Filmowe role biżuterii

Biżuteria od zawsze była atrakcyjnym tematem – również dla producentów filmowych. Czy jest ktoś kto NIE OGLĄDAŁ „Titanica”? Szczerze wątpię! Tak samo kobiety, jak i mężczyźni znają historię wielkiego tankowca, niezatapialnej bestii, która nie przetrwała spotkania z górą lodową. Ale tak naprawdę głównym tematem tej opowieści jest – biżuteria. A konkretniej – naszyjnik z diamentem nazywany Sercem Oceanu. To właśnie ten diament o jakże wdzięcznej nazwie łączy początek filmu z jego końcem. Jest motywem przewodnim tej smutnej historii miłosnej.

Pamiętacie film „Pretty Woman”? Tak, tak, chodzi mi o scenę z naszyjnikiem. Niecodziennym trzeba dodać. Dlaczego? Ponieważ składał się nie z jednego kamienia, jak to ma zazwyczaj miejsce,  a z aż dwudziestu trzech. I to rubinów! Dodam jeszcze tylko, że każdy  z nich był otoczony brylantami w oprawie białego złota. Rubinowy naszyjnik wkroczył na scenę pewnym krokiem głównego bohatera!

via GIPHY

Przy okazji przypomnienia historii filmowej, warto wspomnieć o jeszcze jednym filmie ze znaczącą rolą biżuterii. Pierścionek, a może raczej pierścień – bo o nim mowa, pojawia się nawet w jego nazwie. Film doczekał się również dwóch kolejnych części i na całym świecie pobił wszelkiego rodzaju rekordy. Mam na myśli oczywiście ekranizację trylogii J.R.R. Tolkiena pod tytułem „Władca Pierścieni”. Pierścień jest w tym filmie bohaterem samym w sobie. Jest przekleństwem i pożądaniem, jest sensem drogi bohatera zbiorowego.

via GIPHY

Kolczyk w blasku fleszy – biżuteria dla kobiet na czerwonym dywanie

We współczesnym, realnym świecie również biżuteria gra niekiedy pierwsze skrzypce. No dobra, może nie tak często jakby mogła, ale jednak. Pamiętacie Galę Oscarów z 2014 roku? Doszło tam do wydarzenia bez precedensu – aktorzy, ludzie z pierwszych stron gazet za pomocą dłoni Bradleya Coopera zrobili sobie „selfie”, które natychmiast otrzymało miano słynnego. Co na nim widać? Poza eleganckimi garniturami, stylowymi okularami i drogimi kreacjami celebrytek dostrzec można biżuterię. Wysadzana cennym kruszcem kolia i mieniące się jasnym blaskiem kolczyki to tylko część „świecidełek” upiększających to zdjęcie. Przykre jest jedno. Niezaprzeczalne piękno tych wszystkich błyskotek zostało zepchnięte na dalszy plan przez niespodziewanego gracza – popularnego producenta telefonów komórkowych, który jak się okazało, zapłacił za to całe przedstawienie około 20 milionów dolarów. No cóż, jak widać siła pieniądza jest olbrzymia. Czasami aż tak bardzo, że nawet uwielbiana przez wszystkie kobiety biżuteria może stracić na znaczeniu. Ale tylko na chwilę!

Celebrytka – biżuteria znanych i lubianych kobiet

Wróćmy na chwilę do wspomnianych już wcześniej aktorek, gwiazd z pierwszych stron gazet. Są one tak rozpoznawalne, tak bardzo kreują modę i wyznaczają trendy, że to właśnie od nich powstała nazwa tego wisiorka. Nazywa się on bardzo oryginalnie – celebrytka. Tworzy go złota blaszka. Motyw wisiorka jest zazwyczaj prosty, symboliczny i doskonale dla wszystkich zrozumiały.

Jest nim często imię, figura geometryczna albo serce. Zmienia się on wraz z trendami, więc to, co było modne zeszłego lata, teraz już takie prawdopodobnie nie będzie. Jedno się nie zmienia – łańcuszek musi być delikatny i wykonany z metalu wysokiej próby. A czy wy, macie już swoją celebrytkę w domu?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  10 lipca 2017 14:58

  „Pretty woman”… klasyka!

  Odpowiedz
 2. Uśmiechnij się :)  10 lipca 2017 15:42

  Zawsze marzyłam o ‚sercu oceanu’. To tak kultowy przedmiot, ze każdemu kojarzy się z miłosną historia Titanica.

  Odpowiedz
 3. efffciaa  5 października 2017 13:14

  Moim zdaniem najbardziej znanym ( i pożądanym przeze mnie 🙂 ) jest serce oceanu 🙂 Nie tylko była to wspaniała , choć nieco smutna historia Titanica , ale i przepiękny klejnot .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany