Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu

Jak poprawnie nakładać eyeliner? Poniżej znajdziesz omówienie popularnych błędów, które zdarzają się przy malowaniu kreski eyelinerem. Sprawdź, czy sa także twoim udziałem.

Chyba każda kobieta powinna mieć w swojej kosmetyczce eyeliner. Odpowiednio użyty „otwiera oko”, podkreśla je i jest niezastapiony przy tworzeniu makijaży typu smoky eye. Przedstawiamy Wam 5 najczęstszych błedów makijażowych z użyciem tego kosmetyku. Znacie je? Zapraszamy do artykułu: Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu .

Eyeliner - najczęstsze błędy w nakładaniu

Matt Seymour Unsplash.com

Zobacz także: Sposób na pogrubianie brwi – TUTORIAL

Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu – Zbyt wysoko

Pierwszym takim podstawowym błędem jest nakładanie eyelinera zbyt wysoko. Powinniśmy to robić tak, by zlewał się z naszą linią rzęs – w ten sposób pomoże nam je optycznie zagęścić. Nałożony zbyt wysoko daje jedynie efekt… niestarannego makijażu.

Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu – Tylko na polnej powiece

Z eyelinerem tylko na dole nikt nie wygląda dobrze. Zmniejsza oko, nadaje nam ciężkiego spojrzenia misia pandy.

Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu – Nakładanie na dolną powiekę

Nie tylko nie powinniśmy nakładać go wyłącznie na dolną powiekę, ale w ogóle nie powinnyśmy tego robić. To zamyka oko, o wiele lepiej wykorzystać do tego cienie do powiek i delikatnie je rozetrzeć. Spojrzenie nie będzie wtedy tak ciężkie i teatralne, w stylu nieumiejętnego makijażu Kleopatry.

Polecamy również: Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – 5 sprawdzonych trików

Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu – Równa otoczka

Obmalowywanie oka dookoła, bez charakterystycznego ogonka w zewnętrznym kąciku to idealny sposób na zmniejszenie oczu. Z takim makijażem bardziej wyglądamy jak filmowy pirat niż kobieta o zmysłowym spojrzeniu.

Eyeliner – najczęstsze błędy w nakładaniu – Używanie tylko evelinera do smoky eye

Nie i jeszcze raz nie. Smarowanie nieprześwitującym eyelinerem to strata czasu i pieniędzy – zużywamy wtedy strasznie dużo kosmetyku. O wiele lepiej sprawują się w tym celu odpowiednie ciebie. Smoky eye powinien być przydymionym okiem, a nie zamazanym na czarno okiem.

Jak często zdarza się Wam widzieć takie makijażowe błędy? A może znacie jeszcze inne z wykorzystaniem tego kosmetyku? 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (240 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...