Temat: Jakie bajeczki najbardziej lubią Wasze dzieci

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 8 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  love forever 1 rok, 10 mies. temu.

7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #599116

  love forever
  Participant

  Żyjemy w czasach, gdzie na każdym kroku na dzieci czekają kreskówki czy to w telewizji, czy w sieci. Mam do Was jednak pytanie. Czy dbacie o to, aby Wasze maluch słuchały, podczas gdy Wy czytacie im książki?
  Ja od zawsze staram się jak najwięcej czytać swojemu dziecku i świetną pozycją na jaką trafiłam ostatnio jest opowieść o rodzinie, które wspólnie z zabawkami przygotowuje się do wyprawy wakacyjnej, a mianowicie Zabawki na wakacjach http://tylkorelaks.pl/411-zabawki-na-wakacjach-9788379003068.html . Genialna i bardzo barwna opowieść.

  #599387

  Joanna007
  Participant

  Nie mam dzieci i nawet jeszcze w planach nie mam dzieci, ale wiem jedno- gdy już będę miała pociechy to będą miały one pełne regały książek! Wiem jak bardzo czytanie książek rozwija dziecięcą wyobraźnie, wpływa na ich rozwój a poza tym takie chwile z rodzicami to wspaniałe wspomnienia. Uwielbiam czytać książki i nie wyobrażam sobie nie dzielić się tą pasją z własnymi maluchami.

  #600201

  nataliaa
  Participant

  nie podoba mi się jak dzieci siedzą całymi dniami przed telewizorem i oglądają bezsensowne bajki – tak bezsensowne, bo jakieś stworki z plasteliny.. a za moich czasów chociaż te bajki były piękne. 😀 jak byłam opiekunką pięcioletniego chłopca przez 2 miesiące (jakoś rok temu) to wyłączałam mu tv i zabierałam na zewnątrz żeby pobawić się na świeżym powietrzu

  #625230

  pathyelisia
  Participant

  Moja znajoma puszcza dziecku nie bajki, a piosenki po angielsku. Powiem szczerze, że mała ma 3 latka a śpiewa po angielsku i mniej więcej rozumie co śpiewa 🙂 Wiadomo, że akcent nie jest tak dobry jak u większych dzieci, ale to fajny start. Do tego w piosenkach jest np liczenie czy alfabet.
  Ja ostatnio zaczęłam nagrywać dla dzieci waśnie takie filmy, które trochę uczą i też rozwijają wyobraźnię poprzez czytanie, jak macie ochotę, to zobaczcie same: https://www.youtube.com/watch?v=cLpR-j7xe94

  #628199

  Olejnik
  Participant

  Ja mam synka 7 letniego właśnie poszedł do 2 klasy w dzisiejszych czasach gdzie rządzi internet i tv ciężko jest zagonić dziecko do czytania . U mnie w domu synek wie że zawsze wieczorem przed spaniem czytamy książke on wybiera jaką a ja czytam , czasami on czyta ze mną . W ciągu dnia jak jest czas to wolę go wyciągac na spacery niż ma siedzieć przed tv lub internetem .

  #634752

  efffciaa
  Participant

  U nas zdecydowany prym wiedzie „Masza i NIedźwiedź” , zresztą sami lubimy to z synkiem pooglądać , zawsze możemy się uśmiać do łez . Szkoda , że tak krótko trwa …

  #647999

  Grzybka
  Participant

  moim zdaniem obecnie jest wiele fajnych bajek – nie tylko musimy wracać do Reksia i Krecika. Współczesne bajki dla maluchów są bardzo edukacyjne i osadzone często we współczesnych realiach.

7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.