10 jubileuszowa edycja Fashion Designer Awards szuka nowych talentów

Fashion Designer Awards to konkurs dla młodych projektantów, którego pomysłodawczynią i producentką jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Temat tegorocznej edycji to „Be Italian Be Glamour”. Utalentowani twórcy muszą więc przenieść swoje stylizacje do słonecznej Italii. Czy im się to uda? Tego dowiemy się pod koniec maja w czasie wielkiego finału. Jednak już teraz można mówić o sporych emocjach towarzyszących wydarzeniu. Chętnie się nimi z wami podzielimy. Oto relacja ze spotkania z jurorami konkursu, które odbyło się hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Część składu Jury 10. edycji najważniejszego konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards

„Be Italian Be Glamour” – ruszył konkurs dla młodych i zdolnych projektantów

Atmosfera spotkania prasowego była bardzo gorąca, jak to w słonecznej Italii. Goście podróżowali z jurorami poprzez ich włoskie fascynacje od Wenecji, Mediolanu przez Florencję do Rzymu. Nie zabrakło nawiązań do włoskiej opery czy filmów  z udziałem ikon włoskiego kina. I tutaj wymienić należy przede wszystkim Sofię Loren, Claudię Cardinale i Monicę Bellucci. A jeśli chodzi o modę,  padły oczywiście nazwiska Gianniego Versace i Mucci Prady.

Nie znam nikogo kto nie lubiłby Włoch, nie zachwycał się dziedzictwem kulturowym tego kraju, genialną sztuka, włoskim stylem  i modą „made in Italy”. Ten temat jest idealny na jubileuszową 10 edycję – powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis.

Od dziecka jestem zakochana w Sofii Loren, to wybitna aktorka, która w jednym zdaniu potrafi powiedzieć „tak” i „nie”. Ma ognisty temperament i niebywały seksapil – dodała Agnieszka Dygant.

– Włoszki genialnie łączą ze sobą odważne elementy garderoby, mają bardzo radosne podejście do mody i obserwując je, zarażam się ich pozytywną energią – powiedziała Marieta Żukowska.

 

Jury i ważne daty

W tym roku w gronie jurorów zasiądą: duet MMC Studio, czyli Rafał Michalak i Ilona Majer, Dawid Woliński, Gosia Baczyńska, duet Bizuu czyli Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Izabela Łapińska, Agnieszka Maciejak, Agnieszka Więdłocha, Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant, Macademian Girl, Dorota Williams, Joanna Horodyńska,  Mikołaj Komar, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Andrzej Foder, Marta Kulczycka.

Półfinał w Galerii Mokotów zaplanowano na 13 kwietnia, a wielki finał natomiast odbędzie się 27 maja.

 

Fotorelacja ze spotkania prasowego:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany