Fashion Week Poland już po raz 9 w Łodzi!

Za niespełna trzy miesiące, w Łodzi wystartuje  9. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Tydzień mody dedykowany kolekcjom wiosna –lato 14 odbędzie się w dniach 15 -20 października 2013 r., a jednym z nowych miejsc pokazów stanie się Centrum Promocji Mody.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland

9. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland, oprócz wydarzeń, które na stale wpisały się w kalendarz wydarzeń modowych zaproponuje nowe projekty i aktywności mające na celu promocję w sektorze mody. Główna część pokazówgościć będzie, tak jak w poprzednich sezonach, w postindustrialnym kompleksie Księżego Młyna na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Księży Młyn to nowa wizytówka Łodzi wpisująca się w strategię Centrum Przemysłów Kreatywnych; to tu powstaje dzielnica artystyczna, odbywają się pikniki i kiermasze, rękodzieła oraz plenery filmowe i fotograficzne.

W zupełnie nowym miejscu odbędzie się natomiast offowa część wydarzenia, OFF Out of Schedule. Awangardowi twórcy i najzdolniejsi debiutanci zaprezentują swoje kolekcje w kompleksie Centrum Promocji Mody, dysponującym profesjonalną salą pokazową. Tam również odbędzie się pokaz otwierający jesienną odsłonę Fashion Week Poland.

Centrum Promocji Mody

Nowo powstały obiekt Centrum Promocji Mody wychodzi naprzeciw potrzebom FashionPhilosophy w zakresie prezentacji pokazów mody w ramach Off Out of Schedule, uznawanej za najbardziej awangardową część tej imprezy – mówi Jacek Kłak, szef Fashion Week Poland. – Dzięki współpracy z łódzką ASP świetnie wyposażona sala, z widownią na ponad 400 osób, będzie też miejscem pierwszego pokazu otwierającego wydarzenie 15 października.– dodaje organizator.

Centrum Promocji Mody (2)

Nazwiska projektantów wybranych przez Radę Programową zostaną opublikowane we wrześniu. W trakcie październikowej edycji, pokazy mody w ramach Fashion Week Poland będzie można oglądać od wtorku do soboty. Nowością jest zaplanowany na niedzielę 20 października otwarty dla wszystkich dzień sprzedażowy. W tym dniu wszyscy zainteresowani kupnem ubrań z projektanckich kolekcji będą mogli bezpłatnie odwiedzić strefy Showroom oraz Concept Store. Na niedzielę zaplanowano także spotkania z projektantami, wystawę Young Fashion Photographers Now oraz liczne atrakcje i specjalne akcje, przygotowane przez partnerów wydarzenia.

www.fashionweek.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  5 sierpnia 2013 08:17

  Ostatnio przejeżdżając przez Łódź zauważyłam zmiany na plus.Remontują drogi,odnawiają budynki,stawiają nowe.Miasto jest o wiele czystsze.A już nowy budynek Centrum Pomocy prezentuje się niezwykle nowocześnie.

  Odpowiedz
  • Lindale  5 sierpnia 2013 11:09

   To prawda w Łodzi coraz więcej się dzieje, zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany. W trakcie fashion weeku jest tu fajny klimat 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany