Filmy o modzie i z modą w tle, które musisz zobaczyć !

Filmy o modzie

Nemanja .O. Unsplash.com

Kochasz modę? Niektóre filmy są tak nią przesiąknięte, że nie trzeba oglądać relacji z pokazów – zachwyt wzbudzają same zdjęcia. Inne filmy zaś jako dokumenty opowiadają o wielkich świata mody, inne są po prostu przesiąknięte światem haute couture . Przedstawiamy zestawienie, które przedstawia filmy o modzie i z modą w tle, które trzeba zobaczyć. Do zestawienia pozwoliliśmy sobie dodać seriale. Jakie są Wasze ulubione?

Polecamy również: Najlepsze filmy na Walentynki

Filmy o modzie i z modą w tle,  które musisz zobaczyć – Seks w Wielkim Mieście

Seks w wielkim mieście zrewolucjonizował seriale dedykowane kobietom. Zamiast historii kopciuszka dostaliśmy 4 niezależne kobiety po 30 roku życia, które poszukują szczęścia – każda na swój sposób i nie zawsze szczęściem tym, musiał być wymarzony mężczyzna. Ale, zajmijmy się modą! Stylizacje bohaterek przeszły już do historii, każda z nich miała zupełnie inny charakter i styl, który go odzwierciedlał. I tak, zachowawcza Miranda (Oscar de la Renta), perfekcyjna Charlotte (Chanel) , zwariowana Carrie, która łączyła wielką modę (Dior, Calvin Klein) z rzeczami znalezionymi w second handach i prawdziwa kobieta sukcesu w stylu glamour – Samantha (Versace, Gucci)

Serial stał się tak popularny, że z sezonu na sezon mógł stanowić reklamę wielkich domów mody – pamiętacie suknię o tysiącu warstw, którą Carrie ma na sobie w finałowym odcinku? Kosztowała 79 000 $! To dzięki temu serialowi  tyle kobiet do dzisiaj wzdycha na widok butów Manolo Blahnik.

Filmy o modzie i z modą w tle,  które musisz zobaczyć – Gossip Girl

 

Kolejny serial, tym razem młodzieżowy. Pełen szybkich zwrotów akcji, intryg i wielkiej mody. Serial opowiada o starciu grupy młodzieży z dwóch światów – skromnego Brooklynu i Upper East Side – świata wielkiej mody i wielkich pieniędzy. Porównywany z Seksem w wielkim mieście pod względem stworzenia dwóch nieoczywistych bohaterów – mody i Nowego Yorku, którzy są równie istotni dla serialu, jak aktorzy.

Sporym osiągnięciem twórców Gossip Girl okazały się stylizacje bohaterów, zarówno damskie, jak i męskie. Grupa przyjaciół, z czasem wrogów, czy kochanków, bardzo się od siebie różni, a ich stylizacje dobierane są do charakteru postaci. Nie wyobrażamy sobie przecież Blair ubranej jak Serena! A Chuck Bass, jako Nate? Nigdy w życiu!

Polecamy również: Nie taka dziewczyna – recenzja książki Leny Dunham

Filmy o modzie i z modą w tle,  które musisz zobaczyć – Coco Chanel

 

Film biograficzny z 2009 roku ze świetną rolą  Audrey Tautou. Gabrielle „Coco” Chanel powinien znać każdy, a bezwzględnie osoby interesujące się modą. Coco Chanel była rewolucjonistką, która pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, uwolniła je z gorsetów, wprowadziła małą czarną, styl marynarski i garsonki. To ona pozwoliła nam również nosić sztuczne perły! Gdyby nie ona, nie wiadomo, gdzie teraz znajdowałaby się moda.

Film zasługuje na uznanie głównie dzięki bardzo zdolnej Tautou, pięknych zdjęć i muzyki. Warty obejrzenia!

Filmy o modzie i z modą w tle,  które musisz zobaczyć – Wrześniowy numer

 

To film poświęcony przygotowaniom Anny Wintour i redakcji amerykańskiego Vouge`a na najważniejszy w roku wrześniowy numer magazynu Biblii Mody. Annę Wintour podziwiamy i szanujemy, ale równocześnie boimy się niej. Dlaczego?  A widziałyście już wymieniony niżej film?

(inne filmy dotyczące mody zza kulis warte polecenia to:

Marc Jacobs & Louis Vuitton, reż. Loic Prigent,

Valentino: The Last Emperor, reż Matt Tyrnauer,

Lagerfeld Confidential, reż. Rodolphe Marconi)

Filmy o modzie i z modą w tle,  które musisz zobaczyć – Diabeł ubiera się u Prady

 

 

No własnie, postać grana przez Meryl Streep była wzorowana na pani Wintour. Surowa, perfekcyjna i być może nieszczęśliwa. Świat wielkiej mody, świat najbardziej prestiżowego magazynu o modzie, a w nim Anne Hathaway jako stażystka marząca o pracy, jako dziennikarka. W tle niedoceniany Stanley Tucci, który jako stylista jest odpowiedzialny za metamorfozę głównej bohaterki z szarej myszki w pewną siebie kobietę sukcesu. To dzięki niemu budzi się w niej szacunek i miłość do mody.

A jakie Wy znacie jeszcze filmy związane z modą warte polecenia?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (254 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...