Filmy na Dzień Dziecka, które pokazują przyjaźń ze zwierzętami

Poranne rozpakowywanie prezentów, wyjście na atrakcje w ciągu dnia, a wieczorem maraton filmowy z rodziną. Czy taki plan na Dzień Dziecka brzmi dobrze? Tu decyzja należy do najmłodszych, którzy z tym wyjątkowym dniu mają swoje święto. Jedno jest pewne – propozycji na wieczór filmowy zdecydowanie nie powinno zabraknąć. My na wieczór małego kinomana proponujemy seanse ze zwierzęciem w roli głównej. Zobaczcie po jakie tytuły warto sięgnąć 1 czerwca planując familijny maraton. Oto filmy na Dzień Dziecka z psami, lewem, a nawet jaguarem!

Spis treści:

dzieci oglądają film

Filmy na Dzień Dziecka to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu/ Fot. standret, Freepik

Jakie filmy na Dzień Dziecka warto znać?

Oferta kinowa jest niezwykle bogata, a propozycje na platformach filmowych sprawiają, że nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie. Na Dzień Dziecka można więc wybrać filmy animowane, klasyki znane z lat 80-tych czy 90-tych, obejrzeć seriale o superbohaterach czy kultowych postaciach z gier. Dla tych, którzy chcą przeżyć chwile pełne wzruszeń w familijnym gronie proponujemy filmy na Dzień Dziecka obrazujące przyjaźń człowieka ze zwierzęciem.

O psie, który wrócił do domu (reż. Charles Smith Martin, 2019)

Opowieść o psie o imieniu Bella, którą wychowywała kocia mama w ruinach budynku. Kiedy przygarnia go młody pracownik domu dla weteranów okazuje się, że straż miejska mimo, iż czworonóg znalazł dom postanawia umieścić ją w schronisku argumentując swoją decyzję faktem, że pies zaliczany jest do ras agresywnych. Lucas, jej pan podejmuje więc niełatwą decyzję o wywiezieniu Belli w rejon, gdzie będzie bezpieczna. Pies jednak stamtąd ucieka i pokonuje setki kilometrów, by odszukać swego opiekuna. Wzruszający film pokazuje miłość psa do człowieka, któremu dodatkowego uroku dodają wypowiadane głośno myśli zwierząt.

Jakie pomysły warto wykorzystać planując dzień pełen atrakcji dla swojej pociechy? W tym artykule znajdziesz kilka propozycji:

Mia i biały lew (rez. Gilles de Maistre, 2018)

To historia 10-letniej dziewczynki, która po przeprowadzce z Londynu do Afryki nie może odnaleźć przyjaciół przez co niezbyt dobrze radzi sobie ze swoimi emocjami. Kiedy na świat na farmie jej rodziców przychodzi na świat mały biały lew z miejsca staje się jej wiernym kompanem. Zwierzę zyskuje imię Charlie i z czasem staje się nierozłączne z dziewczynką. Kiedy dorasta jednak według jej ojca staje się na tyle niebezpieczny, że ten podejmuje dramatyczną decyzję. Mia wbrew jego woli porywa zwierzę i chce je wywieźć do rezerwatu, gdzie lew zyska bezpieczeństwo. Pełen wzruszeń obraz o miłości człowieka z królem zwierząt.

Lassie. Nowe przygody (reż. Hanno Olderdissen 2023)

Przygody Lessie są znane dorosłym z ich dziecinnych lat. Tym razem film powraca w odświeżonej wersji. Flo spędza wakacje na farmie swojej ciotki, właścicielki Jack Russel Terriera. Z czasem w okolicy zaczynają znikać czworonogi, także ten należący do cioci. Dlatego trójka przyjaciół postanawia ruszyć tropem porywaczy i  wraz z pomocą Lassie odzyskać małego pupila. Piękna kontynuacja przygód jednego z najbardziej znanych czworonogów na świecie.

Dzieci kochają słodycze! Na ten wyjątkowy w roku dzień warto więc przygotować im kilka łakoci, które ucieszą oko i podniebienie. Jakich? Inspiracji szukaj z artykule poniżej:

Benji (reż. Brandon Camp, 2018)

Remake filmu z 1974 roku. Opowieść o bezdomnym osie, który wędrując po ulicach Nowego Jorku w końcu znajduje wsparcie w chłopcu,  z rozbitej rodziny, który postanawia zabrać go do domu. Początkowo nie mówi o swojej znajdzie mamie ukrywając psiaka wraz z młodszą siostrą. Kiedy rodzeństwo wpada w tarapaty pies spieszy im na ratunek naprowadzając policjantów na trop złoczyńców.

Emma i czarny jaguar (reż. Gilles de Maistre, 2024)

Kolejny film twórcy „Mia i biały lew”. Tym razem tytułowa bohaterka dorasta w amazońskiej dżungli wraz z małym dzikim kotem o imieniu Hope. Przyjaźń dziewczynki i małego jaguara jest niezwykła, jednak pewnego dnia musi się skończyć. Emma przeprowadza się do Nowego Jorku, a rozłąka z ukochanym zwierzęciem jest dla niej bardzo trudna. Po latach wraca jednak na tereny, na których się wychowała, by uratować swojego czworonożnego przyjaciela z dzieciństwa przed okrutnymi łowcami zwierząt. Cenna lekcja o ekologii i szacunku do przyrody.

Szukasz mądrego prezentu dla swojej pociechy? Zobacz garść porad jak wybrać ten idealny:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
zapisuję głos...