Firma Burberry przedstawia nowe logo!

Już niedługo staniemy się świadkami historycznego momentu w świecie mody: luksusowy Dom Mody Burberry  zapowiada zmianę logotypu. Firma Burberry (założona w 1856 roku)  przechodziła ostatnio duże zmiany, a zapowiadana metamorfoza logo to kolejny, bardzo odważny ruch. Pierwszą ze zmian było odejście po 17 latach projektanta i dyrektora kreatywnego – Christophera Bailey. Na jego miejsce został powołany inny legendarny designer – Riccardo Tisci, który opuścił Givenchy po 12 latach pracy i dołączył do Burberry jako dyrektor kreatywny. To właśnie on po kilku miesiącach po objęciu stanowiska ujawnił nowe logo Burberry.

 pokaz mody Burberry jesień zima 2018/19

fot. EAST NEWS – pokaz mody Burberry jesień zima 2018/19

Nowy dyrektor kreatywny zaproponował jednemu z brytyjskich  projektantów ożywienie logotypu marki. Podjął się tego Peter SavilleW ubiegłym roku ten sam grafik został namówiony przez Rafa Simonsa, by odmienić logo Calvina Kleina. 

Historia kratki – jednego z najbardziej pożądanych wzorów na świecie

Historia kratki – jednego z najbardziej pożądanych wzorów na świecie

Kratka - wzór istniejący od stuleci. Na początku był to tartan - wzór na materiale z którego był uszyte tradycyjne stroje mieszkańców Szkocji, różny dla każdego klanu. Historia kratki - to także częściowo historia mody. Poniżej poznasz jej […]

Dla marki Burberry Peter wymyślił efektowny projekt, który upamiętnia założyciela tego Domu Mody – Thomasa Burberry. Nowe logo zawiera bowiem inicjały „TB” w kolorze białym i pomarańczowym umieszczone na miodowym tle. https://www.instagram.com/p/Bl-cMBcHhFD/Dotychczasowe logo – dla przypomnienia:

Firma Burberry ogłosiła decyzję o zaprojektowaniu nowego logotypu na Instagramie umieszczając tam zdjęcia korespondencji pomiędzy Peterem Saville i Riccardo Tisci. Dowiadujemy się z niej, że grafik miał tylko 4 tygodnie na projekt nowego logo. W ciągu tego czasu Saville przejrzał archiwa Burberry a szczególnie logo z 1908 roku oraz monogram Thomasa Burberry. Z tych inspiracji powstało nowe logo tej ekskluzywnej marki. https://www.instagram.com/p/Bl-L0SUnqIF/Oficjalna premiera nowego logo a także zupełnie nowej w swoim stylu kolekcji marki odbędzie się we wrześniu podczas London Fashion Week. Czy jesteście jej ciekawe? Co sądzicie o nowym logo Burberry? 

Trendy jesień zima 2018 2019 – najmodniejsze fasony, printy i kolory!

Trendy jesień zima 2018 2019 – najmodniejsze fasony, printy i kolory!

Wiemy już, jakie modowe tendencje będą dominować w nadchodzącym sezonie! Przedstawiamy trendy jesień zima 2018 2019 wypracowane przez projektantów najważniejszych domów mody. Sprawdźcie, jakie fasony, faktury i motywy będziemy oglądać na ulicach w wietrzne, deszczowe dni […]

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Agnesja  5 sierpnia 2018 16:13

  Kolory pomarańczowy i miodowy nie przemawiają do mnie. Aczkolwiek jakieś odświeżenie w logo i motywie charakterystycznym dla tej marki jest moim zdaniem pozytywne.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  9 sierpnia 2018 12:58

  Jakoś mnie nie zachwyciło

  Odpowiedz
 3. Amelka  20 sierpnia 2018 07:44

  no logo średnie, ciuszki jakościowo też, ja kupuję dla siebie na modimoda, nie przepłacam no i jakość dobra 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany