Filmowe kreacje wszech czasów cz. I

Moda i film idą ze sobą w parze odkąd wymyślono ten drugi. Często nie zwracamy uwagi na to co mają na sobie bohaterowie, ale czasami powstają takie aktorskie kreacje, zarówno filmowe i modowe, że strój staje się idealnym dopełnieniem postaci. Pamiętacie to wielkie WOW! które miałyście w głowie widząc jedna z nich. Dzisiaj przedstawiamy Wam filmowe kreacje wszech czasów (modowe oczywiście), których nie można pomylić ani z innym filmem, ani z inną aktorką!

fot. pixabay.com

Filmowe kreacje wszech czasów : Pulp Fiction – Uma Thurman

Kultowy film Quentina Tarantino, w którym zagrała kobieta będąca jego muzą, czyli Uma Thurman. Aktorka wcieka w postać dziewczyny gangstera. Mia Wallace to kobieta pewna siebie i lubiąca nietypowe dialogi kobieta, która rozumie pod pojęciem „przypudrować nosek” … no cóż, wszyscy wiemy jak to się skończyło!

Stylizacja bohaterki jest niesamowicie prosta i bardzo czeto kopiowana. Podejrzewam, że jeśli będziecie wybierać się na imprezę w stylu Halloween to jest to najprostsze przebranie jakie tylko można stworzyć. Pamiętajcie o włosach!

Filmowe kreacje wszech czasów : Pretty Woman – Julia Roberts

Ta czerwona sukienka przeszła do historii kina! Chyba nigdy wcześniej i nigdy później Julia Roberts nie była piękniejsza. Nie będziemy streszczać Wam fabuły tego filmu, jesteśmy przekonane, że każda kobieta musiała przynajmniej raz w życiu go obejrzeć.

Filmowe kreacje wszech czasów : Piąty element – Milla Jovovich

teraz coś ostrzejszego. Być może niewiele z Was wie, ale bandażowy strój Milli w filmie Luca Bessona został stworzony przez nikogo innego jak samego Jean-Paul Gaultier . Po premierze plakaty z Jovovich zawisł zapewne w niejednej chłopięcej sypialni, ale też stylizacja bohaterki przeszła do historii. Z pewnością zasługuje na uwagę!

 

Filmowe kreacje wszech czasów : Przeminęło z wiatrem – Vivien Leigh

Problem z filmami kostiumowymi jest taki, że niezwykle ciężko jest wybrać tylko jedną kreację. My postawialiśmy na dwie przepiękne suknie, których nie można pomylić z żadnym innym filmem! Chodzi oczywiście o niezwykle odważną i zmysłową suknię w kolorze purpury i przepiękną suknię z zielonego aksamitu (uszytą z zasłon, pamiętanie?:) ) . Scarlett O`Hara

 

Filmowe kreacje wszech czasów : Mężczyźni wolą blondynki – Marilyn Monroe

Z tą panią również mieliśmy ogromny problem. Chociaż konkurencję dla różowej sukni z „Mężczyźni wolą blondynki” stanowi niezapomniana ciała sukienka, która podwiewa nad wentylacją z metra, to nas jednak przekonują bardziej diamenty! 🙂  Ta stylizacja, jak też inne Marylin były niejednokrotnie naśladowane, zrobiły to min.: Madonna, Kylie Minogue, czy Blake Lively.

 

 

Filmowe kreacje wszech czasów – Śniadanie u Tiffaniego – Audrey Hepburn

I oto kolejna niezapomniana kreacja, należąca do kolejnej ikony stylu, czyli Audrey Hepburn. Przypomnijmy sobie jeszcze raz kultową scenę z początku filmu, w której główna bohaterka wychodzi z taksówki by jeść śniadanie tuż przed wystawą z biżuterią Tiffaniego.

 

Jakich kreacji brakuje według Was? Pomóżcie nam stworzyć kolejne części tego zestawienia i zasugerujcie, które stylizacje powinny znaleźć się w naszym zestawieniu! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...