Temat: od jakiego wieku dziecko na angielski?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 7 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  04 1 mies., 1 tydz. temu.

7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #780547

  lisiczka
  Participant

  od jakiego wieku dziecko warto wysyłać na angielski?

  #780844

  lenkalenka
  Participant

  Mój szkrab naukę angielskiego rozpoczął już w przedszkolu 🙂 W Tequeście oprócz tego uczy się języka hiszpańskiego i to z rodowitą meksykanką 🙂 podjęliśmy taką decyzję ze względu na opinię, że małe dzieci łatwiej przyswajają języki i muszę przyznać, że coś w tym jest 🙂

  #781335

  lukrecja12
  Participant

  Wydaje mi się że 4 latka to taka granica i można już w takim wieku dziecko wysyłać. Mój synek poszedł na kurs do profilingua jak miał 5 lat, bardzo chciał bo jego kolga chodzil na kurs widzę że to byla dobra decyzja. Angielski idzie mu bardzo dobrze, polubił naukę i sam chętnie opowiada czego się nowego nauczył, jakie poznał słówka i zwroty.

  #782641

  ewalub
  Participant

  Im wcześniej tym lepiej.
  Moja siostra od pierwszych chwil puszczała synkowi bajki tylko w języku angielskim i choć w domu mówią normalnie po polsku, to Mały już nauczył się pewnych słówek. Wiadomo, że teraz to bardziej zabawa, ale jednak już osłuchuje się z językiem.

  #783037

  Zgadzam się z poprzedniczką. Im szybciej tym lepiej! Na początku w formie zabawy słówkami, przyniesie i frajdę i wiedzę

  #788848

  Inatka93
  Participant

  Ja to bym nie szalała, że zaraz jak ma 5 lat to na angielski, ale można w tym czasie dziecku na przykład muzykę angielską puszczać, albo pozwolić na oglądanie takich kreskówek. Nasz szkrab właśnie tak nauczył się liczyć do 5 i wiele innych słówek. Kiedy podrośnie, zapiszemy go do tutlo, bo odpowiada nam tryb nauczania tam.

  #791633

  04
  Participant

  Znam wiele dzieci w wieku przedszkolnym, które pierwszą styczność z angielskim miały właśnie w formie zajęć z prowadzącymi. Toddler British Centre w Gdyni się w tym mocno specjalizuje, a Pani Karolina to naprawdę przecudowna nauczycielka 🙂 warto inwestować w edukację dziecka już od wczesnych lat, a znajomość języka to bardzo ważna umiejętność w naszych czasach. Osobom z Trójmiasta natomiast serdecznie polecam Toddlera.

7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.