Temat: Jak dbać o drewnianą podłogę?

9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #539024
  banta
  Participant

  Dzień dobry! Czy ktoś jest w stanie doradzić mi, jak powinnam zadbać o swoją nowiuteńką drewnianą podłogę w mieszkaniu? Problemem jest nadaktywny duży pies + brak dywanów ze względu na alergię męża na roztocza…Boję się, że podłoga zarysuje się w ciągu miesiąca. Dodam, że chciałabym uniknąć zbytniego połysku. Tym samym – czy matowe lakiery nie są mniej trwałe? Za wszelkie rady – wielkie dzięki!

  #539878
  Tolka
  Participant

  Przecież istnieją odpowiednie środki zabezpieczające, które powinny problem rozwiązać – oczywiście wiele zależy od tego jaki jest ten pies, bo jeśli będzie bardzo chciał wam zniszczyć podłogę to niestety może musi się to udać 🙁

  #539887
  AnnaKwasniak
  Participant

  drewniana podłoga i duży aktywny pies… to nie pasuje 😉

  #539941
  banta
  Participant

  Wiem, że średnio to pasuje, ale nie mamy innego wyboru, bo psa z domu nie wyrzucimy. Traktujemy go już jak członka rodziny. Może i śmieszne, ale tak to wygląda. Tolka – konkrety. O jakich środkach zabezpieczających piszesz? Bo jedyne co mnie przychodziło na myśl to parkiet z grubą warstwą lakieru.

  #550516
  Tolka
  Participant

  Idź do marketu i zapytaj o konkretne produkty – o ile oczywiście jeszcze tego nie załatwiłaś, a zakładam, że już tak. Są odpowiednie środki pod takie potrzeby, ale swoją drogą podziwiam. Uważam, że miejsce dla takich zwierząt jest na powietrzu.

  #550784
  banta
  Participant

  Nie dyskutuję na temat zwierząt, to inna sprawa. My je uwielbiamy i jesteśmy w stanie ponieść te koszty. Jeszcze niestety niczego nie załatwialiśmy. A jak tak dalej pójdzie to rzeczywiście będziemy musieli iść po prostu do marketu, bo żadnych konkretnych propozycji nie dostaliśmy.

  #715618
  Anonim
  Nieaktywne

  Rozumiem, że tą podłogę już macie tak? Bo jak nie to lepiej wybrać jednak przystosowane dla posiadaczy zwierząt panele o wyższej klasie ścieralności http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Panele-Podłogowe/c , a jeśli pies jest zbyt ruchliwy to i takie łatwiej później wymienić. Jesli z kolei macie juz położony parkiet to nic innego jak impregnacja, tu musisz się zapytać fachowców bo to zależy od tego jakie macie drewno i jaki efekt chcecie osiągnąć.

  #718460
  pralinka
  Participant

  Kup jakiś profesjonalny środek do pielęgnacji podłóg i może połóż dywan skoro masz psa?

  #769281
  Anonim
  Nieaktywne

  gdy zainwestuje się w ładną podłogę to trzeba o nią szczególnie dbać. ja stosuję olej bona

9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.