Facefitness. Pozbądź się zmarszczek dzięki ćwiczeniom!

Zanim sięgniesz po zabieg medycyny estetycznej, wypróbuj facefitness! Codzienna gimnastyka twarzy może zdziałać cuda i znacząco zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Facefitness to naturalny sposób na piękną, gładką skórę. Codzienne ćwiczenia wzmacniają mięśnie twarzy i tym samym ujędrniają okolice czoła, oczu, policzków oraz brody. Regularnie wykonywane mogą dać niezwykłe efekty – zlikwidować worki pod oczami, spłycić zmarszczki i poprawić owal twarzy. Te codzienne ćwiczenia warto także wzmocnić masażem wykonywanym co drugi dzień jadeitowym masażerem.

Gimnastyka twarzy nie tylko sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta oraz gładka, ale też poprawia humor, pobudzając wydzielanie endrofin. Przeczytaj, jakie efekty daje Facefitness, poznaj podstawowe ćwiczenia i ciesz się młodym wyglądem!

facefitness

pixabay.com

Czym jest Facefitness?

Gimnastyka twarzy obejmuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie okolic czoła, oczu, policzków i podbródka. W Facefitness najważniejsza jest regularność oraz dokładność. Ćwiczenia polegają na napinaniu oraz rozluźnianiu poszczególnych partii mięśniowych twarzy. Zwykle wymagają robienia różnych min lub uciskania albo łapania palcami określonych fragmentów skóry. W treningu mięśni twarzy bardzo ważne jest stawiane oporu.

Jakie efekty daje gimnastyka twarzy?

Regularne ćwiczenia twarzy pobudzają produkcję kolagenu, poprawiają ukrwienie skóry, dotleniają ją i wzmacniają mięśnie. Pozytywnie wpływają na wygląd cery. To wszystko sprawia, że twarz starzeje się wolniej. Pierwsze efekty można zaobserwować już po miesiącu systematycznych ćwiczeń.

Facefitness pozytywnie wpływa na kondycję skóry twarzy. Sprawia, że staje się ona gładsza, sprężysta oraz bardziej jędrna. Wygładza zmarszczki na czole, wokół ust i warg. Usuwa lwią zmarszczkę, zmniejsza kurze łapki, niweluje opadającą powiekę, spłyca zmarszczki palacza, likwiduje opuchliznę pod oczami. Podnosi opadające policzki oraz zmniejsza drugi podbródek. Spłyca bruzdy nosowo-wargowe. Sprawia, że cera nabiera zdrowego kolorytu. Usuwa także zmęczenie i napięcie, sprawiając, że twarz wygląda na pogodną oraz rozluźnioną.

Dzióbek, Małpka, Krzyk… Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia najlepiej powtarzać 10 razy. Trening należy przeprowadzać codziennie, powinien trwać około 10 minut. Przed przystąpieniem do ćwiczeń trzeba umyć ręce i twarz. Po treningu na skórę można nałożyć olejek lub krem, a następnie zrobić masaż, który rozluźni mięśnie. Oto kilka podstawowych ćwiczeń!

Rozgrzewka: Zacznij od opukiwania całej twarzy opuszkami palców, zaczynając od czoła, poprzez policzki, brodę, nos i znowu czoło. Następnie za pomocą palca wskazującego i kciuka delikatnie podszczypuj skórę. Na rozgrzewkę poświęć ok. 1,5 minuty.

Pompka (lwia zmarszczka): Przyłóż dłoń do czoła. Następnie uciskaj nią powierzchnię między brwiami. Nie odrywaj dłoni. Wykonaj 10 powtórzeń w ciągu 10 sekund. 5 razy prawą i 5 razy lewą ręką. Podczas ćwiczenia masz czuć, że pracują Twoje bicepsy.

Azjatka (kurze łapki): Przyłóż opuszki palców środkowych do zewnętrznych kącików oczu i pociągnij delikatnie skórę na boki. Następnie zmruż oczy, ale nie zamykaj ich. Powtórz ćwiczenie 10 razy, wykonując je w spokojnym tempie (jakbyś liczyła do dziesięciu).

Dzióbek (zmarszczki wokół ust): Usta napnij w dzióbek i spróbuj unieść kąciki ust ku górze. W napięciu wytrzymaj 30 sekund. Powtórz 10 razy.

Krzyk (bruzdy nosowo-wargowe): Dolne i górne wargi ust załóż na zęby. Unoś kąciki ust ku górze i spuszczaj je powili w dół. Pomóż sobie dłońmi, wykonując ruchy w górę i w dół.

Małpka (zmarszczki palacza): Przy zamkniętych ustach policzkami i wargami napieraj na język, który wewnątrz jamy ustnej ma wykonywać powolne okrężne ruchy.

Dmuchanie balona (bruzdy nosowo-wargowe, chomiki): Nabierz powietrze w jeden policzek i wypuszczając je, jednocześnie naciskaj, tworząc opór. Powtórz 10 razy. Zmień policzek.

Żuraw (drugi podbródek, zmarszczki na szyi i dekolcie): Wyciągnij szyję jak żuraw pod kątek 60 stopni, następnie wysuń żuchwę do przodu i potrzymaj 5 sekund. Powtórz 20 razy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...