Fabacum – Suplement który zmniejsza ilość kalorii

FABACUM, suplement diety z linii Vitana firmy Vitapol-Farm, zawiera fasolaminę, która neutralizuje tuczące działanie skrobi zawartej w makaronach, pieczywie, ryżu, pierogach czy ziemniakach i ułatwia rozsądne kontrolowanie masy ciała.

Fabacum

Fasolamina (ekstrakt z fasoli) zmniejsza trawienie skrobi w jelitach, blokując działanie alfa amylazy, enzymu uczestniczącego w jej metabolizmie. Dzięki temu skrobia nie jest przyswajana, tylko wydalona w postaci niestrawionych resztek. Zmniejsza się w ten sposób kaloryczność potraw, a nasz organizm dostaje tylko taką ilość energii, jaką jest w stanie wykorzystać na bieżąco. Niestrawiona skrobia działa zaś w jelitach jak błonnik ? zwiększa wypełnienie jelit, stymuluje ich ukrwienie i aktywność, stwarza korzystne podłoże dla rozwoju korzystnej flory bakteryjnej. Sprawia, że inne składniki pożywienia są efektywniej trawione. Może też wiązać cholesterol i substancje rakotwórcze.

Redukując przyswajanie skrobi, FABACUM odgrywa niezwykle istotną rolę w profilaktyce miażdżycy, otyłości, kamicy wątrobowej i polipach jelita grubego.

Aby optymalnie wykorzystać możliwości FABACUM, należy łykać 1-2 tabletki bezpośrednio przez posiłkiem bogatym w skrobię. Dwie tabletki FABACUM neutralizują aż 2250 kcal skrobiowych, a tyle ich dostarczymy organizmowi, zjadając 450 g spagetti.

Opakowanie FABACUM zawierające 30 tabletek kosztuje ok. 34 zł.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Barbarra  15 lipca 2011 11:50

    Fabacum zażywam regularnie i masa w dół

    Odpowiedz
  2. Nata  10 kwietnia 2012 14:35

    dobry preparat dla osób nie mających czasu na ruch czy dietę – regularnie stoswany przynosi efekty

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany