Temat: Uwaga kontrowersyjnie! – Czy Polska powinna przyjmować imigrantów?

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Anett13 9 mies., 1 tydz. temu.

25 wpisów - od 1 do 25 (z 25)
 • Autor
  Wpisy
 • #702267

  Anett13
  Participant

  Może bedzie tu burzliwie i kontrowersyjnie, a moze wcale nie ;-); mam nadzieję, ze redakcja nie zablokuje tego tematu. Nie jestem rasistką i mam znajomych o różnych kolorach skory. Uważam się za osobę tolerancyjna, ale ostatnie wydażenia (mam na mysli gwałt na Polce w Rimini) sprawiły, ze zaczęłam sobie zadawać pytanie czy chcę, zeby mój kraj przyjmował imigrantów. I doszłam do wniosku, ze nie. Czuję się u siebie bezpiecznie, nie boje sie wieczorem wychodzic, nikt mnie nie zaczepia jak biegam po lesie, nie noszę w torebce gazu i chciałabym, zeby tak pozostało. Co wy o tym myślicie?

  #702283

  Hidari11
  Participant

  Nie przyjmować. To niebezpieczne, nie tylko dlatego, choć przede wszystkim z uwagi na to, że pod płaszczem biednych imigrantów kryć się będą terroryści, ale też niebezpieczny jest sam napływ muzułmanów, którzy będą chcieli się mieszać z nami- proces islamizacji świata.

  #702286

  Anett13
  Participant

  Nie, oni się nie będą chcieli z nami mieszać, oni się nie asymilują wg mnie. W krajach gdzie jest ich duzo tworzą zamknięte enklawy, do których boi się wejść nawet policja.

  #702322

  xtina120
  Participant

  Ja jestem całkowicie przeciwna przyjmowaniu imigrantów. Niektóre kraje to zrobiły i wszyscy wiemy jak to się skończyło. Przeraża mnie myśl, że musielibyśmy uważać, czy ktoś nie wjeżdża w nas ciężarówką lub czy w galerii w której aktualnie jesteśmy ktoś się nie wysadzi razem z nami. Ja także czuję się tutaj w miarę bezpieczna i chce aby tak pozostało.

  #702410

  linea
  Participant

  Od samego początku byłam przeciwna i po tym co się dzieje podtrzymuję swoje zdanie na ten temat.
  Ci uchodźcy to terroryści i bandyci, nawet kobieta z dzieckiem stanowi zagrożenie. Jak słyszę tekst „co wam zawiniły kobiety z dziećmi” to śmiać mi się chce. Przecież taka kobieta jest całkowicie poddana mężczyźnie i Islamowi. Może obłożyć się ładunkami w każdej chwili. A jej dziecko to przyszły gwałciciel. Ile jest takich osób, które mają obywatelstwo i mieszkają np. w Anglii od dziecka, wychowując się nawet w chrześcijańskiej rodzinie, a potem zabija swoich kolegów z podwórka w imię Allaha?

  #702412

  Anett13
  Participant

  A co myślicie o wypowiedzi Kingi Rusin? – jak ktoś nie czytał, to przytaczam: „Kwestia przyjęcia do Polski uchodźców z owładniętej wojną Syrii podzieliła absolutnie nasz kraj i to w okrutny sposób – powiedziała przejęta. – Kiedyś myśmy musieli prosić o pomoc i znaleźli się tacy, którzy nas przyjęli. Byliśmy kiedyś uchodźcami. Jakaż pamięć ludzka bywa krótka. Kiedy powstała armia generała Andersa w ZSRR na mocy porozumienia Sikorski-Majski była szansą na ocalenie i życie. Przeżycie setek tysięcy ludzi zamkniętych w rosyjskich łagrach. Ale żeby ci ludzie z powrotem trafili do Polski, musieli tak naprawdę prawie okrążyć kulę ziemską. Okazuje się że schronienie 100 tys. ludzi znalazło nie gdzie indziej tylko w Iranie. Byliśmy kiedyś uchodźcami. I nigdy o tym nie zapominajmy”
  hmm, dla mnie takie porównanie muzułmańskich imigrantów do armii Andersa to przesada, chyba ją trochę poniosło… No i nie słyszałam, zeby armia Andersa dokonywała w Iranie gwałtów zbiorowych…

  #702413

  linea
  Participant

  Byliśmy Uchodźcami i nadal jesteśmy. Ale my wyjeżdżając do danego kraju dostosowujemy się do reszty. Nie organizujemy zbiorowych gwałtów, nie mordujemy, nie narzucamy innym swojej religii. Nie obrażamy religii innych.
  Jeśli wyjeżdżamy to ciężko pracujemy na swoje utrzymanie. Uchodźcy którzy zalali Europę nie szukają pracy.
  Kinga ma dwie córki, szkoda że myśli o nich. Każda kobieta i dziewczynka może stać się ich ofiarą.

  #702417

  Anett13
  Participant

  Mnie też troche denerwuje to, że muzułmanie gdziekolwiek sie pojawią, to stawiają meczety, a jeśli ktoś się decyduje życ w ich kraju, to nie ma prawa kultywowania swojej religii. kościołów nigdzie tam nie ma. Dla mnie to religia agresji. I wiem, ze moze nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale ostatnio okazuje się, ze prawie każdy terrorysta to muzułmanin, a to też ma dla mnie znaczenie…

  #702418

  linea
  Participant

  Oglądam często relacje z innych państw i widzę co się dzieje. Ludzie są przerażeni, boją się wyjść na ulice. Stajemy się mniejszością we własnych krajach.

  #702422

  Anett13
  Participant

  W skandynawii nawet policja boi sie wejść do muzułmańskich enklaw. To chyba taka odpowiedź na krucjaty po latach ;-). Może z ciekawosci wypada przeczytać koran, zeby zrozumieć „wroga” ;-)?

  #702423

  linea
  Participant

  Nie wyobrażam sobie, żeby mieli zalać nasz kraj. Chcę normalnie wyjść na ulicę, na zakupy, na spotkanie z koleżankami, chcę normalnie żyć….

  #702424

  Martha
  Participant

  Ja ogladam niewiele telewizji, bo jakoś ciągle nie mam czasu, ale to co do mnie dociera mnie przeraża. Nie wyobrazam sobie zyć w takim świecie i wychowywać w nim dzieci. I troche się boje co ta fala przyniesie – w Europie juz cos sie zadziało i nie ma mozliwości odwrócenia tego… Boje sie myśleć co będzie dalej…

  #702487

  Joanna007
  Participant

  Też jestem przeciwna przyjmowaniu „imigrantów”. Myślę, że gdyby u nas była wojna to młodzi i silni panowie zostawali by w kraju, a w tym przypadku mamy sytuację odwrotną… Poza tym nawet nie prowadzono żadnych rejestrów, nie sprawdzano tych osób, co dziwiło mnie od samego początku. I powiem szczerze że dobrze że teraz u władzy jest PIS bo inne partie polityczne pewnie już dawno uległyby naciskom UE w sprawie przyjmowania nielegalnych terrorystów, czy tam imigrantów żeby to ładnie brzmiało…

  #702491

  Anett13
  Participant

  ciekawe co bedzie po kolejnych wyborach jak rząd sie zmieni??

  #702504

  linea
  Participant

  Mam nadziej, że jednak nic sie nie zmieni. Akurat za to wielka pochwała dla rządu. Bronią swoich obywateli za wszelką cenę i tak to powinno wyglądać. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

  #702517

  Anett13
  Participant

  mnie dziwią troche coraz głupsze ruchy rządów w innych krajach. O co tam chodzi? Czy ludzie są naprawdę tacy głupi i naiwni, czy jest w tym jakieś drugie dno?

  #702542

  xtina120
  Participant

  Ja tego nigdy nie zrozumiem….ale to co słyszę w wiadomościach coraz bardziej mnie przeraża i współczuję innym krajom, które zdecydowały się przyjąć uchodźców ;( to bardzo zła decyzja ze strony ich rządu

  #702551

  xtina120
  Participant

  Trochę rozśmieszyła mnie wypowiedź mojego narzeczonego, który stwierdził, że nawet jak wpuszczą do nas uchodźców to nasi kibice dadzą im popalić i będą uciekać skąd przyszli….no tak tylko, że zanim ktokolwiek zdążyłby zareagować to oni zdążyliby już wymordować, zgwałcić i wysadzić sporo osób….oni są nieobliczalni, nie cofną się przed niczym….u nas ludzie nie są tacy…a z szaleńcami się najgorzej walczy…ich nie wyczujesz.

  #702603

  Anett13
  Participant

  Ale wiesz, coś w tym jest – my też jestesmy dosć nieobliczalnym narodem i takim, co to w chwili zagrozenia nagle broni swojej polskości za wszelka cene 🙂

  #702717

  linea
  Participant

  Przecież „kibole” już jednoczą się w internecie, jeśli tylko pojawią się u nas uchodźcy nie będą mieli takiego życia jak w innych krajach. Podejrzewam, że kibole połączą się wspólnie aby walczyć o swoje miejsce. Oni są już gotowi. I w takim momencie cieszę się że oni są, bo na pewno nie staliby bezczynnie obok tej sytuacji. Nasz naród ma we krwi, że potrafi walczyć o swoje.

  #702733

  xtina120
  Participant

  Skoro tak mówicie dziewczyny to zawsze to jakaś pociecha…ale i tak mam nadzieję, że masz rząd się nie zgodzi na uchodźców. Liczę na jego zdrowy rozsądek.

  #702748

  Anett13
  Participant

  Ja też mam nadzieję że nie damy się naciskom UE.

  #703345

  Martha
  Participant

  Podobno sprawców tego gwałtu w Rimini zatrzymano, ale nie sadzę, zeby dostali jakieś naprawdę wysokie kary, bo ponoć większość z nich to nieletni, co zapawne bedzie okolicznością łagodzącą.

  #703706

  Anett13
  Participant

  Też się tego obawiam, że sąd uzna, ze są młodzi i trzeba dac im jeszcze szansę 🙁

  #704653

  Anett13
  Participant

  no i faktycznie – wychodzi na to, ze wielkich kar nie będzie, mówi sie coś o 5-6 latach, a to według mnie śmieszna kara za czyn, którego się dopuścili 🙁

25 wpisów - od 1 do 25 (z 25)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.