Food Tattoo, czyli tatuaże kulinarne. Wzory dla miłośników kuchni i jedzenia

Food Tattoo to trend, który staje się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Tatuaże z jedzeniem robią sobie zarówno kucharze, szefowie kuchni, blogerzy kulinarni, znawcy kuchni międzynarodowych, pasjonaci, jak i osoby, które po prostu kochają jeść. Food Tatto to jeszcze dość oryginalny wzór, dlatego trudno jest znaleźć skarbnicę inspiracji. Przychodzimy więc z pomocą! Przygotowałyśmy dla Ciebie przegląd najciekawszych tatuaży Food Tattoo! Wzór idealny dla prawdziwych smakoszy!

Spis treści:

Food tattoo to tatuaże z motywem kulinarnym. Mogą przedstawiać różnego rodzaju jedzenie – od warzyw i owoców, przed słodkie ciastka, po wytrawne dania – albo akcesoria kuchenne. Po wzory z akcesoriami kuchennymi częściej sięgają osoby, które branżowo są związane z kuchnią – szefowie kuchni, cukiernicy. Na tatuaże z jedzeniem decydują się Ci, którzy kochają… jeść!

food tattoo tatuaże z jedzeniem

Fot. Photo by Nathan Dumlao on Unsplash

Tatuaże kulinarne “Food Tattoo” – jaki wzór wybrać?

Tatuaże nie wzbudzają już tyle emocji, co jeszcze kilka lat temu. Wiele osób robi je, ponieważ chce za pomocą tatuaży wyrazić siebie – podkreślić swoje pasje, swoją osobowość, wyeksponować wyznawane wartości. Tatuaże kulinarne, czyli wzory food tattoo, to motyw, który najczęściej wybierają szefowie kuchni lub miłośnicy dobrego jedzenia. Wzory food tattoo są przeróżne! Od sushi, pasty, przez babeczki, hamburgery, warzywa, owoce aż po noże kuchenne, blendery, mikser. Zastanawiasz się jak wzór Food Tattoo wybrać? Wszystko zależy od Twoich preferencji i upodobań. Jeśli jesteś kucharzem lub Twoją pasją jest gotowanie, możesz postawić na delikatny wzór z nożem szefa kuchni. Jeśli wolisz piec ciastka, postaw na babeczkę lub akcesoria związane z pieczeniem.

food tattoo tatuaż z jedzeniem

Photo by Jonathan Cooper on Unsplash

Tatuaże – wzory Fast Food

Jednym z najpopularniejszych motywów “Food Tattoo” są tatuaże wzory fast food. Bez wątpienia wśród tatuaży kulinarnym prym wiodą burgery i pizza. Tatuaże z fast foodami mogą być zarówno minimalistyczne, jak i duże i kolorowe. To, na jaki się zdecydujesz zależy od Twojego usposobienia i rodzaju wykonywanej pracy. Nie każdy może sobie pozwolić na duże szaleństwo. Burgery i pizza to najwięksi gracze światowej gastronomii. Nic dziwnego, że tyle osób postanawia sobie wytatuować taki wzór. To idealny motyw dla fanów mięsa i wysokokalorycznego jedzenia. Nie doszukiwałybyśmy się jakiegoś głębszego znaczenia w tych tatuażach z jedzeniem. To po prostu symbol zabawy, kreatywności i oczywiście… miłości do jedzenia!

Tatuaż nóż kuchenny

Dawniej, kiedy tatuaże nie były jeszcze tak popularne, wzór noża wytatuowany na ciele nie miał pozytywnych skojarzeń. Dopatrywano się w nim nawet związku z przestępczością, morderstwami, więzieniem. Dziś jednak nie mówimy o nożu, który wzbudza negatywne skojarzenia. Tatuaż nóż kuchenny, to coś zupełnie innego! Tzw. noże szefa kuchni odgrywają w gastronomii ogromną rolę. Każdy kucharz ma swój ulubiony i pilnuje go jak oka w głowie. Tatuaż z nożem kuchennym to symbol szefa kuchni. Wielu kucharzy postanawia wytatuować sobie taki wzór właśnie jako nawiązanie do swojej pracy. Nóż kuchenny dla szefa kuchni jest jak… stetoskop dla lekarza. Nie powinna więc dziwić popularność takiego wzoru wśród osób kochających swoją pracę w kuchni.

Tatuaże wzory Food Tattoo – słodkie babeczki

Po tatuaże ze słodkimi babeczkami sięgają najczęściej miłośnicy słodkości. Babeczki są symbolem wszelkich słodyczy i domowych wypieków. Często decydują się na taki wzór osoby zawodowo zajmujący się wypiekami, cukiernicy. Tatuaże babeczki mogą być zarówno kolorowe – z masą ozdób, kremem i owocami, jak i minimalistyczne – małe damskie wzory w jednym kolorze. Zazwyczaj jednak spotkamy je w kolorowej formie, która jeszcze bardziej podkreśla ich słodkość.

Food Tattoo: Akcesoria kuchenne – tatuaże wzory

Z roku na rok branża tatuatorska wkracza na kolejny poziom. To, o czym dawniej nawet nie myśleliśmy, dziś staje się coraz popularniejsze. Czy ktoś kiedyś przewidywał, że będziemy sobie tatuować… mikser lub blender? Teraz takie tatuaże – wzory kulinarne są coraz popularniejsze. Osoby związane z gastronomią decydują się na wytatuowanie nie tylko swoich atrybutów zawodowych, takich jak czapka szefa kuchni, czy nóż, ale i dużej łyżki, widelca, miksera, czy nawet… trzepaczki do jajek. Popularność takich motywów tatuaży rośnie wraz z popularnością branży kulinarnej.

Tatuaże wzory z motywem warzyw i owoców

Nie zapominajmy także o tej kategorii, która również wchodzi w trend tatuaży kulinarnych. Mowa o owocach i warzywach. Egzotycznych lub polskich, kolorowych lub minimalistycznych. Jeśli zastanawiasz się, jaki owoc lub warzywo najlepiej wytatuować na swoim ciele, pomyśl, co jest najbliższe Twojemu sercu lub… żołądkowi. Tatuaż z owocem świetnie sprawdza się do letnich stylizacji. Jest słodki, świeży i dziewczęcy. Faworytem miłośników tatuażu z owocem jest ananas. Prawdopodobnie dlatego, że ma ciekawy kształt i wzbudza przyjemne skojarzenia, przywodzące na myśl tropikalne wyspy. Wśród warzyw prym wiedzie marchewka i papryka. Choć znajdziemy także miłośników… cebuli!

Food tattoo tatuaż z jedzeniem

Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Jak Wam się podoba tatuaż z wzorem kulinarnym? A może same macie wytatuowany taki wzór na ciele?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (38 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...