Finał imprezy XXLMotoShoot!

Pierwsza edycja XXLMotoShoot już za nami. Jury pod przewodnictwem Piotra R. Frankowskiego redaktora naczelnego magazynu Ramp, dokonało wyboru najlepszych fotografii. Zdjęcia można oglądać na wystawie Traffic Club, przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie. Zwycięzcą konkursu jest Maciej Toboła, którego zdjęcie zostanie opublikowana na łamach ekskluzywnego magazynu Ramp – kultura motoryzacji. Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, odbyła się 16 marca. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (5)

W miniony piątek 5 kwietnia w Traffic Club odbył się wernisaż otwarcia wystawy XXLMotoShoot. Ogłoszono zwycięzcę konkursu oraz pokazano dwadzieścia najlepszych zdjęć z pierwszej edycji XXLMotoShoot.

Warsztaty oraz sesja zdjęciowa XXLMotoShoot odbyły się 16 marca b.r. Podczas imprezy wszystko przebiegało zgodnie z planem w wyjątkowo twórczej i intensywnej atmosferze pracy.

Część pierwsza, warsztaty!

Na pierwszy ogień poszła prezentacja Piotra R. Frankowskiego na temat sposobów i technik fotografowania samochodów. Redaktor naczelny magazynu Ramp, jest prawdziwym pasjonatem tego zagadnienia, a więc mówić mógłby w nieskończoność i nadal nikogo by to nie nudziło.

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (1)

Drugą prezentację przygotowała Fundacja Legalna Kultura. Tym razem poruszony został temat fotografii internetowej w kontekście Polskiego Prawa Autorskiego. Po prezentacji uczestnicy XXLMotoShoot mieli okazję zadania pytań i wzięcia udziału w dyskusji z prawnikiem specjalizującym się w Polskim Prawie Autorskim. Była to niepowtarzalna możliwość przedyskutowania wszystkich problemów związanych z nadużywaniem praw fotografów przez odbiorców ich prac, pytań było naprawdę dużo, aż ktoś wreszcie krzyknął…

„Zacznijmy fotografować!” 🙂

Po części warsztatowej przyszedł więc czas na przystąpienie do pierwszej części sesji fotograficznej. Modelki były już gotowe. Samochód lśnił. Fotografowie zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły. Pierwszą część sesji zdjęciowej poprowadził Patryk Sandach, który swoją energią i doświadczeniem starał się ze wszystkich sił obdzielić sprawiedliwie uczestników. Modelki pozujące przy samochodzie i w jego wnętrzu, co kilka sekund zmieniały pozycje, fotografowie poruszali się po całej cykloramie, a organizatorzy odliczali czas od końca, aby rozpocząć mogła kolejna grupa. Pierwsza część sesji umożliwiła fotografom cztery próby współpracy z modelkami, które zmieniając się, zmieniały również stylizacje. Po zakończeniu pierwszej części sesji fotograficznej przyszedł czas na chwilę oddechu i posiłek, który właśnie podano w drugiej części studia.

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (2)

Drugim fotografem prowadzącym XXLMotoShoot, był Miguel Gaudencio, reżyser oraz fotograf publikujący m.in. na łamach ekskluzywnego magazynu Vogue. Druga część sesji zdjęciowej zaczęła się od niespodzianki. Miguel Gaudencio zamiast od razu rozpocząć sesję, posadził wszystkich z powrotem i zaczarował wykładem o tytule „Pragnienie Piękna”. Głównym tematem przemówienia była współpraca z modelkami. Pokazane zostały filmy oraz przykładowe prace fotograficzne Miguela Gaudencio. Po tym wstępie wszyscy uczestnicy XXLMotoShoot, pod urokiem właśnie zakończonej prezentacji i przy spokojnej, cichej muzyce przystąpili do kolejnej części sesji fotograficznej. Tym razem zdjęcia były robione bez użycia lamp błyskowych, ale przy delikatnym, miękkim świetle. Pod okiem prowadzącego fotografowie skoncentrowali się na wydobyciu z modelek piękna, samochód stał dopełnieniem.

