawka89
  Participant

  Nie znam tego bo ja tylko kilka razy używałam Bobodent i schłodzone gryzaki.

  #574150
  MartaMAG
  Participant

  Ja głównie stosowałam domowe sposoby na ulgę dla dziecka podczas ząbkowania. Głownie był to masaż dziąseł. Delikatne zmasowanie dziąsła malucha schłodzonym palcem przynosi ulgę. Dziecko może też samo robić sobie taki masaż, jeśli dasz mu gryzak. Możesz go schłodzić w lodówce by zimo ukoiło ból. Herbatki ziołowe też przynoszą ulgę. Herbata z kwiatu lipy, melisy czy rumianku uspokoją dziecko. Jeśli dziąsła są zaczerwienione to możesz przemywać je okładami z rumianku. Mimo, że pierwsze ząbki są dumą dla rodziców i dziadków to przysparzają wiele problemów, z którymi trudno sobie poradzić.

  #701602
  Martka
  Participant

  Wydaje mi się, że nasilenie objawów ząbkowania u dzieci jest sprawą indywidualną, ale zawsze warto zastosować sprawdzone przez wiele innych mam sposoby https://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/objawy-zabkowania-u-niemowlat Podchodziłabym jednak do wszystkiego z rozmysłem i z głowa, bo na przykład tak popularne ostatnio środki homeopatyczne na tę przypadłość są dla mnie nie do przyjęcia i każdego bym przed nimi ostrzegała.

  #705950
  Anonim
  Nieaktywne

  Ktoś wcześniej napisał o gryzakach jako dobrym sposobie na ząbkowanie. To fakt – u nas też przynosiły sporą ulgę i były w użyciu non stop. Ale są też głosy, że takie gryzaki nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem http://www.ekomaluch.pl/gryzaki-dla-dzieci-i-niemowlat-wady-i-zalety. Jestem ciekawa Waszego zdania w tej kwestii 🙂

5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.