Film „Znachor” – zapowiada się nowy hit na Netflixie

Kto z Was pamięta film „Znachor” z 1981 roku? Genialna rola tytułowego bohatera, w którego wcielił się Jerzy Bińczycki nawet po wielu latach wzbudza zachwyt nad kunsztem aktorskim. Okazuje się, że ten kultowy film po latach doczekał się swojej odświeżonej wersji, a jego premiera na Netflixie miała miejsce 27 września. Czy nowa produkcja także będzie hitem?

Spis treści:

Fot. Pawel Wodzynski/East News, Warszawa, 18.09.2023. Uroczysta premiera nowej adaptacji Znachora w Teatrze Wielkim. N/z Piotr Rogucki, Malgorzata Mikolajczyk, Michal Gazda, Izabela Kuna, Leszek Lichota, Maria Kowalska, Anna Szymanczyk, Ignacy Liss, Miroslaw Hanszewski N/z: Leszek Lichota

O czym jest film „Znachor”?

Film „Znachor” opowiada o losie znanego chirurga profesora Wilczura, który po napadzie stracił pamięć i swoją rodzinę. Po tym wypadku przenosi się na wieś i podaje się za Antoniego Kosibę. Zaczyna pomagać ludziom jako znachor. Ta wciągająca ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza ma szansę stać się kolejnym polskim hitem na platformie Netflix. Fanów tej urzekającej historii zdecydowanie brakuje, bo film „Znachor” wzrusza do łez, także w nowym wydaniu. Odświeżona wersja z pewnością skradnie serca nie tylko wiernych fanów oryginalnej produkcji Jerzego Hoffmanna. Niewiele osób może pamiętać, że to już trzecia wersja kultowej powieści o szanowanym lekarzu. Pierwsza w reżyserii Michała Waszyńskiego miała swoją premierę w 1937 roku, a wystąpił w niej Kazimierz Junosza-Stępowski. Druga znana szerszej publiczności w której zagrali Jerzy Bińczycki i Anna Dymna pochodzi z 1981 roku.

TOP 10: Najlepsze filmy oparte na faktach. Te historie najbardziej poruszają

TOP 10: Najlepsze filmy oparte na faktach. Te historie najbardziej poruszają

Nie masz planów na weekend? Proponujemy powrót do największych hitów inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Przygotuj miskę popcornu i zaproś przyjaciółki. Wśród naszych propozycji filmów na faktach z pewnością coś wybierzecie!

Kogo zobaczymy w filmie „Znachor”?

W odnowionej wersji filmu „Znachor” będziemy mogli zobaczyć całą plejadę gwiazd. Tytułowego bohatera gra tu Leszek Lichota, który doskonale poradził sobie ze zmierzeniem się z rolą jednej z najsłynniejszych postaci w historii polskiej literatury i kinematografii. W produkcji występują także: Maria Kowalska, Ignacy Lis, Izabela Kuna, Małgorzata Mikołajczyk, Artus Barciś, Mikołaj Grabowski, Anna Szymańczyk, Jarosław Gruda, Henryk Niebudek, Mirosław Haniszewski i Adam Nowojczyk. Scenariusz stworzyli Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a film wyreżyserował Michał Gazda.

Rewolucja na płótnie. Polska adaptacja „Chłopów” w technologii animacji malarskiej

Rewolucja na płótnie. Polska adaptacja „Chłopów” w technologii animacji malarskiej

Studio filmowe BreakThru Films właśnie zaprezentowało oficjalny zwiastun swojego najnowszego projektu - "Chłopi". Film jest ekranizacją powieści Władysława Reymonta. Za sterami reżyserii stoją DK Welchman (wcześniej znana jako Dorota Kobiela) oraz Hugh Welchman, twórcy nagradzanego filmu "Twój Vincent". Ten pionierski projekt, będący pierwszym na świecie filmem pełnometrażowym stworzonym techniką animacji malarskiej, przyciągnął do kin aż 6 milionów widzów. Teraz twórcy postanowili powtórzyć sukces z kolejnym innowacyjnym projektem. Oficjalny zwiastun "Chłopów" dostępny jest online, a premiera filmu odbędzie się 13 października.

Jaka jest nowa produkcja „Znachora”?

Okazuje się, że mimo, że film „Znachor” swoją premierę miał dopiero dzień temu to już zbiera niezwykle pochlebne opinie. Pojawia się w nim wiele nowych wątków w porównaniu do tych, które znamy z oryginalnej wersji np. miłości Kosiby i poznanej we wsi kobiety. Do tego w filmie niektóre z wątków dominują nad pozostałymi. Można tu przytoczyć np. romantyczne sceny z Marią Wilczurówną i hrabią Czyńskim, wyjątkowe, bo ukazujące miłość ponad podziałami klasowymi. Wątek, który w produkcji z 1981 był potraktowany dość pobieżnie tu mamy rozbudowany. Ponadto pojawiają się tu także inne wątki np. żony profesora, która jak się okazuje jest mu niewierna. Uroczysta prapremiera filmu „Znachor” odbyła się 18 września w Teatrze Wielkim w Warszawie, a na wydarzenie przybyło wiele znanych gwiazd ze aktorskiego świata. Czy nowa wersja przypadnie widzom do gustu? Na finalne opinie trzeba trochę poczekać. Jednak trzeba przyznać,  że produkcja przygotowana jest z wielkim rozmachem i dbałością o detale. Urzeka montaż, muzyka i przede wszystkim gra aktorska. Wszystko więc wskazuje na to, że może to być hit, bo całość zapowiada się niezwykle obiecująco.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (11 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. kajanna  28 września 2023 17:03

    Na pewno obejrzę! Tym bardziej, że gra tam córki kolega z teatru, z czasów szkolnych:)

    Odpowiedz
  2. agasam9  28 września 2023 22:06

    nie wierzę, że przebije poprzednią wersję 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany