Facet wSPAniały

Szukamy miejsc, gdzie możemy się wyciszyć. Ta tendencja nie omija też mężczyzn, którzy, łamiąc stereotypy, coraz częściej odwiedzają SPA. Jak spędzają tam czas?

Mężczyzna XXI wieku żyje w pośpiechu i jest nie mniej zestresowany niż niejedna kobieta. Dlatego też potrzebuje wypoczynku i prawdziwego relaksu. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że sama praca to nie wszystko, więc szukamy miejsc, gdzie możemy się wyciszyć. Ta tendencja nie omija też mężczyzn, którzy, łamiąc stereotypy, coraz częściej odwiedzają SPA.

Niezależnie od płci każdy z nas potrzebuje chwili dla siebie, aby nabrać sił do dalszego działania. Warto pamiętać, że na wypoczynek składa się nie tylko relaks fizyczny, ale i umysłowy. To właśnie różnorodność podejmowanych aktywności pozwala nam na stuprocentowe odprężenie.

Prawdziwy twardziel w SPA

Wbrew pozorom kompletną formą wypoczynku można cieszyć się w ośrodkach SPA. To dziś miejsca, które nie powinny kojarzyć się jedynie z upiększającymi maseczkami. Położone z dala od miejskiego zgiełku oferują znacznie więcej. – Osoby ceniące sobie aktywne formy spędzania czasu mogą wybrać zajęcia Nordic Walking czy jazdę na rowerze po specjalnie wytyczonych trasach wokół hotelu i oczywiście popływać w basenie. Na początek przyczyni się to do wyzwolenia endorfin – hormonów szczęścia, dzięki czemu samopoczucie ulegnie znacznej poprawie – mówi Bożena Seidel, Koordynator SPA z Hotelu Natura Residence, wyróżnionego w plebiscycie SPA Prestige Awards 2013 w kategorii najlepsze SPA dla mężczyzn w Polsce. To idealne rozwiązanie dla panów, którzy do wizyt w SPA nie są przekonani. Po wysiłku fizycznym dobrym pomysłem będzie seans w łaźni, który zregeneruje organizm.

Masaż dla każdego

Kolejny krokiem pobytu mężczyzny w SPA może być masaż. Tu oferta jest naprawdę bogata. Warto zacząć od tych intensywnych, klasycznych, które pobudzą organizm do odnowy, a skończyć na relaksujących, redukujących napięcia mięśniowe.– Możliwości relaksu w ten sposób jest wiele –  pobudzający umysł aromatyczny masaż „Secret” na bazie świecy, który dodatkowo zbawiennie wypłynie na stan naszej skóry lub poddanie się podwójnemu działaniu energetyzującego eliksiru relaksującego oraz koncentratu wody morskiej w przypadku rytuału „Sekret wody”. Wielu mężczyzn decyduje się na masaż na łóżku wodnym rozgrzanymi muszlami z głębin Oceanu Spokojnego. Podczas niego ciało wprawiane jest w lekkie kołysanie, co potęguje uczucie rozluźnienia – wymienia Bożena Seidel z Hotelu Natura Residence.

By nie stracić twarzy

Zmęczenie i stres zawsze ukazują się na twarzy. Aby temu zapobiegać warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Wszelkie zabiegi z tej kategorii są dedykowane nie tylko paniom, ale również świadomym potrzeb swojej skóry mężczyznom – a jest ich coraz więcej. – Warto uważnie przyjrzeć się ofertom. Wśród nich znaleźć można coraz więcej zabiegów zarezerwowanych tylko dla panów. Przykładowo „Babor Men Time Out Face” doskonale dopasowuje się do potrzeb męskiej skóry – likwiduje oznaki upływającego czasu, wygładza zmarszczki, intensywnie nawilża wzmacniając funkcje obronne skóry oraz minimalizuje podrażnienia po goleniu – mówi Bożenia Seidel z Hotelu Natura Residence. Korzystając z takiego zabiegu panowie mogą być pewni, że nic nie stracą na swojej męskości – wręcz przeciwnie – każda kobieta będzie dumna, że ma przy swoim boku wSPAniałego mężczyznę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  25 marca 2014 20:33

    Mój mąż woli majsterkować niż „tracić” czas na takie rzeczy 😉

    Odpowiedz
  2. efffciaa  9 marca 2016 10:03

    Mój tez tak uważał dokąd nie zaczęliśmy jeździć , pierwszy wyjazd to był mój pomysł , teraz przynajmniej jeden weekend w miesiącu spędzamy w SPA .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany