Temat: Ospa party

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 8 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  ewalub 3 lata temu.

20 wpisów - od 1 do 20 (z 20)
 • Autor
  Wpisy
 • #600011

  monicitia
  Participant

  Co sądzicie o modnej ostatnio Ospa Party??? Po ostatnich wydarzeniach lekarze nie zostawili na tym pomyśle suchej nitki…, a nadal się praktykuje.

  #600061

  nataliaa
  Participant

  masz na myśli te spotkania zdrowych dzieci z chorymi (mającymi ospę)? nie jestem pewna czy o to chodzi, bo tylko obiło mi się to o uszy, szczerze mówiąc.

  #600085

  monicitia
  Participant

  Tak. Taka moda się zrobiła, żeby dzieci chore na ospę zarażały te zdrowe- no żeby te nabrały odporności. Mówi się, że im szybciej dziecko przejdzie ospę tym lepiej i jest bardziej odporne. Tyle, że po takim niekontrolowanym Ospa Party zmarło ostatnio dziecko- na skutek powikłań.

  #600101

  xtina120
  Participant

  Jak dla mnie to totalna głupota i nie dziwię się, że lekarze ostro to skrytykowali. Jak ma ktoś przejść ospę to przejdzie ale wszystko w swoim czasie, takie zarażanie się z premedytacją to najgłupszy pomysł jaki słyszałam.

  #600112

  nataliaa
  Participant

  @monicitia po tym co napisałaś jestem przerażona. Skoro śmierć poniosło dziecko to nie dziwię się czemu lekarze tak bardzo to krytykują. Idiotyczny pomysł.. Nie wiem co ci rodzice mają w głowach

  #600144

  Anett13
  Participant

  Dla mnie takie pomysły to kretyństwo. Tak jak zresztą pomysł, żeby całkowicie nie szczepić dzieci. Niby można powiedzieć – każdy rodzic dokonuje wyboru, ok, tylko, że moje dzieci później będą z takimi chodziły do szkoły i wybór innego rodzica w ten sposób odbija się też już na mnie. Pojawiają sie znowu takie choroby jak polio, o których wydawało się, że już nam nie grożą.

  #600933

  monicitia
  Participant

  No, to jest problem. Uważam, że stanowczo za mało się o tym mówi.

  #601002

  nataliaa
  Participant

  trafna uwaga @anett13, bo takie decyzje później mają swoje skutki nie tylko na jednym dziecku.. też jestem za szczepieniami i nie rozumiem rodziców, którzy ich unikają.

  #601014

  Anett13
  Participant

  Ja wiem, że chyba tyle samo sensownych argumentów jest zarówno za szczepieniem, jak i przeciw. Ale nas zaszczepiono szczepionkami dużo gorszych generacji i nie słyszało się, żeby były z tym jakieś ogromne problemy. Eliminuje sie w ten sposób ryzyko wielu baaardzo powaznych chorób i ja zamierzam dziecko szczepić i ospa party nie dla mnie.

  #601023

  Joanna007
  Participant

  Dziewczyny dopóki nie mam dzieci nie będę się zastanawiać nad kwestiami dziecięcych chorób, szczepień czy komentowanego ospa party. Ale zapytajcie się swoich babć- te „ospa party” znane są od wieków ponieważ są choroby, które łatwiej i bezpieczniej przechodzi się w wieku dziecięcym. Osobiście znam mężczyznę który w wieku dojrzewania zachorował na świnkę. Konsekwencją tego jest bezpłodność.

  #601034

  Anett13
  Participant

  Tak, pewnie, że jeśli już, to niektóre choroby lepiej w dzieciństwie. Ale jak byłam mała, to jakoś większość dzieci w moim wieku ospę przeszła i mama mnie do nikogo nie prowadzała, zebym sie specjalnie zaraziła. A, ze byłam szczepiona, to na kilku krostkach, które nie pozostawiły śladu sie skończyło.

  #601040

  Joanna007
  Participant

  Ale my po szkole spotykaliśmy się z innymi dzieciakami. Z dzieciakami szliśmy do szkoły i razem wracaliśmy. W weekendy chodziło się do koleżanek. Nasze mamy spotykały się z innymi mamami wiec zarazić się było łatwiej niż teraz. U mnie jak ktoś w klasie zachorował to zaraz połowę uczniów wyłożyło a teraz jak ktoś zachoruje to połowa uczniów siedzi w domu, żeby gdzie czasem się nie zarazić.

  #601110

  nataliaa
  Participant

  ale właśnie gdzie tu sens? jak ktoś zachoruje to połowa uczniów siedzi w domu, ale zamiast puszczać dzieci do szkoły mamy wolą zabrać je na ospa-party? mi tu brakuje logiki u niektórych rodziców..

  #601118

  Joanna007
  Participant

  Moim zdaniem nie należy przesadzać w jedną jak i w drugą stronę.

  #601199

  nataliaa
  Participant

  tak, to prawda.

  #602570

  monicitia
  Participant

  Dokładnie, tylko zdrowy rozsądek nas uratuje:)

  #642253

  monicitia
  Participant

  Po prostu panuje takie przekonanie, że im wcześniej tym lepiej…., a czym później, tym ciężej przechodzi sie chorobę- no i to chyba prawda, tyle, że bez kontroli lekarza to faktycznie może sie źle skończyć

  Attachments:
  #642275

  ewalub
  Participant

  Powikłania po ospie mogą być bardzo groźne. Dziwię się rodzicom, którzy chcą, aby dziecko zachorowało. A jest jeszcze druga sprawa. Twoje dziecko- twoja sprawa, ale jak np. ty idziesz na ospa party, a potem idziesz do pracy i spotykasz się z ludźmi, którzy nie chcę chorować,to już nie dotyczy tylko ciebie. Tak u mnie w pracy zrobiło dwóch kolegów. Ich, w sumie siódemka dzieci chorowała razem, a oni normalnie przychodzili do pracy.

  #642551

  Tereniasz
  Participant

  Hm, ale @ewalub kto da obojgu rodzicom dzieci chorujących na ospę zwolnienie z pracy? Przecież zwolnienie na chore dziecko należy się tylko jednemu opiekunowi:(

  #642563

  ewalub
  Participant

  Nie @tereniasz, te chore dzieci nie były jednego małżeństwa, to są dzieci dwóch moich kolegów z pracy, oni są braćmi, a jeden z nich jest właścicielem firmy 🙂

20 wpisów - od 1 do 20 (z 20)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.