Temat: Bezpieczny przewóz dziecka

8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #800960
  sylvia63
  Participant

  Mam taki dylemat jak bezpiecznie dowozić dziecko do szkoły. Mamy jeden fotelik ale jeździmy z mężem różnymi samochodami i przeważnie jest tak, że rano jedna osoba zawozi do szkoły, a po południu inna odbiera. Nie da się samego fotelika zostawić w szkole, więc jest taki pewien problem, jak bezpiecznie odebrać dziecko. Jakieś pomysły?

  #801353
  umbrela
  Participant

  A w jakim wieku i jak duże masz dziecko? Przy wyborze fotelika i jego alternatywnych rozwiązań należy kierować się wymiarami, wagą jak i wiekiem dziecka, a z Twojego wpisu to nie wynika więc nie wiadomo co podpowiedzieć.

  #801429
  k.maciag
  Participant

  Dokładnie. Wiek szkolny to może być szkoła ale i przedszkole. Najmłdszego wozimy w skorupie RWF bo tak jest bezpieczniej dla niego ale starszy, podstawówkowy jeździ w tym nowym adapterze na pas. Smart Kid Belt? Jakoś tak, nie mam pod ręka więc nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę. Całkiem wygodne rozwiązanie. I z testów wypadało też dobrze.

  #801834
  Tonia
  Participant

  Również korzystam z tego adaptera do pasów. Idealnie się sprawuje, a jego bezpieczeństwo potwierdzają atesty i homologacja. Smart Kid Belt jest zalecany dla dzieci od 5go roku życia. Może to rozwiązanie będzie dla ciebie dobrym wyborem sylvia 63

  #802038
  sylvia63
  Participant

  Tonia chyba masz rację. Wydaje mi się, ze to rozwiązanie powinno się u mnie sprawdzić. Musze jeszcze zobaczyć te testy 😉

  #802380
  Tonia
  Participant

  sylwia63 i co obejrzałaś? Jesteś zdecydowana na zakup?

  #803221
  sylvia63
  Participant

  Tak, jestem zdecydowana. Dodatkowo jak szukałam informacji to trafiłam na nowsze testy, wykonane w Hiszpanii na zlecenie fundacji Jestem Potrzebny z Warszawy. Robili test porównawczy właśnie fotelików i Smart Kid Belt. I powiem że zaskakująco dobrze na ich tle wypadł ten pas.

  #803627
  k.maciag
  Participant

  Test wypadł zaskakująco, że tak to określę. Nie spodziewałam się takich wyników. Myślałam, że różnica między tradycyjnymi fotelikami a takim pasem będzie duża. A tu wychodzi, że niektóre foteliki wypadły gorzej. I to nie takie najtańsze. Zaskakujące.

8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.