Farbowanie włosów w salonie – jak powinna wyglądać koloryzacja?

Po idealnie wykonanej koloryzacji włosów fryzjer powinien z dumą spoglądać na swoje dzieło, a klientka z uśmiechem opuszczać salon. Niestety, nie zawsze efekty farbowania są spektakularne lub chociaż zadowalające. Tymczasem dla powodzenia zabiegu liczą się zarówno umiejętności stylisty, jak również dobra komunikacja. Czego można spodziewać się po wizycie w dobrym zakładzie fryzur?

Farbowanie włosów w salonie

 

 

Po kolor do salonu

Każda kobieta wie, że farbowanie włosów to coś więcej niż walka z siwizną. To również poprawa samopoczucia, podkreślone rysy twarzy, nowy blask i energia. To wszystko można osiągnąć tylko wówczas, gdy koloryzacja przebiegnie bez przykrych niespodzianek. Dlatego wiele kobiet rezygnuje z zabiegów w domu na rzecz tych wykonywanych w profesjonalnych zakładach, takich jak np. zakład fryzjerski Mąż Fryzjerki.

Burgund – klasyczny kolor włosów na każdy sezon

Burgund – klasyczny kolor włosów na każdy sezon

Na ulicach wielkich miast, jak i na salonach często gości odważny, energetyczny i intrygujący zarazem... burgund! Równie popularny kolor włosów jak rudy. Ten doskonały szczególnie dla dziewcząt o ciemnych - piwnych i orzechowych oczach, sprawdzi się

Najpierw rozmowa

Ten aspekt wizyty w salonie fryzjerskim jest bardzo często pomijany. Klientka mówi, że chce ufarbować włosy na czarno, a stylista, nie tracąc czasu, przystępuje do pracy. To dobrze, że chce on jak najszybciej wykonać swoje zadanie, ale w tym przypadku pośpiech nie równa się sukcesowi.

Znacznie lepiej (i bardziej profesjonalnie) jest rozpocząć zabieg od rozmowy. Podczas krótkiej wymiany zdań fryzjer pozna oczekiwania klientki, ale też będzie mógł przedstawić jej własne pomysły. Okazuje się, że wiele pań przez lata pozostaje wiernych jednemu odcieniowi, bo boją się eksperymentów lub nie ma wiedzy na temat tego, jaki kolor będzie im pasował. Jeśli klientka wyrazi otwartość i chęć dokonania zmian, wówczas można zasugerować jej metamorfozę.

Rolą stylisty na tym etapie jest:

  • przeanalizowanie, jaki typ urody ma klientka i jaki styl odpowiada jej na co dzień – po określeniu tych preferencji łatwiej jest dobrać idealny odcień z wachlarza barw ciepłych lub zimnych,
  • zadbanie o to, aby naturalny walor skóry perfekcyjnie harmonizował z odcieniem farby,
  • dobranie najlepszych farb do koloryzacji, które zapewnią nie tylko doskonałe krycie, ale też będą bezpieczne dla zdrowia i nie uszkodzą struktury włosów,
  • zaproponowanie zabiegów dodatkowych (szczególnie pielęgnacyjnych), jeśli włosy są zniszczone lub osłabione ciągłym farbowaniem. Często w pakiecie z koloryzacją idzie też strzyżenie, które jest dopełnieniem metamorfozy.

 

Dobrze dobrany kolor

Dobrze dobrany kolor to taki, który sprawia, że klientka czuje się piękna i pewna siebie, w harmonii ze swoim stylem życia i ubierania się. Właściwy odcień nie tylko zamaskuje siwe włosy, ale przede wszystkim przywróci im utracony blask, wygładzi, zmiękczy. Taki efekt trudno uzyskać podczas domowej koloryzacji, która zazwyczaj ogranicza się do nałożenia farby oraz zmycia jej po upływie określonego czasu. W dobrych salonach fryzjerskich specjalista sięga po bezpieczne farby o naturalnym składzie, a ich działanie wzmacnia dodatkowymi preparatami zawierającymi odżywcze olejki, minerały, ekstrakty z roślin oraz witaminy. Po zakończonym zabiegu kontroluje efekty swojej pracy i prezentuje je klientce.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (89 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Neon  2 kwietnia 2020 13:50

    Cenne uwagi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany