Temat: Czy jest tu może nauczyciel lub osoba znająca rynek pracy dla nauczycieli?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Hidari11 1 mies. temu.

5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #682190

  Hidari11
  Participant

  W przyszłym roku kończę studia i kurs pedagogiczny i będę szukać szkoły na staż nauczycielski, a po nim także zatrudnienia jako nauczyciel biologii. Czy któraś z Was pracuje w szkole lub ma kogoś w rodzinie, kto ma autentyczne informacje, jak to będzie z zapotrzebowaniem na nauczycieli po reformie?
  Czy rzeczywiście zamiast wzrostu zatrudnienia wielu nauczycieli straci pracę?

  Czy wie ktoś, czy w szkołach policealnych wykładowcy zatrudniani są na umowę o pracę, czy na zlecenie?

  #682254

  kocurek
  Participant

  Mam w bliskiej rodzinie nauczycieli i wiem, że faktycznie zostanie kilku zwolnionych, a Ci co zostaną będą mieć mniej godzin, co za tym idzie mniejsze zarobki.

  #756164

  drocho
  Participant

  Przejrzyj sobie informacje o zmianach w przepisach i organizacji pracy szkoły na https://www.portaloswiatowy.pl/ może da Ci to Twój własny obraz sytuacji w oświacie po reformie

  #786703

  Lang
  Participant

  W dużych miastach znajdziesz pracę na 100%. Dzięki podwójnemu rocznikowi w dużych miastach brak nauczycieli. Poza tym wielu nauczycieli po strajku bez efektów odchodzi od zawodu. Popularne stały się studia podyplomowe w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi, które dają nauczycielom możliwość podjęcia innej, lepiej płatnej pracy.

  #787081

  Hidari11
  Participant

  Właśnie widziałam na forum nauczycieli wypowiedzi, w których oznajmiano, że rezygnują z pracy nauczyciela w ramach strajku. Oglądam też oferty pracy i ich nie brakuje.

5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.