Feministyczne paznokcie – manicure dla niezależnej power girl

Feministyczne paznokcie są w modzie od kilku sezonów. Na dłoniach aktywistek możemy dostrzec je praktycznie na każdej Feminie. Trudna tematyka sprawia jednak, że nie jest łatwo o kreatywność w tej dziedzinie. Postanowiłyśmy więc pogrzebać głębiej w internetowych zbiorach, by podrzucić kilka ciekawych pomysłów tym z Was, które wyczerpały już wszystkie swoje propozycje!

Trenów i wzorków na paznokcie jest całe mnóstwo. Wciąż pojawiają się nowe wzorki na paznokcie lub odświeżamy inspiracje, które już przewijały się w poprzednich sezonach. Zawsze są to jednak interesujące i pełne nowych pomysłów propozycje, tak jak możemy to obserwować przy okazji powracającej mody na feministyczne paznokcie. Sposobów na wyrażenie siły i wyjątkowości kobiet jest całe mnóstwo. Obserwując instagramowe profile nietrudno zauważyć, że manifest w takiej formie wcale nie traci na popularności i, co więcej – nabiera nowych inspirujących kształtów.  Przedstawiamy kilka propozycji dla wszystkich power girl. Czy podobne wzory niebawem trafią na twoje paznokcie?

Feministyczne paznokcie – manicure dla niezależnej power girl

Feministyczne hasła pojawiają się na t-shirtach, a także na wielu innych elementach garderoby od lat. Później zadomowiły się one na akcesoriach, takich jak np. plecaki czy portfele. Mamy też feministyczną biżuterię. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i zacząć nosić feministyczny manicure? Co ważne, nie jest on przeznaczony wyłącznie dla zagorzałych sufrażystek. A dla wszystkich kobiet, które zwyczajnie chcą zawalczyć o swoje prawa i przekazać światu, że jest to dla nich niezwykle ważna walka. Jak się okazuje pań o takich poglądach wciąż przybywa, bowiem Instagram zalewany jest zdjęciami manicure pełnego feministycznych haseł, symboli, a także wymownych rysunków. I tak nie brakuje zarysów kobiecych ciał, a także oznaczających kobiecość krągłości czy biologicznych symboli płci żeńskiej. Poza tym doszukamy się zaciśniętych i gotowych do walki pięści, a także napisów „Femin”, „Girl Boss”, „Woman” oraz „Power”. Jeśli chodzi o kolory, często spotykamy połączenie różu jako tła i czarnego przeznaczonego dla wyrazistego hasła. Oczywiście nie jest to reguła i jak widać po internetowych inspiracjach, pomysłów na zamanifestowanie solidarności z kobietami jest całe mnóstwo. Co więcej, jedne manicure są spokojne, a inne aż krzyczą dopraszając się natychmiastowej rewolucji. 

feministyczne paznokcie

kolaż własny redakcji, źródło: www.pixabay.com (feminist-2923720_640 i beauty-3712230_640)

Zobacz pomysły internautek na feministyczne paznokcie:

https://www.instagram.com/p/BqDnsiwBX7V/ https://www.instagram.com/p/BitCxTzAoy0/ https://www.instagram.com/p/BSq0nSigI1_/ https://www.instagram.com/p/BPjOtq_AY1r/ https://www.instagram.com/p/BWUuNDbgPPa/ https://www.instagram.com/p/BPfpND_jJI3/ https://www.instagram.com/p/BPQtTWRFnOw/ https://www.instagram.com/p/rswWktFBRl/ https://www.instagram.com/p/Bij_tl6lqmm/ https://www.instagram.com/p/tBbzs0FBQN/ https://www.instagram.com/p/Buv2vpDFMYW/ https://www.instagram.com/p/Bulq4y3nNnv/
https://www.instagram.com/p/z-BU1XlSur/ https://www.instagram.com/p/BPpL61XgAPg/ https://www.instagram.com/p/BkPakB0B5q3/ https://www.instagram.com/p/BnI7POtFJw-/ https://www.instagram.com/p/BgEIgX5BAP0/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 3,86 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  23 marca 2019 17:30

  Chyba podziękuję, preferuję raczej jednolite paznokcie, bez wzorków 🙂

  Odpowiedz
 2. Tara  25 marca 2019 08:17

  Takie … „niezaładne”… A niektóre więc fatalne, nawet w wykonaniu 😉

  Odpowiedz
 3. Anett13  25 marca 2019 09:21

  Oj nie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany