Zaręczynowe trendy 2018 – finger piercing i pierścionki dla mężczyzn

Zaręczynowe i ślubne mody nigdy „nie spoczywają na laurach”. Coraz więcej kobiet decyduje się podkreślić swoją niezależność, pozostając przy swoim nazwisku lub łącząc nazwisko panieńskie z nazwiskiem małżonka. Z drugiej strony pary robią sobie bliźniacze tatuaże, aby podkreślić, że ich związek przetrwa największe burze, a podjęta przez nie decyzja jest nieodwołalna. Zobaczcie, co w tym roku znalazło się wśród trendów związanych z czasem narzeczeństwa.

Wiosenne spacery po parku i nad jeziorem oraz ciepłe letnie wieczory na wyjazdach to czas, kiedy serca zakochanych zdają się bić w szybszym tempie. W tym okresie wielu mężczyzn decyduje się na oświadczyny, a marzące o narzeczeńskiej deklaracji dziewczyny zaczynają rozglądać się wśród bieżących zaręczynowych tendencji. W zeszłym sezonie na topie były tatuaże dla par i pierścionki z romantycznymi, nieoszlifowanymi kamieniami. W tym roku miejsce „długowiecznych” ozdób na ciele zastąpi… finger piercing! Ciekawą innowacją będą natomiast zaręczynowe pierścionki…dla panów! Zobaczcie same!

Zaręczynowe trendy 2018 – finger piercing i pierścionki dla mężczyzn

Finger piercing to pomysł zastąpienia tradycyjnego pierścionka, delikatnymi, nie mniej pięknymi, a nawet drogocennymi kolczykami na palcu, występującymi pojedynczo lub w większej ilości – w tym drugim przypadku lśniące kolczyki o różnych kształtach często okalają górną część palca, imitując pierścionek. W ten sposób zaręczynowe skarby zdają się być bliżej ciała, jakby na zawsze „stapiały się” z obdarowaną dziewczyną, co wydaje się dość romantyczną ideą, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośniczkom kolczyków na ciele.

 

Zobaczcie efekty zaręczynowego finger piercingu:

Kobieta mówi: „tak”, a mężczyzna potakuje

Drugi trend to rozwiązanie, o którym wiele z nas marzyło od dawna, ale wdrożenie go w życie wydawało się dotąd zbyt oryginalne jak na tradycje, do jakich kobiety przywykły przez stulecia, czyli „podwójne  zaręczyny”. Na czym to polega? Chodzi o obietnicę noszenia zaręczynowego pierścionka, którą składają sobie obie strony. Dzięki niej, narzeczone nie będą musiały się już martwić, że ich ukochany nie nosi żadnego symbolu, wskazującego na to, że jest „zajęty” i jest zagadywany przez przypadkowe flirciary. Co ciekawe, trend ten wylansował Ed Sheraan, który zaraz po oświadczynach założył na palec coś w rodzaju zaręczynowej obrączki! Naszej redakcji najbardziej przypadł do gustu sygnet z napisem „taken” (dosłownie: wzięty).

Zobaczcie zaręczynowe pierścionki dla mężczyzn:

Pierścień-obrączka z odciskiem palca ukochanej

 

Co sądzicie o nowych zaręczynowych trendach? Czy zdecydowałybyście się na finger piercing? A może chciałybyście, aby i Wasz narzeczony nosił symboliczny pierścień? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze!

Właśnie się zaręczyłaś i planujesz bajkowy ślub? Przeczytaj także:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (259 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  19 marca 2018 13:51

  Aż mnie boli, gdy pomyślę, jak zahaczam o coś… Brrr…

  Odpowiedz
  • Emotikonka  19 marca 2018 14:23

   To samo pomyślałam.

   Odpowiedz
 2. Aromer0209  19 marca 2018 13:54

  Jak można przebić sobie palec?

  Odpowiedz
 3. Alluska12  19 marca 2018 14:01

  Okropieństwo..

  Odpowiedz
 4. Margaretkaw  19 marca 2018 15:30

  Co za dziwne pomysły 😉

  Odpowiedz
 5. as_sa  19 marca 2018 18:55

  Finger piercing zdecydowanie ni. To przecież nawet nie wygląda ładnie i aż wzdrygam się na samą myśl jakie to uczucie jak człowiek o cos zahaczy. Brrr…

  Odpowiedz
 6. nevermind9  19 marca 2018 19:12

  osobiście wolę klasyczny pierścionek, od razu pomyślałam o przypadkowym zahaczeniu kolczykiem i wyrwaniu go… ale rozumiem, że wielu osobom może sie taki oryginalny pomysł podobać.

  Odpowiedz
 7. macierzanka  19 marca 2018 19:56

  Te trendy nie podobają mi się.

  Odpowiedz
 8. lola.92  19 marca 2018 20:05

  Przerażająco wyglądają te „kolczyki” na palcach, prędzej jak z horroru niż oświadczyn :O

  Odpowiedz
 9. agasam9  19 marca 2018 23:40

  okropne

  Odpowiedz
 10. MarciaMarcia  21 marca 2018 09:41

  Piercing?! O fuj !!!

  Odpowiedz
 11. nungal  21 marca 2018 10:09

  jakoś nie przekonuje mnie ten trend, zwłaszcza że jest to miejsce z którego bardzo łatwo sobie taki kolczyk przypadkiem wyrwać przy jakiejś pracy

  Odpowiedz
 12. zdolnabestia  21 marca 2018 16:51

  Boli na sam widok.

  Odpowiedz
 13. Weronika  21 marca 2018 20:11

  Nie podoba mi się, łatwo o wypadek, można o coś zahaczyć. Jak to się goi, co z higieną? Przecież rękami ciągle coś robimy, często są mokre. A klasyczny pierścionek mogę szybko zdjąć. Nie lubię komplikować prostych rzeczy i spraw a to jest zbędna komplikacja 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany