Temat: co na temat diet oczyszczających/detoksu myśli dietetyczka?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Kalina Morawska 1 rok, 7 mies. temu.

3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #622380

  pathyelisia
  Participant

  Cześć, zawsze uważałam detoks za coś potrzebnego. Ostatnio zapytałam się o to dietetyczki, wyniknęła ciekawa rozmowa i udało mi się ją namówić na napisanie artykułu na ten temat.

  Dieta oczyszczająca/detoks – czy to faktycznie ma sens? (http://pathyelisia.com/dieta-oczyszczajacadetoks-czy-to-faktycznie-ma-sens/)


  Jakie jest Wasze zdanie? Jestem okropnie ciekawa bo ten temat jest dość kontrowersyjny..

  #623296

  Hidari11
  Participant

  Pani napisała to, co mi przyszło na myśl- że toksyny kumulują się w tkance tłuszczowej, gdyż często mają lipofilny charakter chemiczny. Kiedy się odchudzamy, spalamy tkankę, lecz toksyny wtedy uwalniane są do krwi. Są różne reakcje, enzymy, które zmieniają postać toksyny do jej metabolitu, który teoretycznie powinien być coraz to bardziej rozpuszczalny w wodzie, czasem jest jednak tak, że metabolity są bardziej toksyczne niż pierwotna toksyna.
  Chwytem marketingowym różnych suplementów stosowanych w diecie oczyszczającej jest to, że są moczopędne i ludzie wtedy myślą, że jak więcej sikają, to mają mniej toksyn…

  #711486

  Kalina Morawska
  Participant

  Uważam, że zawsze gdy chcemy przejść na jakąś drastyczniejszą dietę to należy ją omówić z dietetykiem. Dla własnego bezpieczeństwa, aby nie zagrozić swojemu organizmowi. Polecam dlatego też bardzo fajne konsultacje z dietetykiem w http://www.elitesportfood.pl/.

3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.