Filmy o macierzyństwie, które pokazują je bez koloryzowania

Każda kobieta, która została mamą doskonale wie, że macierzyństwo to zarówno blaski, jak i cienie. To wyzwanie, poświęcenie, ale także wielka radość z bycie rodzicem. Na zbliżający się Dzień Mamy filmy pokazujące „bez lukru” jak wygląda macierzyństwo może być interesującą propozycją na wieczór. Niezależnie od tego, czy są to pełne sarkazmu komedie czy wzruszające i przejmujące do cna dramaty. Jakie filmy o macierzyństwie warto obejrzeć? Oto nasz przegląd tytułów, w których pokazane są realia życia matek…bez koloryzowania.

dwie kobiety oglądające filmy o macierzyństwie

Filmy o macierzyństwie to dokonała opcja na wieczór filmowy na Dzień Mamy/ Fot. Freepik

Filmy o macierzyństwie, które warto znać

Złożoność relacji między matką a dzieckiem, a także o uczuciach towarzyszących często rodzicielkom są często inspiracją dla reżyserów do stworzenia filmów o macierzyństwie…i to w różnych aspektach! Zmęczenie, problemy wychowawcze i brak czasu dla siebie często daje się we znaki. Wynagradza je jednak miłość dziecka do rodzica, która jest czysta i bezinteresowna. Które filmy o macierzyństwie pokazują blaski i cienie roli matki? Oto i one!

Złe mamuśki (reż. Jon Lucas i Scott Moore, 2016)

Zabawna historia trzech przepracowanych i niedocenianych matek, które postanawiają w końcu powiedzieć „dość”. Porzucają więc swoje obowiązki, by trochę poszaleć z przyjaciółkami. Komedia z przymrużeniem oka pokazuje kobiety, które mając dzieci tęsknią za odrobiną wolności i rozrywek, których doświadczały przed narodzinami swoich pociech. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli film przypadnie wam do gustu możecie obejrzeć także jej drugą część, która powstała rok później. W rolach głównych Mila Kunis, Kristen Bell i Christina Applegate.

Zobacz także inne propozycje na maraton filmowy na Dzień Mamy:

Tully (reż. Jason Reitman, 2018)

Odgrywana przez Charlize Theron bohaterka filmu Marlo zostaje po raz trzeci matką. Przemęczona nadmiarem obowiązków nie radzi sobie jednak z domowymi obowiązkami. Pewnego dnia pojawia się w jej domu jednak Tully, czyli zatrudniona przez jej brata opiekunka, która przejmuje dziecko Marlo pod opiekę wieczorami, aby ta mogła odpocząć. Dzięki temu życie zmęczonej trudami rodzicielstwa matki nabiera więcej barw. Piękny film ukazujący zmagania matek z trudną codziennością, która czasami je przerasta i ich ważnych potrzebach, które nie zawsze są zaspokojone. Przekaz bliski wielu matkom i skłaniający do myślenia obraz, który pozostaje w pamięci na długo.

Jak celebrowany jest Dzień Matki na świecie? Ten temat omawiamy w poniższym artykule:

Jak urodzić i nie zwariować (reż. Kirk Jones, 2012)

Kolejna komedia, która w nieco prześmiewczy i niezwykle dowcipny sposób pokazuje obawy związane z niełatwą rolą bycia rodzicem. Film w doborowej obsadzie (w rolach głównych m.in. Jennifer Lopez, Elisabeth Banks czy Cameron Diaz) okraszony jest humorem, ale nie brakuje w nim także wzruszających scen dających do myślenia. Hollywoodzkie kino dla wszystkich, którym nie obce są wyzwana rodzicielskie niekoniecznie jedynie od tej „cukierkowej” strony.

Córka (reż. Maggie Gyllenhaal, 2021)

Dramat filmowy w reżyserii aktorki Maggie Gyllenhaal (siostry Jake’a Gyllenhaa) opowiada o dojrzałej matce, która podczas wakacji we Włoszech poznaje Ninę ( w tej roli Dakota Johnson). Obserwowanie jej życia z małym dzieckiem budzi w niej wspomnienia na temat swojego macierzyństwa, które nie zawsze było kolorowe i dostarczało jej wyłącznie czystej radości. Przejmujący i prawdziwy film o roli matki, która nie zawsze jest łatwa.

Jakie życzenia złożyć mamie na jej wyjątkowy dzień? Zobacz!

Dzień Matki (reż. Gary Marshall, 2016)

Komedia w doborowej obsadzie ukazujący kilka historii, w których wspólnym mianownikiem jest bycie rodzicem. W rolach głównych Jennifer Aniston, Julia Roberts oraz Kate Hudson. Komedia idealnie nadaje się na Święto Mamy pokazując, że macierzyństwo to nie tylko sam lukier, ale niełatwe zmagania, niezależnie od tego ile lat mają dzieci.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...