Fascynatory – karnawałowe ozdoby w stylu Paryżanek!

Fascynator to jeden z najbardziej charakterystycznych atrybutów dam. Chętnie noszony przez członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej i przez Paryżanki, coraz częściej jest ostatnio widywany także na naszych rodzimych salonach. Sprawdź, jak nosić go podczas trwającego karnawału i gdzie kupić jego tańszą wersję!

Fascynatory to fantazyjne ozdoby włosów, które zazwyczaj są wykonywane ręcznie. Wiele z nich przybiera formę miniaturowych kapeluszy, nierzadko z doczepioną woalką, która subtelnie przysłania twarz. Spotyka się także – łatwiejsze w stylizowaniu – fascynatory na opaskach. W karnawale warto przyjrzeć się bliżej tym akcesoriom, pozwalającym na błyskawiczne zbudowanie oryginalnego wieczorowego outfitu!

Fascynatory – karnawałowe ozdoby w stylu Paryżanek!

Fascynatory to akcesoria do włosów, które doskonale komponują się z balowymi sukniami, eleganckimi rękawiczkami i szykowną biżuterią. Są więc wymarzonym dodatkiem do karnawałowych stylizacji, szczególnie, że potrafią odmienić charakter prostych, minimalistycznych kreacji, nadając im wygląd kosztownych strojów w stylu haute couture. Tradycyjne mają postać małych kapelusików lub opasek z ozdobą na czubku bądź z boku głowy. Nosimy je na upięte włosy, jak i luźno rozpuszczone czy krótkie. W ofercie sklepów znajdziemy jednak także miniaturowe kompozycje w postaci spinek i grzebieni.

Część dekoracyjną wykonuje się z bardzo zróżnicowanych materiałów. Do najpopularniejszych należą na przykład: ptasie pióra, kryształy i kamienie, sztuczne kwiaty, organza, kokardy z tasiemek, koraliki, kawałki satyny czy ręcznie haftowane naszywki. Co więcej, miłośniczki tych oryginalnych akcesoriów mogą wybierać między czarnymi a kolorowymi fascynatorami, utrzymanymi w różnych stylach. Zainteresowaniem cieszą się zarówno te w wersji glamour, jak i ozdoby romantyczne, folklorystyczne, retro, a nawet rockowe i steampunkowe. Wykonane z dużą dozą staranności i talentu mogą stanowić prawdziwe małe dzieła sztuki!

 

Jak nosić fascynator?

W przypadku fascynatorów najważniejsze jest zachowanie odpowiednich proporcji. Jeśli wybrana przez nas dekoracja włosów jest okazała i przyciąga wzrok, postawmy na gładką sukienkę lub prosty kostium oraz ascetyczną biżuterię (najlepiej same kolczyki przylegające do ucha). Wyborem, który zawsze się sprawdza są perły bądź bezbarwne diamenty. Skromniejsze ozdoby możemy zestawiać z bogatymi koliami, rękawiczkami z koronką i wyrazistym makijażem. Liczy się równowaga. To dzięki niej unikniemy efektu przeładowania! Zobaczcie same!

Autorskie fascynatory od projektantów potrafią niestety kosztować nie mniej niż gustowna, wieczorowa kreacja. Na fali zainteresowania nowym dodatkiem w sklepach sieciowych pojawiają się jednak teraz ich mniej zindywidualizowane, tańsze wersje.

Dwa modele czarnych fascynatorów na opasce znajdziecie teraz w Rossmannie już za 19,99 zł!

 

 

Co zrobić z fascyntorem kiedy karnawał dobiegnie końca? Zestaw go z wachlarzem i zabierz do opery lub na teatralną premierę! Wykorzystaj jako charakterystyczny element portretowej sesji zdjęciowej, najlepiej w czerni i bieli. Wpinając go z boku głowy, uczynisz zaś z niego alternatywną ozdobę na wielki muzyczny festiwal albo atrybut na domówkę utrzymaną w klimacie vintage!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...