Wszystko co dobre, szybko się kończy… Ale zaraz, zaraz nie tak szybko!

Na samo zakończenie XXLMotoShoot, każdy z biorących w wydarzeniu fotografów mógł przekazać organizatorom po jednym, wybranym przez siebie, najlepszym zdjęciu. Prace były wyświetlane na rzutniku i komentowane przez Miguela Gaudencio. Był to cenne wydarzenia z punktu widzenia konkursu, do którego fotografowie mogli przysyłać obrobione fotografie przez tydzień po zakończeniu warsztatów.

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (6)

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (4)

XXLMotoShoot fot. Piotr Kolakowski (3)

Po zakończeniu XXLMotoShoot, na którym organizatorzy powiedzieli kim właściwie są i czym jest platforma XXLSTOCK.COM. Wszyscy rozjechali się do domów z poczuciem, że to nie koniec, ponieważ wszystko miało wyjaśnić się dopiero na wernisażu, który odbył się 5 kwietnia w Traffic Club.

Na wernisaż zaproszeni byli uczestnicy z osobami towarzyszącymi oraz wszyscy którzy swoją pracą i energią wspierali XXLMotoShoot. Po krótkim powitaniu i podziękowaniach organizatorów, Piotr R. Frankowski, jako przewodniczący jury ogłosił werdykt oraz uzasadnianie jury. Zwycięzcą konkursu został Maciej Toboła. Wręczono również trzy wyróżnienia dla fotografów, którzy uzyskali największą liczbą punktów za wszystkie nadesłane na konkurs prace, wyróżnienia przyznano Andrzejowi Szewczykowi, Łukaszowi Majewskiemu i Pawłowi Kuraszkiewiczowi. Po części oficjalnej goście zaczęli oglądać rozwieszone fotografie, dyskutować na temat warsztatów i platformy XXLSTOCK.COM, która jest nowym produktem na polskim rynku, skierowanym m.in. do środowiska fotograficznego.

Wystawa zdjęć z XXLMotoShoot trwa do końca kwietnia. Zdjęcia można oglądać w Traffic Club przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.

XXLMotoShoot fot. konkursowa Maciel Toboła

XXLMotoShoot fot. konkursowa Maciel Toboła

XXLMotoShoot fot. konkursowa Natalia Nowicka & Pawel Kuraszkiewicz

XXLMotoShoot fot. konkursowa Natalia Nowicka & Pawel Kuraszkiewicz

XXLMotoShoot fot. konkursowa Wojciech Dąbrowski

XXLMotoShoot fot. konkursowa Wojciech Dąbrowski

XXLMotoShoot fot. konkursowa Andrzej Szewczyk (2)

XXLMotoShoot fot. konkursowa Andrzej Szewczyk (2)

XXLMotoShoot fot. konkursowa Andrzej Szewczyk (2)

XXLMotoShoot fot. konkursowa Andrzej Szewczyk (2)

Wyboru zdjęć dokonało jury w składzie: Piotr R. Franokowski (redaktor naczelny magazynu Ramp – kultura motoryzacji), Marcin Grabowiecki (Fotopolis.pl), Miguel Gaudencio (Vogue), Patryk Sandach (Avanti, Hot Moda&Shopping), Sławomir Kasper (Leica), Maciej Stelmach (XXLStock.com).

Organizatorzy przewidują organizację kolejnych imprez z cyklu XXLMotoShoot.

Zdjęcia nadesłane przez: XXLMotoShoot

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. efffciaa  10 maja 2016 20:29

    Ciekawe połączenie : dziewczyny i samochody . A do tego jeszcze stado fotografów – z takiej imprezy muszą wyjść świetne zdjęcia i z całą pewnością godne uwagi 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany