Włosy rumiankiem malowane. Powstał salon fryzjerski, który oferuje farbowanie włosów naturalnymi barwnikami!

Zatrważająca liczba zachorowań na nowotwory, która systematycznie wzrasta sprawiła, że zaczęliśmy przywiązywać dużo większą wagę nie tylko do składu spożywanych produktów, ale także do zawartości kosmetyków, których na co dzień używamy. Na fali wzmożonego zainteresowania substancjami stosowanymi do ich wyrobu wiele osób zaczęło uważnie studiować etykiety preparatów dedykowanych farbowaniu włosów, co u części z nich poskutkowało całkowitą rezygnacją z tego zabiegu. Na szczęście producenci zaczęli pracować nad formułami farb, starając się wykorzystywać do ich produkcji jak najwięcej organicznych składników. Teraz w Londynie otwarto salon, który idzie o krok dalej i oferuje klientom całkowicie naturalną koloryzację!

Farbowanie włosów naturalnymi barwnikami nie jest wcale nowym pomysłem. W poprzednich epokach, gdy dostęp do dedykowanych włosom specjalnych farb był znikomy, sięgano po przekazywane z pokolenia na pokolenie receptury pełne produktów ze spiżarni bądź pralni czy roślin z przydomowego ogródka. Przepis z XVIII-wiecznego poradnika każe na przykład wykonać miksturę rozjaśniającą włosy m.in. z ługu, skórek jabłka, ziaren słonecznika, plew jęczmiennych i kwiatów rumianku. W starożytności do norm należało farbowanie kosmyków henną i indygo. Teraz, gdy dysponujemy już szerokim wachlarzem koloryzacyjnych możliwości okazuje się, że chętnie wrócilibyśmy do dawnych, dużo bardziej naturalnych i zdrowszych metod. Londyński stylista, Gennaro Dell’Aquila otworzył właśnie salon, który realizuje te ambicje a spod jego grzebienia wychodzą modne fryzury – a jednocześnie zdrowe dla włosów!

farbowanie włosów naturalnymi barwnikami

źródło: www.pixabay.com

Włosy rumiankiem malowane. Powstał salon fryzjerski, który oferuje farbowanie włosów i modne kolory włosów naturalnymi barwnikami!

GA SALONS to gabinety fryzjerskie funkcjonujące w dwóch różnych dzielnicach Londynu – w Nothing Hill i na Wimbledon. Oferują one klientom farbowanie włosów naturalnymi barwnikami, które stylista Gennaro Dell’Aquila dopasowuje i łączy uwzględniając ich indywidualne potrzeby. Tworzy on swoje farby na bazie składników, takich jak: rabarbar, kozieradka, henna, kasja, rumianek czy róża

 

Jak przeprowadza się taką koloryzację?

Przede wszystkim farbowanie włosów wodą z barwnikiem uzyskanym w sposób naturalny wymaga odpowiedniego przygotowania kosmyków, którego dokonuje się samodzielnie w domu, poprzez zaleconą pielęgnację. Chodzi o to, by przez kilka tygodni przed koloryzacją w salonie używać do mycia włosów naturalnego szamponu i odżywki, bez dodatku krzemu. Składnik ten buduje bowiem wokół trzonu włosa osłonę uniemożliwiającą odpowiednie wchłanianie koloru. Podobnie, do salonu przychodzi się już z umytymi włosami, gdyż w przeciwieństwie do chemicznego farbowania, ta koloryzacja nie wymaga ochrony skóry skalpu, którą normalnie ma zapewniać sebum. Sam proces koloryzacji przy użyciu naturalnych barwników trwa od 10 do 60 minut. Rozbieżności wynikają z faktu, że farby uzyskuje się tu z roślin sezonowych, charakteryzujących się zmiennym natężeniem koloru w zależności od pory roku.

Na koniec klienci otrzymują od fryzjera specjalny pielęgnacyjny preparat do stosowania w domu (przygotowany również na bazie ziół), który pomaga zatrzymać uzyskany kolor na dłużej. 

 

Jakie korzyści przynosi naturalne farbowanie włosów?

źródło: www.pixabay.com

Oferowana w londyńskim salonie metoda koloryzacji jest czymś więcej niż tylko modną alternatywą dla standardowego chemicznego farbowania. To bezpieczne rozwiązanie dla kobiet w ciąży i osób przechodzących chemioterapię. Doskonale sprawdzi się ponadto u alergików, unikających farbowania z uwagi na reakcje drażniące wywoływane przez zwykłe preparaty. Co więcej, w przeciwieństwie do farb z amoniakiem, PPD czy rezorcynolem nie podnosi ona pH włosów ani skóry głowy, a co za tym idzie, nie przesusza ich i nie uszkadza.

 

Zdaje się, że to naprawdę udana i potrzebna inicjatywa. Czy podobnie jak my nie możecie się już doczekać aż znajdzie ona odzew w naszych rodzimych salonach?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,25 z 5)
loading... zapisuję głos...