Film „Pavarotti” o najsłynniejszym tenorze świata i niezwykłym człowieku 2 sierpnia wchodzi do kin

12 lat temu odszedł wybitny tenor, którego uwielbiały miliony. Jego twórczość jednak nie umarła. Luciano Pavarotti sprawił bowiem, że opera stałą się rozrywką dającą radość wszystkim miłośnikom muzyki. Geniusz i celebryta doczekał się ekranizacji swoich losów, za czym stanął zdobywca Oscara Ron Howard.

Szykuje się wieka i gorąca – nie tylko ze względu na letni miesiąc, premiera. Do kin wchodzi kolejny fajny film. Tym razem to film dokumentalny o Luciano Pavarotti, światowej sławy tenorze o niezwykłej osobowości. Pierwsza data została wyznaczona na 5 lipca, jednak ostatecznie przesunięto termin na 2 sierpnia. Z pewnością dłuższe oczekiwanie tylko rozbudzi związane z filmem emocje, których już teraz nie brakuje. Zekranizowania losów tak interesującego człowieka podjął się bowiem Ron Howard – zdobywca Oscara za „Piękny umysł”. Wybierzecie się do kin?

Film „Pavarotti” o najsłynniejszym tenorze świata i niezwykłym człowieku 2 sierpnia wchodzi do kin

„Pavarotti” będzie wyjątkowym dokumentem, bo dotknie nie tylko kariery, ale też sfer z prywatnego życia tenora. Możemy spodziewać się przysłowiowego kawałka dobrej roboty, bowiem za kamerami stanął mistrz reżyserii, wielokrotnie nagradzany, w tym raz Oscarem – Ron Howard. – Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda – czytamy o Pavarottim w zapowiedziach filmu.

 

 

W ekranizacji pojawi się wiele smaczków. Dowiemy się np. o tym jak wielką fanką talentu tenora była Lady Diana, że trudno było sprostować jego kubkom smakowym, o czym świadczył fakt iż zawsze ruszał  w trasę z własnym menu. I w końcu oglądając dokument, poznamy i zrozumiemy jego fenomen, który polegał na tym, iż sztukę wysoką uczynił rozrywką dla każdego. Sprawił, że dotarła do nawet najbardziej odległych uszu i pokochały ją miliony.

W dokumencie pojawiają się, oprócz zarejestrowanych koncertów, również dotąd nie zaprezentowane światu wypowiedzi bliskich tenora, a także nagrania archiwalne z jego życia. O swoim wybitnym ojcu opowiedzą córki tenora, druga żona – młodsza o 35 lat Nicoletta Mantovani, dla której się rozwiódł, a także inni wybitni muzycy: Jose Carreras, Placido Domingo. To jednak nie jedyne gwiazdy, które zobaczymy w filmie. Muzyczne ścieżki tenora splatały się bowiem z wieloma, nawet najbardziej odległymi gatunkami, dlatego w dokumencie pojawią się też: Spice Girls, Sting, Celine Dion, Stevie Wonder, Mariah Carey czy Bob Geldof.

 

Oto kilka zdjęć z życia wielkiego tenora:

 

 

Zdjęcia nadesłane przez Best Film

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  2 czerwca 2019 17:20

    Warto zobaczyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany