Evergreen 365, czyli mieszkanie ze szklarnią w pakiecie. Zainteresowana? Musisz przeprowadzić się do Poznania!

Szklarnia w bloku? To możliwe, pod warunkiem, że przeprowadzisz się do Poznania. Na tamtejszym osiedlu Evergreen 365 można zamieszkać w mieszkaniu wyposażonym właśnie w szklany balkonowy zielnik. Przy okazji blok to prawdziwy architektoniczny majstersztyk!

Jest w Polsce budynek, w którym życie kwitnie przez cały rok, i to dosłownie! Mowa o osiedlu Evergreen 365 w Poznaniu, który oferuje jedyne w swoim rodzaju balkony. Niepowtarzalne, bo zainstalowano na nich szklarnie, w których bez względu na porę roku można hodować rośliny i warzywa. Dodatkowo aplikacje z drewna, których na fasadzie pojawia się całe mnóstwo podkreślają ekologiczny charakter obiektu. Chciałabyś tam zamieszkać?

Evergreen 365

źródło:www.pinterest.com

Evergreen 365, czyli mieszkanie ze szklarnią w pakiecie. Zainteresowana? Musisz przeprowadzić się do Poznania!

To osiedle, a dokładniej 51 mieszkań przy ulicy Bukowskiej wręcz stworzonych do życia w zgodzie z naturą. A jak się okazuje, jej namiastkę odnaleźć można nawet w dużym mieście, którym w końcu jest Poznań. To istna oaza zieleni i spokoju. Pierwszą kondygnację budynku porywa bowiem całoroczny trawnik. Prawdziwym hitem są jednak balkonowe szklarnie, w które wyposażonych zostało większość mieszkań. To właśnie tam możemy cieszyć się zielenią przez okrągły rok, lub jak kto woli – realizować  swoje wszelkie ogrodnicze pasje.

Ekologiczna awangarda w sercu miasta

Według światowych architektów ten nietypowy blok jest istnym dziełem sztuki, który dodatkowo przysłuży się mieszkańcom. Szklano-drewniane elementy prezentują się naprawdę imponująco, niczym awangardowa instalacja. A przy okazji koncepcja podąża za modnym ostatnio w miastach trendem – Grow Your Own. Kryje się pod nim uprawa warzyw, kwiatów czy ziół właśnie w zgodzie z rozwiniętą cywilizacją. Elewacje nie kipią też sztucznością. Aby to dostrzec wystarczy spojrzeć choćby na drewnianą podłogę czy drewniane sztalugi w przymieszkaniowych szklarniach.

Jeżeli zakochałaś się w tym miejscu, na mieszkanie musisz zdecydować się już teraz. Patrząc bowiem na ofertę deweloperów Evergreen 365 w obiekcie zostało tylko jedno wolne lokum, a zaledwie kilka jest zarezerwowanych. Cała reszta poszła już pod młotek. Jeśli nie chcesz się jednak przeprowadzać, wystarczy mieć nadzieję, że podobny projekt zostanie zrealizowany również w twoim mieście. Patrząc na betonowanie większości z nich jest szansa, że choćby takie namiastki zieleni się w nich pojawią. I nie trzeba być wróżką, żeby zgadnąć, że podobnie jak w Poznaniu, mieszkania ze szklarniami również w innym miejscu rozejdą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.https://www.instagram.com/p/BhL9cWuAYwP/ https://www.instagram.com/p/Ba3qeCqjmL4/

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. cimelek  1 listopada 2018 09:03

  Jestem pod wrażeniem

  Odpowiedz
 2. Magdalena  1 listopada 2018 17:49

  Ok. Im więcej roślin tym lepiej.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  2 listopada 2018 08:56

  No nie wiem czy bym się zdecydowała na uprawianie ziół czy warzyw na balkonie, przecież tam pełno smogu a ceny pewnie horrendalne

  Odpowiedz
 4. Leszczynka  5 listopada 2018 19:47

  Genialne! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany