Farbowanie włosów bibułą – pokoloruj jesienną szarugę odlotową fryzurą!

Jeśli zapytać profesjonalnego fryzjera o farbowanie włosów bibułą z pewnością załapałby się za głowę na myśl o takim pomyśle. Okazuje się jednak, że taką prostą i tanią metodę koloryzacji włosów pokochało wiele kobiet. To świetny sposób na bardzo śmiałą, choć krótkotrwałą zmianę wizerunku. Jak szaleć to szaleć, więc można pobawić się nie tylko z jednym odcieniem, ale nawet zrobić bibułowy balejaż. Wszystko zależy od naszej kreatywności i odwagi w eksperymentowaniu. Gotowi ożywić nieco jesienną scenerię kolorową czupryną? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” – to zaczynamy!

Spis treści:

farbowane włosy

Farbowanie włosów bibułą – plusy i minusy

Główną zaletą farbowania włosów bibułą jest bezpieczeństwo. Kolorowy papier stworzony z myślą o dzieciach, więc nie może zagrażać ich zdrowiu. Posiada zatem wszelkie niezbędne standardy bezpieczeństwa, więc nie powinien uczulać ani szkodzić kondycji włosów. Do tego bibuła jest bardzo tania, a sam zabieg banalnie prosty w wykonaniu. Plusem takiej metody koloryzacji jest niewątpliwie to, że stwarza ona niezliczone możliwości kreacji swojego wizerunku. Można więc zafarbować całą czuprynę, tylko wybrane kosmyki lub jedynie końcówki włosów.  Jeśli z kolei chodzi o minusy to głównym jest krótkotrwałość koloru. Zafarbowane pasemka szybko tracą barwę, zwykle już po pierwszym myciu. Poza tym efekt końcowy jest często nieprzewidywalny. To jak intensywny ton będzie miała czupryna zależy od jej kondycji (suche włosy szybciej wchłaniają barwnik i jest on ciemniejszy), a także koloru wyjściowego. Czasami trudno więc ocenić jaki będzie finalny odcień.

Farbowanie wybranej partii włosów bibułą – prosty tutorial

Farbowanie włosów bibułą można wykonać na wiele sposobów poddając koloryzacji zarówno całość czupryny lub nakładając barwnik jedynie na wybrane pasma. Jeśli chcemy wykonać balejaż lub ombre instrukcja wykonania całego zabiegu może wyglądać następująco:

  1. Zabezpiecz obszar tuż przy linii włosów wazeliną – taki zabieg wyeliminuje ryzyko zafarbowania skóry.
  2. Załóż foliowe lub gumowe rękawiczki, aby nie pobrudzić rąk.
  3. Przygotuj stary ręcznik, by lekko wycisnąć w niego świeżo zafarbowane włosy.
  4. Potnij bibułę na paski i zmocz je najlepiej ciepłą wodą.
  5. Mokre paski nałóż na wybrane kosmyki i odseparuj od reszty np. przy pomocy folii, aby nie kapały lub nie mieszały się z innymi partiami włosów.
  6. Pozostaw barwnik kilka minut na włosach.
  7. Zdejmij folię i jeśli to konieczne lekko odciśnij nadmiar płynu ręcznikiem.
  8. Wysusz włosy i ….gotowe!

Chcesz poznać inne metody tymczasowej koloryzacji? Sprawdź je tutaj:

farbowanie włosów bibułą

kolorowa fryzura

Techniki farbowania włosów bibułą

Koloryzacja włosów przy użyciu bibuły to doskonały sposób na uzyskanie oszałamiającego efektu przy użyciu minimum środków i to w bardzo krótkim czasie. To idealne rozwiązanie na wieczorowe wyjścia z przyjaciółmi, imprezy czy muzyczne festiwale. Dziecinnie prosty trik pozwala na totalną zmianę imagu, która zaskoczy wszystkich i pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Bibułowe ombre

W tej wersji koloryzacji bibułą poddajemy farbowaniu jedynie końcówki włosów. To chyba najprostsze rozwiązanie i zarazem najbardziej wygodne. Wystarczy zapleść włosy w warkocz, w wybranym miejscu spiąć gumką i poniżej jej linii zawinąć kosmyki w mokrą bibułę na kilka minut.

farbowanie ombre

Bibułowy balejaż w kolorach tęczy

Włosy w kolorach tęczy? Czemu nie! Na imprezę taki zabieg sprawdzi się doskonale. Przenikające się odcienie stworzą spektakularny efekt od którego aż trudno oderwać wzrok. Nawet jeśli wybrana na wyjście stylówka będzie stonowana taka fryzura będzie grała pierwsze skrzypce w całości wizerunku. Można też pokusić się o zaplecenie warkoczyków, z których każdy będzie w innym kolorze. Efekt? Nie z tej ziemi!

kolorowe włosy

kolorowe włosy

kolorowy balejaż

Farbowanie całych włosów

Koloryzacja całych włosów wygląda zupełnie inaczej i wymaga pomocy drugiej osoby. Do tego jest to proces dłuższy niż w przypadku poprzednich metod, jednak finalny efekt rekompensuje starania i poświęcony czas. Bibułę należy zamoczyć w misce z ciepłą wodą. Jeśli kolor wody wydaje się za ciemny należy ją lekko rozcieńczyć. Aby zafarbować włosy w roztworze należy je umieścić w misce na kilka minut. Dlatego w tym przypadku nieodzowna jest pomoc np. przyjaciółki, która potrzyma naczynie i będzie jednocześnie polewać głowę zafarbowaną wodą upewniając się, że dotrze ona do wszystkich obszarów włosów.

niebieskie włosy

Farbowanie fryzury bibułą – kolor wyjściowy a efekt finalny

Podstawowe pytanie jakie powinnyśmy sobie zadać jeszcze przed koloryzacją to jaki kolor będzie pasować do naszej urody. Nie wszystkie odcienie będą dodawać nam uroku, więc warto zawczasu poznać odpowiednią dla siebie paletę kolorów. Granaty, fiolety i turkusy pięknie będą wyglądać na posiadaczkach urody typu „zima”, zaś jasny róż u blondynek. Aby upewnić się, że dany kolor nam pasuje można wykonać mały test na końcówce włosów. Jeśli wypadnie pomyślnie śmiało można poszaleć z kolorem na reszcie czupryny.

kolorowa koloryzacja włosów

trzykolorowe włosy

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...